Jump to content

Diy - upgrade faruri xenon Oem


Calin

Recommended Posts

Se potrivesc ca o manusa. Si instalatia electrica la fel.

Ma intereseaza daca mai trebuie ceva fire trase.....

Stiu ca cele cu xenon au autoleveling pe brate(fatza+spate) si pentru ala trebuie trase fire si schimbat LCM-ul. Dar nu stiu daca mai trebuie si altceva.Daca le montez nu o sa deie ceva erori pe tester ? dat fiind faptul ca pe masina se afla faruri fara xenon.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

eu as vrea sa imi montez faruri cu lupe dar fara xenon cu bec H7 exista asa ceva OEM?

 

Eu unul nu cred.

Am cautat in multe locuri si locatii si nu am gasit.

In final am apelat la Depo...Angel-eyes si lupe...nu arata rau deloc si sunt si foarte ok la pret

 

Edit:

Da in multe locuri mai intrebi frate de farurile astea...Sau de fapt verifici informatia din doua surse..Stiam ca iti raspunsesem undeva si nu se potriveau vorbele..Acum vad ca intrebi pe doua topicuri acelasi lucru :download:

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stie careva daca oglinzile de la un far cu xenon(lupe) si angel eyes de pe E46 nfl merg pe un far de E46 fl normal? Sunt cumva aceleasi?

Din proprie experienta va zic ca nu merg puse oglinzi originale Bosch de nFL pe un far tot original de FL. Difera modul de prindere si autoleveling.

Link to comment
Share on other sites

Tot din proprie experienta va pot spune ca se pot monta lupe Bosch de nfl pe fl atat in faruri ZKW si AL. La fel lupele ZKW se pot monta si pe faruri Al atat nfl cat si fl. La fel, farurile de nfl se potrivesc pe fl.

Insa pt. acestea e nevoie de unele modificari.

Link to comment
Share on other sites

Tot din proprie experienta va pot spune ca se pot monta lupe Bosch de nfl pe fl atat in faruri ZKW si AL. La fel lupele ZKW se pot monta si pe faruri Al atat nfl cat si fl. La fel, farurile de nfl se potrivesc pe fl.

Insa pt. acestea e nevoie de unele modificari.

Ce modificari mai exact?

Link to comment
Share on other sites

Ma poti ajuta cu bucsele alea?Ai facut tu modificarea asta?

 

Chiar de mai multe ori. Azi de ex. am pus ansamblele din faruri xenon bosch nfl in carcase de ZKW fl fara xenon. La masina lui Nicu25.

Te pot ajuta cu acele bucse dar degeaba ca nu stii unde sa le pui. Degeaba iti spun unde si cum trebuie decupat din suportul ansamblului oglinda+lupa ca tot nu o sa-ti iasa. Mai mult, o sa strici un far. Daca chiar vrei imi trimiti mie ansamblul si eu o sa-ti trasez pe unde sa decupezi si sa dai o gaura. Mai incolo te descurci tu.

Gratis.

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.