Jump to content

E34 Touring


dany_cmd

Recommended Posts

radiatorul avea ceva jeg in el lam curatat in casa , iar ventilatorul de la AC era sparta rama la baza, si se invartea foarte greu nu stiu din ce cauze. Lam reparat am pus totul pe masina , am pus apa si acum merge.
Link to comment
Share on other sites

Sa-i pui antigel neaparat, apa simpla are punct de fierbere mai scazut si masina va fierbe oricum. Pana la urma ai schimbat termostatul? Sau doar curatat radiator? Ca m-as mira sa fie doar asta, sa nu ai surpriza sa revina problema.

La E34 am vazut ca e destul de frecventa blocarea ventilatorului de AC si odata cu el se arde si siguranta pentru treptele 1-2. De vascocupla nu mai vorbesc.

Link to comment
Share on other sites

Lichidul de rĂŁcire trebuie sĂŁ conĂžinĂŁ 50% apĂŁ distilatĂŁ Âşi 50% antigel.

 

asa o sa fie <_<

maine revin cu poze,

daca stie cineva il rog sa imi spuna cum dau ceasurile de bord jos , vreau sa fac acele rosii.

Link to comment
Share on other sites

Deja arata altfel ,foarte frumoase scaunele cat te-au costat,pt ceasuri era un DIY pe forum e destul de simplu am facut si eu chestia asta (dai trimurile laterale de langa bord jos si vezi 2 suruburi ,lasi volanul in jos si in partea de sus a bordului mai sunt alte 3 suruburi si cam asta ar fi mufele ies usor dupa ce indepartezi siguranta)

 

Spor la treaba!

Link to comment
Share on other sites

Deja arata altfel ,foarte frumoase scaunele cat te-au costat,pt ceasuri era un DIY pe forum e destul de simplu am facut si eu chestia asta (dai trimurile laterale de langa bord jos si vezi 2 suruburi ,lasi volanul in jos si in partea de sus a bordului mai sunt alte 3 suruburi si cam asta ar fi mufele ies usor dupa ce indepartezi siguranta)

 

Spor la treaba!

 

 

mc frumos si pe ace cu ce dau ? Sfantu marker permanent?

cu prima ocazie cand am timp o sa ma ocup de asta, intre timp masina va primi un update la sistemul audio <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

arata foarte-foarte bine zic din nou

felicitari si pt. rezolvarea cu racirea, eu imi prind urechile sa umblu la a mea, desi ar fi cazul <_<:(

 

ce e cu buza aia / spoiler lip ? ce natie e? Da bine :) sau altfel zis, mie imi place.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

imi cer scuze pentru intarzierea cu care raspund.

 

masina nu face asa bine .... a suferit un accident

ma deplasam linistit pe o straduta cand din stanga mea un nene foarte grabit cu un ford mondeo nu mi-a cedat trecerea.

Masina are capota indoita , parbriz spart , bara fata zgariata... samd .Plus de asta suportii motorului sau rupt si acesta e deplasat in fata 5-10 cm cu tot cu cutie

 

Am fost la asigurari , acum sper sa o pot repara cat mai repede...

Astept ...

 

Am sa revin cu poze cat de curand posibil

Link to comment
Share on other sites

Sorry, man pt patanie. nu e foarte rau lovita.

Cred ca poti s-o faci in regie proprie, depinde cat iti evalueaza paguba. Nu-mi pare paguba mare, cam 500Euro cu tot cu vopsit, daca iei piese de la dezmembrari. Sa nu refuze astia sa ti-o repare intr-un service autorizat, cu piese de origine. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bun revenim on topic...

 

Deoarece cei de la asigurari tot pierd documente si tot ma amana samd am facut o reclamatie la cnsa care se ocupa de cazul meu acum. Din cauza asta nu mai vreau sa astept si o fac pe banii mei.

 

pana una alta va rog care ma puteti ajuta cu piese si montajul lor .

Masina este la mine in garaj si necesita suporti de motor , parbriz si o capota preferabil verde , daca nu ... mai asteapta.

Preferabil ar fi ca cine imi vinde piesele sa ma si ajute la montat contra cost bineinteles la mine in garaj.

Garajul e ok incapator cu rampa lumina ....facem rost si de ceva scule.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.