Jump to content

Curatare admisie BMW 320d 2004


Recommended Posts

Am gresit in exprimare la inceput, este nevoie de o singura supapa de admisie pe cilindru la sarcini mici catre medii.

In rest nu comentez ce a zis colegul, poate stie mai bine. :laugh:

nu te supara,dar aici pe forum sunt colegi care isi bat capul..de aceste clapete si supape!nu vorbi din auzite!nu stiu de cate supape are nevoie motorul tau...dar aici se vorbeste de motorul de pe 320d-150 caluti,care are doua supape de admisie pe fiecare cilindru..!numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Mai...cred ca aia e la locul ei....e alta mufa. Cred ca daca nu era asta nici nu mergea masina nu? Nu stiu ce-i cu mufa aia acolo ca alta in afara de asta care mi-ai aratat-o tu nu vad sa fie...

Link to comment
Share on other sites

TIPIC ROMANESC.

Daca iti bati capul si iti ajuti colegii de forum trebuie sa fie unii care au ceva de comentat. LUKAS320d,daca ai citi pe indelete explicatiile mele, ce-i drept cam grele probabil pt creierasul tau ti-ai da seama ce si cum am vrut sa spun. Sunteti cativa pe acest forum, nu multi, dar care comentati constant la fiecare topic, stil GICA CONTRA, probabil ca sa va laude colegii mai nestiutori ca stiti si voi ceva. Apropos, eu am calificare la BMW, deci :getlost:

Respect

Link to comment
Share on other sites

TIPIC ROMANESC.

Daca iti bati capul si iti ajuti colegii de forum trebuie sa fie unii care au ceva de comentat. LUKAS320d,daca ai citi pe indelete explicatiile mele, ce-i drept cam grele probabil pt creierasul tau ti-ai da seama ce si cum am vrut sa spun. Sunteti cativa pe acest forum, nu multi, dar care comentati constant la fiecare topic, stil GICA CONTRA, probabil ca sa va laude colegii mai nestiutori ca stiti si voi ceva. Apropos, eu am calificare la BMW, deci :getlost:

Respect

eu te cred ca ai calificare,dar pt ce model de bmw??la explicatia pe care ai dato tu,nu -ti trebuie calificare sa intelegi ca ai iesit de pe carosabil..!nu trebuie sa ai creierul mare sa ai calificare..! :drinks:

 

nu stiu cat de bine sunt percepute aceste explicatii gen..profesor univessitar!spune nene sa inteleaga tot poporul,ca nu avem bani toti de service de reprezentanta,si plus de asta sunttem multi care ne mai pricepem si vrem sa ne batem capul personal!asta nu inseamna ca nu as vrea si eu o calificare...!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Eu am curatat egr-ul si galeria de admisie zilele trecute din cauza fumului...toate bune am demontat,curatat,montat la loc si acum numai trage masina :( cateodat trage de ma sperii si cateodata nici pana la 5000rot/min nu trage...cred ca trebuie sa o desfac din nou si sa verific daca nu cumva au ramas clapetele de acceleratie blocate
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Va salut,

Mi-am luat de o luna si ceva un BMW E46,320d NFL din 2000.

Masina merge foarte bine,inafara de cateva mici reparatii exterioare nu am avut mare lucru de facut la ea.

De cateva zile am observat ca intr-o anumita plaja,cam de pe la 2000 rpm pana pe la 2400 rpm masina trage foarte greu...dupa trage foarte bine.

Am intrebat in stanga si in dreapta si verdictul ar putea fi EGR-ul imbacsit.Pentru ca sunt pasionat de masinile mele si imi place sa surubaresc sa vad eu cu ochii mei cum functioneaza toate,m-am gandit sa-i fac o curatare temeinica.

 

Intrebare : exista oare cineva din Cluj in situatia mea?...am putea sa facem o munca de asta in echipa :)

Doua pareri sunt mai bune decat una singura.Daca da,pls dati-mi un telefon : 0752 228.593

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.