Jump to content

bmw m3 e36 cabrio


m_dvl_m

Recommended Posts

Da, fata de cum arata cind ai luat-o, e totusi un progres. Bine ca ai dat oribilitatile alea de plastic ieftin jos de pe ea, pacat ca ai exagerat totusi putin si ai vopsit buzele la spoilerele stock. Intr-un fel bine ca ai si atitudinea asta si nu iei foc cind 95% din cei care posteaza iti critica masina. Bafta si spor la lucru.

fiecare are dreptatea lui,eu nu am experienta prea mare la bmw(de un an am bmw-primul a fost un 316 si acum 5-6 luni am luat-o pe asta),mai ales m3,mi-a placut (motorul nu exteriorul cum era modificat tot)si am luat-o,acum incet incet incep sa realizez cum se tine un m3 ce trebuie sa fie pe el si ce nu...dar usor nu ma grabiti ca mai am de invatat multe,de aia am pus pozele aici,sa aflu pareri si sa invat,va multumesc si nu ezitati sa spunei ce aveti pe inima in legatura cu masina..apropo pana si jantele le-am cumparat de la un tip la care le daduse fostul proprietar-am dat 500euro numai sa pun jantele ei inapoi)...ms ink o data ..

post-23520-1239137135_thumb.jpg

Edited by m_dvl_m
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Aoleu!

<_<

vrei sa mai zici ceva???nici nu am vazut-o masina stock decat in poze,era foarte frumoasa,vopseaua e aceeasi doar ca e prafuita,in rest nu mai are faruri originale,capota e modificata(ma costa ceva bani alta capota si vopseaua)si jantele erau pputin zgariate si am zis sa incerc asa(imi asum raspunderea pt jante)asta e,oricum multam de sinceritate la toti.....

 

ok, m-am prins acum...scuze, am facut insinuari aiurea.

 

Bafta la reconditionat si ca idee, pozele alea stock ar trebui sa fie tinta ta.

 

Noroc :)

Link to comment
Share on other sites

vrei sa mai zici ceva???nici nu am vazut-o masina stock decat in poze,

pfff... in pozele astea ultimile masina arata de vis :)

 

asa trebuie sa arate ! :bashwall:

 

spor la treaba !

mersi ,sper sa reusesc sa schimb macar capota in viitorul apropiat....

 

Aoleu!

<_<

vrei sa mai zici ceva???nici nu am vazut-o masina stock decat in poze,era foarte frumoasa,vopseaua e aceeasi doar ca e prafuita,in rest nu mai are faruri originale,capota e modificata(ma costa ceva bani alta capota si vopseaua)si jantele erau pputin zgariate si am zis sa incerc asa(imi asum raspunderea pt jante)asta e,oricum multam de sinceritate la toti.....

 

ok, m-am prins acum...scuze, am facut insinuari aiurea.

 

Bafta la reconditionat si ca idee, pozele alea stock ar trebui sa fie tinta ta.

 

Noroc :unsure:

nici o problema,o sa incerc sa ma apropii de pozele alea,acum prioritatea mea e pompa smg care merge prost si ma costa vreo 3000 si ceva de euro sa o repar,asa ca estetica trebuie sa mai astepte ceva timp pana rezolv pompa.....

Edited by m_dvl_m
Link to comment
Share on other sites

Cu adevarat meriti scuze si laude ca incerci sa remediezi situatia, hai in romania, daca nu gasesti piese(sh) in italia, aici sunt berechet.

gasesc si pe aici doar ca incerc sa remediez pe la partea tehnica acum,dar o sa revin cu noutati,ma bucur ca m-ati inteles ......

Link to comment
Share on other sites

nici o problema,o sa incerc sa ma apropii de pozele alea,acum prioritatea mea e pompa smg care merge prost si ma costa vreo 3000 si ceva de euro sa o repar,asa ca estetica trebuie sa mai astepte ceva timp pana rezolv pompa.....

Asta voiam si eu sa spun, ai grija sa o pui tehnic la punct mai intai (ca am citit si pe alt topic ca ai problema cu pompa aia), gasesc ca e mai important la o masina sa mearga bine, partea optica poate sa ramina in planul secund deocamdata, si sfaturi ai de unde sa primesti <_<. Bafta.

 

P.S: capota cred ca poti sa incerci sa o dai pe ebay, sint destui carora sa le placa asa ceva pe masina, poate cu putin noroc o sa iei pe ea mai mult decit dai pe una stock.

Farurile poti sa le lasi chiar ultimele (dat jos pleoape sau inlocuit), dar daca e sa le inlocuiesti atunci macar sa iei unele originale si nu copii cum sint cele pe care le ai acum.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari ca incerci sa readuci la viata un superb M3. Dupa cum ti-ai dat seama si din mesajele colegilor, un bmw in general se tine cat mai OEM look posibil, nu isi au locul spoilere, eleroane, etc. Daca o aduci la aspect stock si vei avea grija de ea, masina va fi de nota 10. Spor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.