Jump to content

10 aprilie 2009, Ploiesti


CC23298

Recommended Posts

Traficul a fost blocat zeci de minute ĂŽn jurul orei 18.00, dupĂŁ un accident cum vezi doar ĂŽn filme. Ăn dreptul firmei Cablul Românesc, pe sensul de mers spre Metro, o femeie care conducea un Logan a schimbat banda fĂŁrĂŁ sĂŁ se asigure Âşi fĂŁrĂŁ sĂŁ observe cĂŁ pe banda liberĂŁ venea cu vitezĂŁ mare un BMW seria 5, ĂŽnmatriculat ĂŽn Olt. Chiar dacĂŁ Âşoferul BMW-ului a frânat, impactul a fost atât de puternic, ĂŽncât Loganul a zburat peste zona verde pe sensul opus, unde a aterizat cu roĂžile ĂŽn sus. ÂŞoferiĂža a fost dusĂŁ de urgenÞã la spital, pe când soĂžul ei, aflat pe locul din dreapta, nu a pĂŁĂžit nimic, deÂşi a fost nevoie de descarcerare ca sĂŁ poatĂŁ ieÂşi din maÂşinĂŁ. DupĂŁ impact, BMW-ul a derapat Âşi a lovit un stâlp de beton, fĂŁcându-Âşi praf toatĂŁ partea din faÞã. ÂŞoferul, un tânĂŁr de 25 de ani, Âşi prietena lui, au scĂŁpat fĂŁrĂŁ o zgârieturĂŁ. Ăn urma accidentului, coloana de maÂşini ajungea pânĂŁ dincolo de Metro, pe sensul de intrare ĂŽn oraÂş, Âşi pânĂŁ la terasa London, pe sensul de ieÂşire.

 

 

(text preluat)

post-6567-1239431027_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oamenii cu Loganul sunt cunostinte de-ale mele...tatal la volan, mama in dreapta, fata in spate...ala cu BMWul facea slalom, a venit de pe banda 1 pe 3 fara semnal iar in acelasi timp Loganul a trecut de pe banda 3 pe banda 2...rezultatul, Loganul dat de 2 ori peste cap, amica mea care statea in spate e in spital, lovita la umar si coloana...prea multi inconstienti cu BMWuri...dar de asta am grija personal sa se aleaga cu dosar penal...
Link to comment
Share on other sites

Oamenii cu Loganul sunt cunostinte de-ale mele...tatal la volan, mama in dreapta, fata in spate...ala cu BMWul facea slalom, a venit de pe banda 1 pe 3 fara semnal iar in acelasi timp Loganul a trecut de pe banda 3 pe banda 2...rezultatul, Loganul dat de 2 ori peste cap, amica mea care statea in spate e in spital, lovita la umar si coloana...prea multi inconstienti cu BMWuri...dar de asta am grija personal sa se aleaga cu dosar penal...

 

daca este asa cum a scris colegul de mai sus nu ai ce sa ii faci, decat sa ii dea rca la ala cu bmw sa isi repare masina, logan= neacordare priorittate si se poate alege si cu permis suspendat doamna. asta in cazul in care este adevarat cel ce a deschis topicul.

treaba cu asiguratul la schimbarea benzilor de circulatie e subiect tabu... pentru uni nu conteaza ca trebuie sa se asigure sa se uite in oglinzi cand fac manevra asta... mie mi se intampla zilnic treaba asta...zilnic feresc 2- 3 soferi minim, cateodata jur ca parca presimt ca nu se asigura cel pe care vreau sa il depasesc si pastrez o distanta considerabila, mai sunt si aia ce schimba benzile in timp ce vorbesc la telefon...pe astia ii urasc cel mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Iar va gasiti sa comentati ca sa va aflati in treaba...acum am aflat si cine era cu BMWul, il cunosc personal de la curse si il stiu ca fiind mare teribilist, mai ales in compania prezentelor feminime, cum era cazul si la accident...oricum exista declaratii de la ceilalti participanti la trafic ca BMWul croseta in draci, a venit de pe prima banda pana pe a 3-a fara semnal si cu viteza mare incat atunci cand a atins Loganul l-a proiectat peste spatiul verde...

P.S: nu mai comentati daca nici nu ma cunoasteti...omul a inceput sa arunce cu bani in stanga si-n dreapta imediat dupa accident, telefoane si interventii...mai nasol pt el ca totul s-a intamplat la Ploiesti...papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

Link to comment
Share on other sites

Nu se gaseste nimeni sa comenteze doar ca sa se afle in treaba, pur si simplu tu ai facut niste afirmatii aiurea "...dar de asta am grija personal sa se aleaga cu dosar penal..."

Asa sar si eu si il aranjez pe unul si altul ca doar tata lucreaza la politie.

"...acum am aflat si cine era cu BMWul, il cunosc personal de la curse si il stiu ca fiind mare teribilist..." daca il cunosti personal de la curse poate sunteti din acelasi grup de interese, vreun rival ceva.

Cum ai zis si tu mai bine stam relax ca nici nu te cunoastem.

Link to comment
Share on other sites

papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

nu e chiar asa! e coleg cu mine si are casco masina e asig la vreo 30 mii parca! In plus mai are 2 bmwuri un e46 coupe facelift si un x5! :)

Edited by vladsando
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

nu e chiar asa! e coleg cu mine si are casco masina e asig la vreo 30 mii parca! In plus mai are 2 bmwuri un e46 coupe facelift si un x5! :bashwall:

 

wow :)

 

nu ti-ai tatuat inca numele lui pe umarul tau ?

Link to comment
Share on other sites

papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

nu e chiar asa! e coleg cu mine si are casco masina e asig la vreo 30 mii parca! In plus mai are 2 bmwuri un e46 coupe facelift si un x5! :bashwall:

 

wow :)

 

nu ti-ai tatuat inca numele lui pe umarul tau ?

te-a dus capul ...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pai sa zica si el ceva... poate se simte amenintat...

 

de fapt, corect, ce stau sa bag in seama toti (editat).

 

reason: urat din partea mea

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pai sa zica si el ceva... poate se simte amenintat...

 

de fapt, corect, ce stau sa bag in seama toti parlitii.

 

 

Urat din partea ta! <_<

poftim , am editat, sa nu lesine vreo fetita de emotie.

 

Aleg sa cantareasca mai mult cuvantul lui Nony, il stiu de mult pe forum, nu stiu cine sunt newbie astia.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

nu e chiar asa! e coleg cu mine si are casco masina e asig la vreo 30 mii parca! In plus mai are 2 bmwuri un e46 coupe facelift si un x5! :)

Amice, te bagi ca musca-n cacao...fa-ti un tricou cu Fan Sever si da-i talpa...

Link to comment
Share on other sites

papagalul n-are Casco la E60 din 2006, exact genul de om care are o masina pe care nu si-o permite... <_<

nu e chiar asa! e coleg cu mine si are casco masina e asig la vreo 30 mii parca! In plus mai are 2 bmwuri un e46 coupe facelift si un x5! :)

Amice, te bagi ca musca-n cacao...fa-ti un tricou cu Fan Sever si da-i talpa...

pfffffff

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Bai Exxe, ce tot nu-ti convine?!? Nu vrei sa ne intalnim sa-ti arat ce haios sunt cand ma incordez?!? Chiar hilar...sau esti tare-n gura la birou?!?..ca iti facem si tie o specie la Guerilla...

 

Asta-i tatic la flame, nu-l baga in seama ca ii creste parul pe piept si il gadila-n nas.

Link to comment
Share on other sites

Bai Exxe, ce tot nu-ti convine?!? Nu vrei sa ne intalnim sa-ti arat ce haios sunt cand ma incordez?!? Chiar hilar...sau esti tare-n gura la birou?!?..ca iti facem si tie o specie la Guerilla...

Ce sa nu-mi convina? N-am eu treaba cu durerea ta, doar ca spui chestii care-mi par incorecte. Din partea mea te poti incorda incontinuu. Cat despre intalnire, cu un mimim de efort intelectual iti poti imagina ca asta e scopul meu in viata, sa ma-ntalnesc cu Nony din Ploiesti.

 

Bai Exxe, ce tot nu-ti convine?!? Nu vrei sa ne intalnim sa-ti arat ce haios sunt cand ma incordez?!? Chiar hilar...sau esti tare-n gura la birou?!?..ca iti facem si tie o specie la Guerilla...

 

Asta-i tatic la flame, nu-l baga in seama ca ii creste parul pe piept si il gadila-n nas.

Bah ce gluma tare ai putut sa faci :/ Dar de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere.

Link to comment
Share on other sites

Efortul intelectual este facut de persoanele care poseda un intelect...iar la ce comentarii scrii p-aici, asa ceva iti lipseste cu desavarsire...plin de cunoscatori p-aici, mai ales de la distanta...

Eu nu te-am jignit deloc. Crezi ca imi era greu sa te fac papagal dupa ce ti-am citit posturile penibile? In fine, te las in colivia ta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.