Jump to content

Pisica mea frumoasa


zeky

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 231
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hai Zeky,hai man sa vina ziua prezentarii,bag-o in traficul bucurestean sa vedem ce poate,ce ''da din ea'',sa vedem cat de rezistenta este,tare a-si dori la -10 grade sa faci cu ea un Otopeni-Militari-Unirii-Balta Alba-Pipera la ora de varf sa vad cat poate si cum poate:),cu toate optiunile care le-ai pus a-si dori sa vad o asemenea prezentare,eu aici vreau sa le vad pe astea vechi,nu mai spun sa intri un prin prin Balta Alba prin cartier cu ceva zapada,stradute,chestii:),pe mine nu m-ar interesa ce motor ai pe ea,cati cp,ce tobe ai pe ea,nu am intereseaza,as vrea sa stiu daca ar trece testul,te salut.
Link to comment
Share on other sites

zeky: Arata foarte bine :) Sa ii pui si angel-ul :lol:

 

 

bogdyy: Te invit odata la Bucuresti, facem plinul la e36 si te plimb pe unde vrei tu, ca sa vezi ca face fata la orice. Si am si suspensie de M si pachet M si toate dotarile pe care le urasti.

Sper ca asa putem incheia subiectul ca sa nu ii stricam topicul lui zeky.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.....va prezint si eu masinuta mea ...Bmw 318i Sedan, Fab. 10.1993. motor M43....276.000 de km

 

 

Masina m-a costat cu totul 3200 de euro si sunt foarte mandru de ea.

 

Ca dotari pot spune:

- Inchidere centralizata din cheie

- ABS

- geamuri electrice fata

- trapa electrica in doua pozitii

- oglinzi electrice heliomate (dupa cate stiu eu toate sunt asa)

 

 

Am schimbat la ea de cand am cumparato urmatoarele:

 

- sonda lambda (second hand)

- pompa de apa (noua)

- termostat (nou si original BMW)

- vascocuplaj (nou Sachs)

- alternator (rulmenti schimbati si carbuni)

- filtre (benzina, aer, ulei)- consumabile deci este normal

- volan schimbat (cel vechi era tocit)

- scaun sofer retapitat

- faruri cu angel eyes si lupa Sonar (stiu ca foarte multi dintre voi nu sunteti de acord cu aceste faruri insa mie imi plac foarte mult).

- mp3 player Sony

 

Si as mai vrea ca pana la vara sa ii mai pun urmatoarele:

 

- jante pe 16 cu cauciucuri 225/50 R16

- xenon

- clima

- bari si laterale vopsite in culoarea masinii.

 

Astept pareri din partea voastra si sugestii.

 

Va multumesc.

 

 

 

 

 

 

sepoate sa-ti fac si eu o intrebare???

am o pisicuta de 318i si ma lasat linia de arbore ai cumva idee daca se poate incalta pe chiulasa mea o linie de 316i de acelasi an? daca ai un raspuns te rog sa-mi spui si mie... vizavii de pisica ta este super niste jante si 4 gume de 205 ww te fac mai bestie .. o zii buna

Link to comment
Share on other sites

cu toate ca nu am inteles prea bine intrebarea ta iti pot spune ca sunt destule piese care se potrivesc de la 316i m43 la 318i m43 si invers insa intrebarea asta trebuia sa o aplici in sectiunea "Probleme tehnice si rezolvari"....bafta

 

 

pai gumele mele sunt de 235, sa ii pun de 205? :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

da scuze nu stiu nu observasem ma gandeam la ceva si am incurcat.. mss mult ptr sfat

 

 

cu placere, deschide un topic la rubrica mentionata mai sus si vei primi o gramada de sfaturi de la oameni care chiar se pricep la masini.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

am sters toate pozele din paginile anterioare deoarece aveam foarte multe poze atasate pe forum...revin acum cu cateva poze .

 

Pisi a mai capatat jante de m3 originale si o cotiera pe gri (in culoarea interiorului), acum asteapta si obc-ul. :lol:

 

 

am pierdut o pleoapa :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

cea de stanga, era din plastic abs, modelul care vine si peste semnal...ai tu vreuna?.... :)

 

nu stiu ce marca sunt....

nu stiu care-i treaba cu abs-ul :)) eu am 2 kamei din care una am rupt-o cind le-am dat jos. o sa cobor imediat la masina si-ti zic exact care o am buna.

 

asa arata ale mele: poza

Link to comment
Share on other sites

sunt la fel......ideea e ca sunt si de plastic si de fibra...ale mele sunt de plastic...iar cele de fibra nu sunt prea bune...cred ca ale tale tot de plastic sunt...vezi de care e si vorbim....
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.