Jump to content

nu mai trage


Recommended Posts

am un 320d din 2002 si de catva timp ma confrunt cu o pb destul de serioasa. De vreo luna de zile masina nu mai are demaraj, am schimbat furtunele de vacuum, egr ca am zis ca e de la el, am testat o cu un alt debitmetrru nimik...

 

Trage numai cand vrea ea, si de cele mai multe ori dupa 3000 ture. Pana la 3000 rot/min nu trage deloc, merge mai prost ca dacia.

 

Poate stiti ceva de asta poate v ati mai intalnit cu o astfel de pb.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Incearca mai intai la un tester.

 

Pe tester inainte mi a dat bujii incandescente eroare, le am schimbat la bilal iar acum nu mai da nimik la tester.

O s o duc sapt viitoare la bavaria din nou sa mi o faca ca mi a gasit un electroventil defect l am schimbat si acum trage doar dupa 3000 ture te baga n scaun.

 

Nush ce poate fi...am scos si mufa de la debitmetru si la fel. Tind sa cred ca e senzorul de presiune si temperatura de pe admisie.

Link to comment
Share on other sites

N am schimbat filtrele desi crd ca ar cam trebui.In schimb am schimbat furtunele de vacuum si mi au pus unii invers, niste nepriceputi si am schimbat si egr ca la bavaria mi au zis sa l schimb. Pana acum tragea si la un mom dat ramanea blocata dar acum de cand m am dus la bavaria cu ea trage dar dupa 3000 rot/min. La bavaria mi au zis ca au schimbat si un electroventil ca nu mai inchidea.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Sa-i traga si lui...bine din rezervor! :twoup: ..scuze, nu m-am putut abtine.

Pai, benzinarul trage bine dupa 4000rot/min, nu?

 

 

Probabil a avut probleme cu elecrovalva de pe egr.

 

fii serios, si pana in 4000 r/min trage bine benzinarul, am eu unul 316i! model 2003!

 

Cu afirmatia asta pui capac. :)

 

PAI DACA PUN CAPAC, SPUNE TU CE INSEAMNA SA TRAGA, CA NU ESTI CU AVIONUL?

NU NUMAI SA TE BAGE IN SCAUN INSEAMNA CA TRAGE!?

Link to comment
Share on other sites

Bine ca ai rezolvat. Tine minte insa, daca un coleg iti spune ca e o problema si de fapt la final tu ai avut alta asta nu inseamna ca nu se stie. De aceea e forum sa comentam problemele. Fiecare spune ce problema a avut la tipul ala de simptoma, nicidecum 100% rezolvarea ta. Ce sa zic sa ai parte de ea, bine ca ai rezolvat.
Link to comment
Share on other sites

merci frumos Blaz3 , nu era vorba de parerea baietilor de pe forum ci de nepriceperea unor asa zisi mecanici. Informatia de pe forum intai trebuie filtrata, fiecare din cunostintele lui isi exprima o sugestie/parere. Cine se ia orbeste dupa niste pareri e posibil sa distruga mai mult decat sa repare. No offence.

 

 

Sa nu ma intelegeti gresit, nu ma refer la nimeni de pe aici de pe forum, din contra am fost ajutat !!!

Link to comment
Share on other sites

merci frumos Blaz3 , nu era vorba de parerea baietilor de pe forum ci de nepriceperea unor asa zisi mecanici. Informatia de pe forum intai trebuie filtrata, fiecare din cunostintele lui isi exprima o sugestie/parere. Cine se ia orbeste dupa niste pareri e posibil sa distruga mai mult decat sa repare. No offence.

 

 

Sa nu ma intelegeti gresit, nu ma refer la nimeni de pe aici de pe forum, din contra am fost ajutat !!!

 

oki man....bafta!

Link to comment
Share on other sites

Sa-i traga si lui...bine din rezervor! :twoup: ..scuze, nu m-am putut abtine.

Pai, benzinarul trage bine dupa 4000rot/min, nu?

 

 

Probabil a avut probleme cu elecrovalva de pe egr.

 

fii serios, si pana in 4000 r/min trage bine benzinarul, am eu unul 316i! model 2003!

Al tau pana acolo trage prietene...

:) :) Nu m-am putut abtine nici eu ... :twoup: :twoup: :twoup:

 

 

Bine ca ai rezolvat Serbane...

 

Voie buna la voi.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.