Jump to content

Accident al unui membru al forumului


Rares

Recommended Posts

@bogdi...sunt acasa de vineri :unsure:

 

Am in picior tija...nu stiu din ce metal e...dar cred ca argint...o sa mi-o scoata dupa 6 luni...

Partea mai proasta e ca nu prea pot sa merg mult cu carjele pt ca daca imi tin mai mult de 5 minute picioru' rupt in jos nu prea circula sangele prin el si ma cam doare...adica e un sentiment naspa, ma oboseste...probabil inima nu prea poate sa pompeze sange prin picior pe acolo...nu stiu...inca e putin cam umflat, daca si dupa ce se dezumfla mai face asa, incep sa imi pun intrebari...<_<

 

Azi am fost prin Poiana, la Bran...toata ziua numa' plimbari :blink: (Break rulllllzzz :) :bashwall:)

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Batrâne , sa te faci bine sa bem berea aia <_<

 

Mi-ai spus sa trec pe la tine si tu faci boacane :blink: , pai e frumos ? :)

 

Apai dracu a stiut ca se intampla asa ? Pe la jumatea lui iunie imi scoate ghipsu, si atunci sunt liber sa beau cat doresc :bashwall:

Poate ai drum pe atunci...:wub: oferta ramane valabila...:unsure: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Acum citesc, insanatosire grabnica! Ma bucur ca nu s-a intamplat nimic ce nu se poate repara, insa grija mare la recuperare si mai multa atentie in trafic. Cu toti inaptii astia de pe strazi sintem obligati sa ne purtam singuri de grija, indiferent de prioritate.
Link to comment
Share on other sites

Si eu ma bucur in fiecare zi ca nu a fost mai rau...

Mersi...

 

Azi am fost de mi-a scos atele de la mana si picior, si mi-a bagat piciorul complet in ghips...cred ca are 20 de kg acum, e greu ca dracu' :)

Pe 9 iunie cica mi-l scoate...tre' sa fac chef, alta problema...<_< :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

nu-mi poarta ghinion, ca nu cred in prostii de-astea, mata neagra, ziua de 13 si alte <_<

 

Chiar nu stiu ce o sa fac cu el, probabil ii pun motoru' pe un kart, si ii dau jar cand ma fac bine...:bashwall:

 

 

 

PS : E34 urmeaza cat de repede...:unsure: :)

post-6879-1242152768_thumb.jpg

post-6879-1242152844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stire bomba : nu am avut doar tibia rupta, am avut si peroneul ... (acu cateva minute am aflat <_< )

Plm, dupa o luna am aflat, noroc ca m-am uitat pe radiografii...ai mei credeau ca stiu, doctorii nu mi-au zis nimic...

 

Asta inseamna ca am muuuuult de lucru pana sa merg iar, nu ? :)

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

Stire bomba : nu am avut doar fractura rupta, am avut si peroneul ... (acu cateva minute am aflat <_< )

Plm, dupa o luna am aflat, noroc ca m-am uitat pe radiografii...ai mei credeau ca stiu, doctorii nu mi-au zis nimic...

 

Asta inseamna ca am muuuuult de lucru pana sa merg iar, nu ? :)

 

ce termen de recuperare ti au dat medicii ?

Link to comment
Share on other sites

Stire bomba : nu am avut doar tibia rupta, am avut si peroneul ... (acu cateva minute am aflat <_< )

Plm, dupa o luna am aflat, noroc ca m-am uitat pe radiografii...ai mei credeau ca stiu, doctorii nu mi-au zis nimic...

 

Asta inseamna ca am muuuuult de lucru pana sa merg iar, nu ? :)

 

Nu e asa mare problema cu osul.....odata ce se sudeaza nu mai este nici o problema.....adica la varsta ta in 6 luni nu mai este nici o problema

 

Problema este alta....ca o sa stai minim 2 luni in ghips (banuiesc) si apoi musculatura atrofiata a piciorului respectiv trebuie recuperata, elasticitatea tendoanelor si ligamentelor imibolizate de ghips....

 

o sa vezi ca nu e chiar greu!!!

 

eu mi-am scos piciorul din ghips de 6 sapt si tot nu calc bine pe el nici acum dar ce am avut eu a fost floare la ureche

 

cateva sfaturi:

- ia-ti un liniar de 50 cm (o sa vezi tu la ce iti foloseste)

- nu iti fa grija ca poti sa faci si ce faceai inainte doar ca unele pozitii o sa fie mai greu de realizat

- schimbati conexiunea la net, ia-ti mai mare

 

multa bafta si spor la recuperare!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.