Jump to content

Accident al unui membru al forumului


Rares

Recommended Posts

Daca nu virase inca, ci a virat cand motocicleta era in dreptul masinii, normal ca lovitura e in stanga, nu in dreapta. A lovit in coltul masinii si l-a aruncat unde e moto in poza. Nu sunt expert in dinamica accidentelor, dar dupa minimul de informatii primite ( poza si faptul ca nu el ar fi fost de vina ) am tras concluzia de mai sus.

 

Cam trebuie sa fi dobitoc, sa vezi masina la 2 metri in intersectie si sa te duci fix in ea , doar ca tie @Cristi, iti cam place sa ai numai tu dreptate !

 

Cand o sa se faca bine juniorul, o sa vedem cine a fost mai inspirat !

 

stam si noi la servici si povestim sa treaca vremea

 

 

Cam asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bafta cu operatia si insanatosire grabnica.

Garantat el venea din stanga, maimuta cu opelul a vrut sa faca si ea stanga crezand ca are vreun bmw cu demaraj puternic, dar problema ei este ca nu am mai apucat si la lovit pe Andrei si la trimis in ala cu dacia, daca dacia era acolo sau asa sa nimerit la poza.

Link to comment
Share on other sites

asa a fost. el venea din stanga, aia din dreapta a virat stanga, l-a lovit si l-a aruncat peste dacia aia.

 

Asta se deduce si din pozitia masinii rosii, a carei soferita "evita" centrul intersectiei, intr-o evidenta dorinta de a trece inaintea motopedului.

 

Mie asa imi "suna". Evident, Politia va stabili datele/imprejurarile exacte ale accidentului. Apropos, la cate zile de spitalizare a victimei se deschide dosar de urmarire penala pentru partea vinovata?

Link to comment
Share on other sites

asa a fost. el venea din stanga, aia din dreapta a virat stanga, l-a lovit si l-a aruncat peste dacia aia.

 

Asta se deduce si din pozitia masinii rosii, a carei soferita "evita" centrul intersectiei, intr-o evidenta dorinta de a trece inaintea motopedului.

 

Mie asa imi "suna". Evident, Politia va stabili datele/imprejurarile exacte ale accidentului. Apropos, la cate zile de spitalizare a victimei se deschide dosar de urmarire penala pentru partea vinovata?

desi nu am nicio legatura cu motociclismul, ii sustin in toate campaniile in care doresc sa afirme faptul ca ca si ei sunt in trafic. oricum, am observat si eu acu cateva zile cat de importanta este atentia la voloan, chiar si atunci cand doar te plimbi incetisor cu 30km/h.

Link to comment
Share on other sites

Deci pe scurt Tantela cu Opelu` nu a acordat prioritate si din cate am vb cu el a fost lovit in plin , asta prea putin mai conteaza ....

 

Am reusit sa dau de el , este in spital asteapta maine sa intre in operatie se va alege cu o tija in picior de ceea ce imi era frica se pare ca nu va scapa , are cateva julituri la maini , La cap este ok , nu ca era el prea bine inainte "glumesc" , a fost foarte bucuros sa auda tot ceea ce ati scris voi aici si va multumeste , Poimaine merg la el in jurul orei 13:oo daca vrea si altcineva sa ma anunte!

Link to comment
Share on other sites

Acum vb cu el la telefon si va ureaza numai de bine : Multumiri si ne vedem curand pe forum <_<

 

Transmite-i TOATE BUNE! O sa se obisnuiasca cu tija aia, stiu ce scriu!

 

 

Ca sa elucidam misterul ! El venea din stanga si tipa vroia sa faca stanga , deci : neacordare de prioritate!

 

Cum am "vazut" si eu. Pace, CristiMD!

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu Andrei acum.

Maine il opereaza. Are dubla fractura de tibie. Din fericire nu i-au fost afectate ligamentele genunchiului. Va trebui sa stea o perioada cu tija in piciorinsa a spus ca medicii sunt optimisti. in rest are doar niste vanatai la nivelul bratelor. Prietenul sau are deasemenea fractura de femur.

Vineri mergem sa-i vizitam. Pana atunci, SUCCES maine la operatie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.