Jump to content

Accident al unui membru al forumului


Rares

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ca info ..prietenul meu care a patit o chestie similara i-a cerut 3000 E si platirea zilelor de spital + tratamentul postoperatoriu , (pastile , vizite medicale , taxi etc ) total s-a ridicat cam la dublu ..6000 . Numai reparatia moticicletei a costat 2000 .A avut dubla fractura de tibie .Si asta fara sa o dea in judecata ! A fost o intelegere amiabila ..Alta data sa se uite f bine pe unde merge ..gandeste-te ca puteai sa ramai infirm toata viata , in vreun carucior , o leguma . Si esti f tanar <_< Dupa cum vezi viata e f fragila !.Si scumpa .
Link to comment
Share on other sites

imi e si putin mila de ea, ca ma gandesc ca asta a fost o greseala, ca doar nu a vrut nimeni sa se intample....<_<

 

las-o mai ...... cum sa-ti fie mila de ea?

greseala a fost ca si-a luat masina .. si niste gresiti sunt aia care i-ai dat carnet de conducere. o cretina dinasta putea sa te omoare ... asa cum a fost cazul din bucuresti cu studenta din republica Mldv.

cum sa-ti fie mila de ea? sa mearga pe jos de acum si sa-i iei cat poti ca asa merita.

Link to comment
Share on other sites

Sa te faci bine repede !

Si next time, ai grija la masinile care urmeaza sa iti intersecteze traiectoria.Unii soferi se uita in ochii tai, ai senzatia ca te-au vazut si se baga totusi. <_<

Am patit-o de mai multe ori :)

Link to comment
Share on other sites

@zixx, daca tu le zici la aia soferi...<_<

Si eu am avut ceva probleme cu de astia ce nu au dat prioritate, sau se bagau in depasire vazand ca eu vin din fata...dar le-am evitat pe toate... cele mai rele lasandu-se cu sperieturi ca lumea, frane uzate, umpleri de frigidere...

 

 

@restul...o sa ma sfatuiesc cu ai mei, si cu un avocat, sa vedem ce si cum...

ma gandesc numai ca putea fi mai rau, coloana, gatul, si ajungeam in 'atv' pe viata..:)

Link to comment
Share on other sites

@restul...o sa ma sfatuiesc cu ai mei, si cu un avocat, sa vedem ce si cum...

ma gandesc numai ca putea fi mai rau, coloana, gatul, si ajungeam in 'atv' pe viata..<_<

 

Ai dreptate, dar putea sa nu fie deloc! Gandeste la acest aspect! Daca o "lasi in pace", nu se va invata minte, va continua sa umble haotic si, cat de curand, sa omoare pe cineva.

Link to comment
Share on other sites

Interesant. De unde stii ca o sa omoare pe cineva?

 

@Andrei: fii bucuros, ai multi prieteni care poarta in numele tau stindardul razbunarii. Asa de emotionant...

 

Cat despre accident in sine, bine ca nu ai fost tu de vina (atunci sa fi vazut cati prieteni aveai <_< ) si bine ca ai scapat destul de "ieftin". Succes la recuperare!

Link to comment
Share on other sites

imi e si putin mila de ea, ca ma gandesc ca asta a fost o greseala, ca doar nu a vrut nimeni sa se intample....:)

 

Te inteleg.. Si pe mine m-a pus una in cap. Eram cu bicicleta pe marginea drumului, a venit din spate si a facut dreapta peste mine (era imposibil sa nu ma vada ca doar a venit din spate). Am franat brusc (cu frana fata) sa nu intru sub masina ei si m-a aruncat peste ghidon 5-10m in fata in mijlocul unei intersectii. Din spate venea un taximetrist care era sa ma si calce. A oprit, a venit la mine, m-a intrebat daca sunt ok si mi-a zis sa stau ca se duce el dupa ea. N-am mai avut rabdare.. m-am suit pe bicicleta si am fugit si eu dupa ei prin trafic. Intr-un final a blocat-o asta, am sosit si eu. Taximetristul intre timp ii spusese cred ca toate injuraturile pe care le stia. Asta cand a auzit ce s-a intamplat a inceput aproape sa planga. Bineinteles ca mi s-a facut mila de ea si dupa 30min de barfe pe bordura am plecat fiecare la casele noastre.

 

Si next time, ai grija la masinile care urmeaza sa iti intersecteze traiectoria.Unii soferi se uita in ochii tai, ai senzatia ca te-au vazut si se baga totusi. :bashwall:

Am patit-o de mai multe ori :unsure:

 

Daca pe voi cu motociclete/scutere va ignora.. sa vezi la biciclisti.. esti la 5-10m de ei, se uita tot asa in ochii tai si trec <_<

Link to comment
Share on other sites

m au operat nenea doctorii, totul a fost bine....mi au pus mana dreapta in ghips, mai am celelalte degete libere, dar greu de folosit cu 2 kg de gips pe mana. nu o sa mai prea scriu pe forum o perioada, e foarte greu cu o mana si cateva degete de la cealalta ...

 

 

@Lola, sa imi cada perfuzia daca inteleg ce ai vrut sa zici. orice ai vrea sa zici, femeile nu sunt facute pentru condus.

Link to comment
Share on other sites

:) tine-ti bine perfuzia aia!!! Cred ca totul e penibil pentru tine acum inclusiv sa mergi la pipi... Nu-ti bate capul, ai doar 17 ani, mai ai destul timp sa incepi sa cunosti oamenii.

Cat despre femei la volan <_< ai avut tu ghinion, daca te pocnea un tigan, atunci tiganii n-ar mai fi trebuit sa conduca.

As fi trecut sa te vizitez, dar fiumeu a avut si el un accident (la joaca - un bat in ochi bagat de o fetita, asa ca am facut rally Busteni- Sinaia, m-a oprit doar politia in Sinaia :bashwall: dar au fost oameni intelegatori ... N-am lovit pe nimeni, si ochiul cupilului e in refacere acum)

Deci lasam alte explicatii pentru o viitoare masa de pranz la Cabana Schiorilor, the new one :blink: cand ti-oi scate ghipsurile :unsure:

Link to comment
Share on other sites

:) tine-ti bine perfuzia aia!!! Cred ca totul e penibil pentru tine acum inclusiv sa mergi la pipi... Nu-ti bate capul, ai doar 17 ani, mai ai destul timp sa incepi sa cunosti oamenii.

Cat despre femei la volan <_< ai avut tu ghinion, daca te pocnea un tigan, atunci tiganii n-ar mai fi trebuit sa conduca.

As fi trecut sa te vizitez, dar fiumeu a avut si el un accident (la joaca - un bat in ochi bagat de o fetita, asa ca am facut rally Busteni- Sinaia, m-a oprit doar politia in Sinaia :bashwall: dar au fost oameni intelegatori ... N-am lovit pe nimeni, si ochiul cupilului e in refacere acum)

Deci lasam alte explicatii pentru o viitoare masa de pranz la Cabana Schiorilor, the new one :blink: cand ti-oi scate ghipsurile :unsure:

 

vezi?

cand iti zicea Andrei...

Link to comment
Share on other sites

Apropos de Lege, am intrebat si eu ceva pe la inceputul topicului....

 

.................Politia va stabili datele/imprejurarile exacte ale accidentului. Apropos, la cate zile de spitalizare a victimei se deschide dosar de urmarire penala pentru partea vinovata?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.