Jump to content

Intretinere tapiterie piele


zixx

Recommended Posts

Au castigat mult datorita Siteului, MA-FRA, fiecare produs in parte arata cat de bine isi face treaba printr-un film ....nota 10 de la mine, preturile sunt foarte bune ....sper ca si produsele, sunt cateva pe care le voi cumpara sigur .... sunt cam obsedat de intretinerea masinilor ...imi place sa arate cat mai impecabil Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

sunt cam obsedat de intretinerea masinilor ...imi place sa arate cat mai impecabil

Si eu ....dar mai mult ca sigur ala in bidon are alta solutie .ceva profi mult mai scump.Nu ai cum sa cureti jegu ala asa de rpd cum numai o solutie scumpa o face. Al iau si sper sa ma insel ca altfel cumpar un bax.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

sunt cam obsedat de intretinerea masinilor ...imi place sa arate cat mai impecabil

Si eu ....dar mai mult ca sigur ala in bidon are alta solutie .ceva profi mult mai scump.Nu ai cum sa cureti jegu ala asa de rpd cum numai o solutie scumpa o face. Al iau si sper sa ma insel ca altfel cumpar un bax.

Cum adica speri sa te inseli? Nu-ti doresti calitate la pret accesibil?

Link to comment
Share on other sites

sunt cam obsedat de intretinerea masinilor ...imi place sa arate cat mai impecabil

Si eu ....dar mai mult ca sigur ala in bidon are alta solutie .ceva profi mult mai scump.Nu ai cum sa cureti jegu ala asa de rpd cum numai o solutie scumpa o face. Al iau si sper sa ma insel ca altfel cumpar un bax.

O sa-l iau si eu si poate chiar o sa fac un film daca o sa dea rezultate pe fetele usilor la fel ca in filmul lor .... testez pe clio, este suficient de jegos nu am tragere de inima sa o spal ....daca da rezultate ma bag si eu la un BAX :)

 

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>&hl=en&fs=1">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"> Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Ciupa la Sonax sint tot 2 feluri de solutii? ca vad in principiu ca la intretinerea tapiteriei din piele se vorbeste de 2 feluri de solutii...una de curatare si un de hidratare...da-mi te rog un privat cu preturi si unde le gasesc... sa nu stau sa caut :) nu am timp :|
Link to comment
Share on other sites

La Sonax e o solutie pt hidratarea pielii si o spuma pentru curatarea ei

 

Ce parere aveti despre produsele Sonax ? Vreau sa iau mai multe pt curatat tapiteria, bordu, sticla etc sunt mai bune decat cele oferite de BMW ?

 

De produsele MA-FRA a auzit cineva ? care ar fi mai bune dintre cele 3 ?

Edited by Tetsuzan
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Produsele Leatherique (Rejuvinator Oil & Prestine Clean) curata si hidrateaza pielea. Rej Oil intra in piele, hidrateaza pielea si impinge mizeria la suprafata, iar cu Prestine Clean cureti murdaria scoasa la suprafata de Rej Oil. Eu am folosit si sunt extra-multumit de ele. O sa revin cu poze cu tapiterii curatate cu aceste 2 solutii.

 

Un mic exemplu:

 

http://i80.photobucket.com/albums/j199/pushtiulk/Kia%20Sorento/DSC_0962_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sonax nu am folosit. De cand am auzit de Leatherique (in 2008) numai aceste 2 produse le-am folosit, si sincer nu am fost dezamagit. Acum ma apuc sa pun toate informatiile despre aceste produse si poze cu tapiterii curatate. In max 30 de min sunt pe forum.

 

Asteptam. Sonax sunt facute in Germania, din cate am auzit produsele de intretinere vandute de BMW sunt facute tot de Sonax.

Link to comment
Share on other sites

Despre produsele Leatherique am citit pe forumurile de afara si numai parerei de bine...

 

@Tetsuzan Referitor la preturi,sa nu te astepti ca sunt la acelasi nivel cu Sonax :)

 

Daca ar fi la acelasi pret si calitatea ar fi net superioara atunci a-si lua si eu. Insa din ce am vazut e cam triplu fata de Sonax acuma sa vedem si calitatea. Vreau imediat ce da putin caldura la primavara sa-mi iau si eu ceva pt piele sa apuc de curatat macar odata pe luna. Acuma e cam frig sa curatat tapiteria.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.