Jump to content

Probleme cu clima


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deci, cum iesi din pasaj de la Obor spre Dinamo, prima intersectie e Lizeanu...magazinele cu piese sunt pe dreapta...in stanga e stada aia pe care se tot chinuie s-o reasfalteze...pe unde se intra la service-ul magic?!? vreun nume, link, nr de tel pt programare?!?
Link to comment
Share on other sites

Deci, cum iesi din pasaj de la Obor spre Dinamo, prima intersectie e Lizeanu...magazinele cu piese sunt pe dreapta...in stanga e stada aia pe care se tot chinuie s-o reasfalteze...pe unde se intra la service-ul magic?!? vreun nume, link, nr de tel pt programare?!?

cum iesi din pasajul obor pana in intersectiie pe drepta e un magazin la parter si scrie incarcari clima auto

au si sigle de masini nu ai cum sa nu-l vezi

nu am numar de telefon

eu nu am fost la ei dar e singurul loc care l-am vazut

Edited by 4ucom
Link to comment
Share on other sites

Deci, cum iesi din pasaj de la Obor spre Dinamo, prima intersectie e Lizeanu...magazinele cu piese sunt pe dreapta...in stanga e stada aia pe care se tot chinuie s-o reasfalteze...pe unde se intra la service-ul magic?!? vreun nume, link, nr de tel pt programare?!?

 

Da, prima intersectie este Lizeanu. O iei la DREAPTA si apoi IMEDIAT prin spatele blocului. Pe alee, pe partea dreapta este spatele blocului, iar pe stanga este spatiul amenajat de respectivul. Atelierul este la parterul blocului, pe Stefan cel Mare.

 

Nu am numarul de telefon. Incearca sa il suni pe Interceptor, cred ca el il are.

Link to comment
Share on other sites

Mie tocmai pe electric mi-a gasit buba. :bashwall:

Ti-o fi gasit tie....

 

 

AM SI PRETURILE DE LA SERVICE-UL DIN LIZEANU,3 POZE.

Rog un moderator sa spuna daca am voie sa le postez :) ,SA NU PARA RECLAMA.

Pt probleme electrice sa nu va duceti ca mergeti degeaba,eu em fost <_<

Link to comment
Share on other sites

Mie tocmai pe electric mi-a gasit buba. :bashwall:

Ti-o fi gasit tie....

 

 

 

Pt probleme electrice sa nu va duceti ca mergeti degeaba,eu em fost <_<

 

 

Am vazut...

 

Eu am fost acolo acum aproape 2 ani. Mi-au depistat defectiunea, NU AU REMEDIAT-O! In cazul meu, era modulul de comanda al electroventilatorului. Am cumparat si inlocuit intreg ansamblul.

 

Cred ca din raspunsul meu pe topic NU REIESE ca am rezolvat la ei problema. Repet, ei au depistat-o. M-a costat parca 50 ron taxa de constatare si atat.

 

Toate bune.

 

Astea-s preturi de pe Marte ? :)

Cred ca sunt mai mari chiar ca la AB.

 

AB nu repara nimic, doar inlocuiesc.

Link to comment
Share on other sites

Acum constatarea costa 180 de roni la ei...acum la 10 am programare...dar la ce preturi au, nu stiu cine naiba se baga...am gasit compresor sh in stare foarte buna, cu garantie cateva luni la 200 de euro...pai si ei iau pt schimbat nu stiu ce semering din compresor mai mult... <_<
Link to comment
Share on other sites

Mama ce "pretze" au aia !

Pe mine, ultima verificare a instalatiei plus incarcarea cu freon m-a costat 150 RON.

Asta s-a intamplat acum vreo luna jumatate... cam de cand a inceput caldura.

Bine, nu am fost la o firma, ci la un nene care e tot in zona aia.. mai exact pe la Kaufland-ul din spatele circului.

Link to comment
Share on other sites

Am fost, am lasat masina, pe la 15-16 astept rezultatul...constatare 180 de ron, le-am zis ca vreau si bon la banii astia...am vazut si eu preturile, foaaaarte mari, le-am zis sa nu se apuce sa repare nimic pana nu vin sa-mi dau acordul...le-am explicat ca am gasit compresor de pe masina 2004 cu 40K km la 8 milioane, m-au luat cu vrejeala ca mai bine repar piesa decat sa pun sh...am discutat despre o reducere in cazul in care nu vreau bon, au zis ca nu se poate , ca folosesc nu stiu ce piese, rahat pansat....am uitat sa intreb de garantie...revin cu detalii later <_<
Link to comment
Share on other sites

No way man...macar sa aflu ce naiba are! dar sincer, am ramas uimit de preturi, incep sa cred ca mi-am ales gresit cariera...deja albirea profesionala cu lampa cu plasma pe care o fac cu 20 de mil mi se pare pepsi...asta in conditiile in care dau si bon iar lampa aia e vreo 15000 de dolari...asta-i viata...
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost acolo acum aproape 2 ani. Se discuta la alte scoruri. Am ramas si eu masca la pozele postate de colegul nostru.

 

Apropos, una din optiunile lui fi-miu este de dentist, ma rog, medic stomatolog. Se pare ca trebuie sa il reprofilez. Petrolul oricum se duce dracu'...

 

Revenind ontopic, macar sa iti rezolve problema.

Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am fost si mi-am ridicat masina...oamenii mi-au spus ca au verificat toata instalatia si ca totul este ok, inclusiv compresorul si ca sigur cauza este vaporizatorul dar ca trebuie demontat bordul si ei nu se baga....m-am interesat si o sa ma duc sa-mi dea altii tot bordul jos, sa scot vaporizatorul si sa ma duc cu piesa la ei sa vedem ce si cum...acum mi-a zis Alex de pe 1 Mai ca nu poate fi de la vaporizator, daca aveam pierderi pe acolo se simtea miros nasol in habitaclu...nu mai stiu ce sa cred dar oricum demontez bordul...pana atunci, sauna in miscare, care vreti sa ma anuntati.... <_<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.