Jump to content

Accesorii pentru masinile noastre


zixx

Recommended Posts

Deschid acest topic pentru a putea schimba intre noi diverse informatii utile despre unele accesorii care sunt necesare pentru masinutele noastre :)

 

Incep eu !

 

Am nevoie de un loc unde sa gasesc covorase din cauciuc pentru E46 330xi.Covorasele originale(speciale pentru seria3 x) pe care le-am luat de la reprezentanta sunt facute dintr-un cauciuc foarte moale.Drept urmare covorasul de la sofer s-a gaurit sub pedala de ambreiaj dupa numai o luna si jumatate :blink: Poate am eu piciorul mai greu,dar totusi...!

Pana acum am mai gasit doar din material textil.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Pai eu la capitolul covorase am vazut din acelea din care taiai cu cutterul exact ceva ce ti se potrivea pentru masina ta ! Adica daca vine la mine un client de acela ii dau sau variantele de cauciucuri de Fire & Furious sau Racing

Eu am luat covorase normale, si cum erau de cauciuc mi-a fost usor sa le tai exact dupa forma pedalei si putin din lateral ca urcau putin in sus. :blink:

1270[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Pai eu la capitolul covorase am vazut din acelea din care taiai cu cutterul exact ceva ce ti se potrivea pentru masina ta ! Adica daca vine la mine un client de acela ii dau sau variantele de cauciucuri de Fire & Furious sau Racing

Eu am luat covorase normale, si cum erau de cauciuc mi-a fost usor sa le tai exact dupa forma pedalei si putin din lateral ca urcau putin in sus. :blink:

1270[/snapback]

post-49-1100585485_thumb.jpg

post-49-1100585599_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu nu dau 400mii pe niste covorase de cauciuc nici sa ma bati...da-le naibii de covorase ca-s niste bucati de cauciuc "sculptate" dupa o forma si ATAT! N-am apucat prin trag sa vad la ce scoruri se duc...Ca totusi e pacat astea originale textile sa le umplu de mocirla acum cu vremea asta ploioasa... :blink:
Link to comment
Share on other sites

problema covorase rezolvata, am cumparat un set din mocheta(textil)este inscriptionat pe ele BMW si se potrivesc exact , m-am dus la o hala de injectat mase plastice si cauciuc si am luat de acolo cateva foi , le-am decupat acasa dupa forma celor cumparate si gata presuri de iarna :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Cercuri angels eyes sunt 10-15 euro setul,problema e cat tin,ca daca se ard arata nasol sa ai doar 3 din 4 aprinsi..

la 10-15 euro setul iti iei doua seturi si ai de schimb :blink:

 

se gasesc de exemplu aici:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WDVW

 

daca sunteti interesati, ne strangem mai multi si facem o comanda mai maricica...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.