Jump to content

Becuri angel eyes E60


Recommended Posts

Stie cineva cum se schimba becurile de la angel eyes la E60?Am vazut pe o schema de pe Real Om ca se schimba clasic, prin spatele farului,dar in spatele farului nu poti sa bagi mana ca e o placa de metal, parte din caroserie.Oare trebuie demontat farul? Intreb si eu ca sa stiu...
Link to comment
Share on other sites

daca dai un search gasesti s-a mai discutat asa ceva dar mai repet odata fiindca am facut-o destul de recent "operatia". Se desface capacul din plastic de la far este undeva deasupra unul rotund dupa care se scoate becul de faza lunga prin rotire ca sa poti sa ai acces mai usor la cel de angel-eyes. Este de preferat sa faca cineva care are degetele mai subtiri fiindca locul este foarte prost amplasat(nu se da farul jos sub nici o forma" . Se roteste soclul de angel-eyes spre stanga(soclului) daca nu ma insel si iese foarte simplu. Pentru prima data dureaza cam 30 min la amandoua dupa te inveti si merge mai repede. <_<
Link to comment
Share on other sites

daca dai un search gasesti s-a mai discutat asa ceva dar mai repet odata fiindca am facut-o destul de recent "operatia". Se desface capacul din plastic de la far este undeva deasupra unul rotund dupa care se scoate becul de faza lunga prin rotire ca sa poti sa ai acces mai usor la cel de angel-eyes. Este de preferat sa faca cineva care are degetele mai subtiri fiindca locul este foarte prost amplasat(nu se da farul jos sub nici o forma" . Se roteste soclul de angel-eyes spre stanga(soclului) daca nu ma insel si iese foarte simplu. Pentru prima data dureaza cam 30 min la amandoua dupa te inveti si merge mai repede. <_<

 

 

Multumesc mult. Oricum n-o sa-l desfac eu pentru ca sunt cam neindemanatic.Ma duc la un mecanic.Am intrebat pentru ca am vrut sa stiu eu cum se face ,in caz ca dau de un nepriceput care vrea sa-mi demonteze farul ,sa stiu sa nu-l las. :)

Link to comment
Share on other sites

dai capacul jos, scoti becul de la faza lunga ca sa aiba mana loc, si apoi cel de la angel. trebuie maini de pianist ca te zgarii, au la primul far m-am cam julit, la al doilea a durat cam 1 minut.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E foarte greu de ajuns acolo.Trebuie sa ai o mana de copil sau o unealta speciala.Mi se pare o idiotenie sa concepi un acces atat de greu pentru un bec. Peste 10 ani s-ar putea sa fie nevoie sa mergi la service ca sa-ti puna lichid de spalare parbriz in rezervor.
Link to comment
Share on other sites

Am dat farurile jos ca sa schimb becurile.Altfel cred ca ma chinuiam o saptamana si nu reuseam.Totul a durat cam o ora, dar a meritat.Am pus becuri cu lumina alba si arata muuuult mai bine asa.Sunt si de intensitate mai mare.Anexez poze <_<

post-8248-1245137740_thumb.jpg

post-8248-1245137785_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

....eu am dat jos farul, l-am pus foarte usor inapoi....mentionez ca nu sunt pianist, nici chitarist macar.. <_<

 

treaba cu pianistul era cu farurile pe masina! acum ori nu m-am exprimat eu bine, ori nu ai inteles tu bine.

Link to comment
Share on other sites

daca erai pianist, sigur puneai becurile fara sa dai farul jos. <_< eu am reusit fara sa le dau jos cu zgarieturile de rigoare pe maini.

 

asa o fi!

defapt asa le-am pus , numai ca nu sunt pianist! ute-te mai sus!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am dat farurile jos ca sa schimb becurile.Altfel cred ca ma chinuiam o saptamana si nu reuseam.Totul a durat cam o ora, dar a meritat.Am pus becuri cu lumina alba si arata muuuult mai bine asa.Sunt si de intensitate mai mare.Anexez poze <_<

Ce fel de leduri ai pus, si de unde le-ai cumparat? Merci!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.