Jump to content

BMW E60 535D adusa din noiembrie 2008 (stiu sunt un norocos)


Vampiroiul535

Recommended Posts

Nimeni nu a spus cĂŁ n-ar fi un motor foarte reuÂşit sau cĂŁ maÂşina mea ar fi mai rapidĂŁ.

Ideea este cã acest motor nu este un etalon pentru performanÞã, existã foarte multe maºini mult mai rapide.

 

Dar nu faceam referire la tine si eu nu am spus ca este un etalon de performanta ci spuneam ce s-a vorbit despre ea intr-o emisiune atat TOT!, crede-ma si ca si Vampiroiu stie ca sunt masini mult mai rapide si eu si toata lumea asta care sta pe acest forum care mai vine pe la intalniri nu suntem ipocriti...etc...da-i Cezarului ce este al Cezarului si gata...

sa moara Jean de la Craiova daca nu imi iau Bugatti Veyron sa vad daca mai zice careva ceva!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Dar nu faceam referire la tine si eu nu am spus ca este un etalon de performanta ci spuneam ce s-a vorbit despre ea intr-o emisiune atat TOT!, crede-ma si ca si Vampiroiu stie ca sunt masini mult mai rapide si eu si toata lumea asta care sta pe acest forum care mai vine pe la intalniri nu suntem ipocriti...etc...da-i Cezarului ce este al Cezarului si gata...

 

Ai comparat E60 535d cu E39 535i.

Altfel nu aÂş fi avut de ce sĂŁ scriu un reply.

ComparaĂžia nu avea nici un rost, E39 535i este o maÂşinĂŁ de generaĂžie anterioarĂŁ.

 

 

in disputa cu 535i este in orice moment castigator datorita cuplului si celor 2 tubine...indiscutabil senzatii peste motorizarea 3,5 aspirat...

deci cu 535i nu se pune problema sa il faca pe acest e60 535d... felicitari pentru masina :)

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

535d nu are ce discuta cu e39 535i. Am facut niste curse cu un 535d (eu la volan) si o Honda Type R 2008 si cam pana la 120-130 km eram paraleli apoi luam avans de ziceai ca Honda sta pe loc. Cateva curse am facut singur la volan si observam cum pana aproape de 80-90 km/h aveam becul de la dsc tot timpul aprins(nu avea aderenta puntea spate) . Am incercat din nou cu o persoana asezata pe bancheta din spate si atunci am observat o ameliorare a tractiunii si un timp mai bun de plecare. Cum pleaca 535d de la 150km/h spre 250 nu cred ca poate fi depasit de multe masini (exceptie modelele M sau AMG). Edited by 300zxtt
Link to comment
Share on other sites

Dar nu faceam referire la tine si eu nu am spus ca este un etalon de performanta ci spuneam ce s-a vorbit despre ea intr-o emisiune atat TOT!, crede-ma si ca si Vampiroiu stie ca sunt masini mult mai rapide si eu si toata lumea asta care sta pe acest forum care mai vine pe la intalniri nu suntem ipocriti...etc...da-i Cezarului ce este al Cezarului si gata...

 

Ai comparat E60 535d cu E39 535i.

Altfel nu aş fi avut de ce să scriu un reply.

Comparaţia nu avea nici un rost, E39 535i este o maşină de generaţie anterioară.

 

 

in disputa cu 535i este in orice moment castigator datorita cuplului si celor 2 tubine...indiscutabil senzatii peste motorizarea 3,5 aspirat...

deci cu 535i nu se pune problema sa il faca pe acest e60 535d... felicitari pentru masina :)

 

:lol:

 

pai tu ai insinuat ca te tii dupa el..ca sunteti apropiati...:lol: ceea ce este o blasfemie scuze...

( uite ce ai zis tu )

 

 

" Nu te umfla asa in pene, nu ai o masina atat de rapida.

 

Masina ta nu este un etalon pentru mine.

 

Masina mea face suta in 6.8 secunde, a ta face suta in 6.7. - deci ai comparat e39 cu e60

 

Nu sunt impresionat. laugh.gif "

 

 

:)

Edited by Mario Marius
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu ştiam de la o ĂŽntâlnire că are motorul de 273 cp, nu pe cel de 286.

Nu cred că motorul de 273 cp face suta ĂŽn 6.4 secunde cât a spus, probabil există o mică diferenţă.

Deci nu e chiar o blasfemie. :)

Mă rog, să ĂŽncheiăm discuţia.

 

535d nu are ce discuta cu e39 535i. Am facut niste curse cu un 535d (eu la volan) si o Honda Type R 2008 si cam pana la 120-130 km eram paraleli apoi luam avans de ziceai ca Honda sta pe loc. Cateva curse am facut singur la volan si observam cum pana aproape de 80-90 km/h aveam becul de la dsc tot timpul aprins(nu avea aderenta puntea spate) . Am incercat din nou cu o persoana asezata pe bancheta din spate si atunci am observat o ameliorare a tractiunii si un timp mai bun de plecare. Cum pleaca 535d de la 150km/h spre 250 nu cred ca poate fi depasit de multe masini (exceptie modelele M sau AMG).

 

Ai condus şi E39 535i? :lol:

Nu spun că maşina mea este la fel de performantă, cu siguranţă nu este, dar nici nu cred că rămâne chiar atât de mult ĂŽn spate.

Type R-ul nu mi se pare că trage chiar atât de bine, am şi condus.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ciupi!

vorba lunga , saracia omului .

hai sa facem un pariu masina ta contra 535d(e60). cu cati bani poti sa sustii? linie dreapta fara obstacole- autostrada.

 

el nu face d-astea... :)

 

 

el ingrijeste masina prea mult...sau eventual mai face niste cercuri pe piatra cubica de la polivalenta... :lol:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E mai tare cu manelele la maxim Âşi cu toate geamurile date jos.

CiCa LaCa CiChi cEa :)

 

ciupi!

vorba lunga , saracia omului .

hai sa facem un pariu masina ta contra 535d(e60). cu cati bani poti sa sustii? linie dreapta fara obstacole- autostrada.

 

Nu mĂŁ intereseazĂŁ aÂşa ceva, cĂŁdem ĂŽn discuĂžii de 4tuning.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Frumoasa masinuta :) , s-o stapanesti in continuare sanatos si fara evenimente neplacute!

Nu stiu daca s-a mai scris pe topic asta, insa lista de cheltuieli cu masina imi aduce aminte de reclama de la Mastercard.. pune si tu la sfarsitul listei: placerea de a conduce un BMW - priceless :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.