Jump to content

e60 525d 2005


Eugen WGW

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cand ai vopsit-o, ce ai dat jos? fete de usii si chestii de'astea? Intreb...nu ma pricep :)

 

Daca ar fi sa o vopsesc si eu pe a mea, alba poate, sa stiu la ce sa ma astept, la ce munca.

 

Masina a fost dezmembrata aproape integral, portierele, capota, au fost date jos de pe masina

Masina a fost vopsita integral inclusiv partile de care se tot face aluzii, mai putin partea de jos a compartimentului motor, care oricum nu se vede decat daca dai jos motorul, iar remontarea lor inapoi, a fost facuta profesional, fara sa apara acele sunete de prosta montare sau rupere de cleme.

Varianta folie nu merita, mai bine vopsita, binenteles profesional, eu am cautat un an de zile "vopsitorul", pana m-am decis

Bafta

Edited by eugen1968
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos a iesit noua culoare. Imi place foarte mult si evacuarea dubla. Nu-mi plac insa, absolut deloc, emblemele cu //M de pe aripi.

 

 

si eu care ma gandeam sa-mi montez si grilele de pe aripi, ca tot le am. Da cred ca le montez si peste embleme pun un autocolant cu bmw simplu. Oare?????? merge

Link to comment
Share on other sites

eleronul e de la o firma din Bistrita, undeva la 350-370Ron, sigur nu pot sa-ti zic, ca l-am luat acum un an si am luat atunci si eleron pe luneta si grile de M pe aripile fata, dar toate m-au costat in jur de 850RON.

Eleronul de pe portbagaj l-am lipit cu solutie de lipit parbrize.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

M-a bate gandul sa vand masina, dar tinand cont de situatia actuala si de investitiile facute, in masina, nu ma pot decide, la cat sa o evaluez. In minte am un pret de vanzare, dar as vrea sa vad opinia(evaluarea) mai multora si sa vad daca o dau sau o tin. Deci, cu multumiri anticipate, celor care isi vor da cu parerea, astept opinii cat mai pertinente.

Masina este intr-o stare perfecta, cu toate reviziile facute la timp, sunt schimbate pe ea turbina, egr, debitmetru, suspensie integral,discuri frana, radiator clima, etc

Descriere: 525 diesel 177cp, resoftata 216cp, automatic, piele,interior in doua culori, climatronic, senzori lumini/ploaie, scaune semielectrice, incalzire scaune, bluetooth, culoare individuala blacksaphire, pachet M. Kilometri reali - 280000km. Masina este din 2004 luna 11, inmatriculata in 2005 luna 01.

Deoarece am sters pozele atasez cateva poze noi. In rest mai sunt descrieri in topic.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by eugen1968
Link to comment
Share on other sites

masina e frumoasa, dar faptul ca are km multi si clima aia o sa-ti traga pretul in jos.

Ca si o gluma, nu sunt nici mos si nici nu am tinut-o in garaj

Astia sunt km si nici nu am de gand sa umblu cu improvizatii, ca la majoritatea masinilor care ar avea maxim 140000 si sunt si mai vechi ca a mea.

Link to comment
Share on other sites

sunt constient ca majoritatea masinilor din tara, de vanzare, au km masluiti.

insa pe multi ii bucura sa vada in bord o cifra cat mai mica, indiferent de cum se prezinta masina. din pacate cumparatorul alege masina, nu vanzatorul clientii.

oricum, te felicit pentru atitudinea ta, pentru ca multi ar fi "maimutarit" kilometrajul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ce pot sa zic, trebuie sa o conduci si sa fi tu cel care sa-si dea cu parerea, eu as putea fi acuzat de obiectivism. Oricum masina a fost reparata intotdeauna la timp, poate de multe ori am fost prea migalos. Masina zic ca e "in toate mintile", eu ma gandesc sa o vand, ca sa fac "pasul inaine", desi la cum merge piata si la cum imi cunosc masina, cred ca nu e cazul sa ma prostesc, deocamdata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.