Jump to content

Faruri lupa e36 ... un alt look.


ziemenz

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu tot respectul, unele lucruri nu merita impartasite :)

Urat urat :twoup:

 

defapt, cred ca este de vis un negru mat acolo

O sa incerc... Sunt de acord cu tine :)

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

Cred ca putini stiu dar ideea cu gaurirea sticlei vine chiar de la BMW si a fost folosita pe primele modele de X5. :(

 

 

Ce pacat ! Altfel , patenta Zeky sistemul ! :twoup:

 

"tocmai ai parafrazat un clasic" de la postul #50 :) :) :(

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

hai ca am reusit sa scot 3 poze :twoup:

 

telefonul este destul de slab si din acest motiv pozele sunt cam intunecate iar calitatea lasa de dorit ....in realitate se vede muuult mai bine...

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Frumos :twoup:

Nu ai facut o poza mai de la distanta?

 

Ce vopsea imi trebuie pentru a vopsit farurile? La ce temperatura trebuie sa reziste?

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

Frumos :)

Nu ai facut o poza mai de la distanta?

 

Ce vopsea imi trebuie pentru a vopsit farurile? La ce temperatura trebuie sa reziste?

 

 

acolo unde vrei tu sa vopsesti (partea argintie sa o faci neagra) nu este o temperatura foarte mare in comparatie cu temperatura din camera becului....merge sa dai cu un spray negru mat si atata (maxim 20 ron) :twoup: ......

 

am si o poza mai de la distanta dar nu reflecta realitatea deoarece lumina farului este prea puternica si nu se vede doar lupa (cum se vede in realitate)

uite

 

Foarte tare topicul...bravo zeky. Pana la urma cat te-a dus cheltuiala?

 

 

20 ron spray-ul, 20 ron tablitele facute la strung si lacatus, 50 ron gaurirea sticlei, 200 ron instalatia de xenon 5000k h1

Link to comment
Share on other sites

Eu economisesc 20 de lei, farurile mele nu au sticla in fata :twoup:

 

Sigur nu este temperatura mare?

Daca nu am sticla aia, nu se incalzeste tot farul mai tare?

Am dat foarte putin pe ele, si erau aproape noi, altfel nu le luam pe argintiu. Cateodata imi plac, dar de multe ori nu-mi plac :)

 

 

LE: Doar 200 lei kitul xenon???

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

Eu economisesc 20 de lei, farurile mele nu au sticla in fata :twoup:

 

Sigur nu este temperatura mare?

Daca nu am sticla aia, nu se incalzeste tot farul mai tare?

Am dat foarte putin pe ele, si erau aproape noi, altfel nu le luam pe argintiu. Cateodata imi plac, dar de multe ori nu-mi plac :)

 

 

LE: Doar 200 lei kitul xenon???

 

economisesti 50 ron daca nu ai sticla deoarece nu mai ai ce sa gauresti :) , nu 20

 

eu asa zic, ca nu este o temperatura f mare care sa topeasca acel strat de negru mat....

 

da 200 ron kitul.....nu cred ca un kit de 500 ron era mai bun atata timp cat toate sunt chinezarii, inafara de cele originale de fabrica...iar montajul este foarte simplu...oricine il poate monta pe o pisica

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

chiar azi am trecut cu un amic pe la sema...unde mai concret ai taiat sticlele ca e plin de firme acolo...

 

 

sidora este in complexul sema parc...intrebi la intrare si o sa ai de mers 3 minute pe jos sau 30 de secunde cu masina...nu stiu sa-ti explic unde anume este exact..dupa cate ai vazut si tu sunt f multe firme acolo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.