Jump to content

retapitare scaune


baubau

Recommended Posts

O singura observatie (bine, poate ca in poze nu arata ca in realitate):

Parca nu e asa bine intins materialul pe scaun si creeaza senzatia de desumflat...sau ca nu este destul burete dedesupt...

Repet, poate in realitate se vede altfel...

Dar oricum, prietenii critica cu intentii bune... <_<

ma e prima data cand fac asa ceva si pielea este foarte tare nu se intinde perfect

poate daca era mai subtire se intindea mai bine

acu ce sa zic pt mine e perfecta avand in vedere ca la mine tapiteria era praf

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca faceai dupa o matrita din piele era oare mai bine? in sensul ca poate puteai face matrita mai bine? intreb, sincer nu ma pricep. Sincer cred ca daca te apuci de asa ceva o sa-ti iasa si mai bine si intr-un timp mult mai scurt, prima data este ce-l mai greu, astept sa vad ce faci in continuare, sunt sigur ca nu te opresti numai la a ta <_< Edited by nailbombmax
Link to comment
Share on other sites

daca faceai dupa o matrita din piele era oare mai bine? in sensul ca poate puteai face matrita mai bine? intreb, sincer nu ma pricep. Sincer cred ca daca te apuci de asa ceva o sa-ti iasa si mai bine si intr-un timp mult mai scurt, prima data este ce-l mai greu, astept sa vad ce faci in continuare, sunt sigur ca nu te opresti numai la a ta <_<

era tot acelasi lucru pt ca la facere in fabrica se procedeaza altfel

stiu ca sotia mea este directot de productie intro fabrica unde se faceau scaune pt tractoare volvo

si se pune prima data pielea apoi se injecteaza poliuretanul care ramana intro matrita pina se intareste

nu se face cum am facut sau facem noi

demonatm tapiteria veche si apoi refacem

Link to comment
Share on other sites

nu am reusit sa o fac perfecta dar mie unu imi place foarte mult

cel putin este curata si frumoasa si am economisit o caruta de bani

poate data viitoare cand am sa fac are sa iasa mai bine

sper sa va placa si voua

acum chiar pot sa zic ca este home made

Link to comment
Share on other sites

felicitari!

foarte frumos!

la asa ceva ma gandeam si eu doar ca nu prea am pe cineva foarte priceput pe aici prin apropiere care sa imi coase materialul...

daca vreau sa schimb tapiteria tot cu una din material trebuie masina de cusut speciala?

unde as putea gasi material de ala gri precum alcantara? sau alte nuante?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.