Jump to content

BMW Club Magazine


X X L

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

eu voi mai incerca, dar fara sprijinul nimanui, mi-e aproape imposibil... :huh:

 

nu e saptamana sa nu aud pe cineva intrebandu-ma "de ce nu mai scoateti revista? era foarte interesanta si utila!"... "am invatat multe din ea"... "trebuie sa o editati mai departe"... "ei, las' ca gasesti tu o solutie"...

 

realitatea este ca NIMENI de pe acest forum (cu exceptia celor care au cumparat spatii publicitare, a celor care au oferit premiile in diferite campanii, a webmasterului site-ului si evident a clientilor care au cumparat revista) NU a contribuit cu NIMIC la finantarea acestui proiect...

 

si asta in conditiile in care pe-aici sunt colegi cu firme profitabile, care ar fi putut sa ofere un punct de sprijin demersului...

 

in schimb am auzit o multime de fantasme si imaginatii bolnave despre afaceri, care iti lasa un gust amar, singura consolare fiind de fapt intarirea convingerii personale despre "capabilitatile intelectuale" ale respectivilor...

 

pe langa costuri (care nu sunt mai mici de 2500 eur/editie), mai este si timpul alocat productiei revistei... insa sa zicem ca aici gasisem o rezolvare...

 

asadar, concluzia este ca NU se poate produce o astfel de revista fara finantare :excl:

 

probabil ca atunci cand o vom gasi, vom relua publicarea BMW Club Magazine - prima revista de club din Romania

 

pana atunci, ramanem pe ONLINE, cu stiri din lumea automobilistica si a BMW...

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce termin cu bacul va ajut la realizarea revistei.

 

Cunostinte

Adobe Photoshop (pentru grafica)

Adobe Indesign (pentru paginare)

 

Imediat ce termin cu bacul va pot arata si portofoliul din domeniul desktop publishing.

 

Multumesc

 

Edit: PROMIT!

Edited by Shobbyk
Link to comment
Share on other sites

Problema nu e realizarea grafica a revistei ci finantarea ei si pe langa oamenii care au fost implicati in proiect ar fi nevoie de un om de marketing care sa AJUTE (macar in prima faza) la promovare. Se poate pune pe roate un sistem astfel incat revista sa mearga dar daca nu sunt toate rotitele implicate e foarte greu.

 

Si da Laurentiu la partea cu finantarea "iubitorii si fanii" BMW se cam dau la o parte. Alti reprezentanti ai firmelor concurente au auzit de revista si ar fi mandrii sa aiba si ei o revista de genul acesta si chiar si-ar fi oferit sprijinul. Noi am avut-o si am batut apa-n piua...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Destul de mari cheltuielile/editie. 2500euro e o suma destul de mare. Si cu siguranta nu se scot banii doar din vanzarea revistei, pentru ca sunt putini cumparatori.

Cel putin la noi in Constanta se cumparau cate 7-8 reviste. Intr-adevar ideea cu marketing-ul nu e rea, se pare ca e nevoie, desi suntem multi utilizatori ai forumului, putini cumpara revista.

Cred ca daca am cumpara mai multi revista, ar fi un inceput bun.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pe langa costuri (care nu sunt mai mici de 2500 eur/editie), mai este si timpul alocat productiei revistei... insa sa zicem ca aici gasisem o rezolvare...

 

asadar, concluzia este ca NU se poate produce o astfel de revista fara finantare :excl:

 

probabil ca atunci cand o vom gasi, vom relua publicarea BMW Club Magazine - prima revista de club din Romania

 

trist... :hmm:

Mi-a placut la nebunie revista, am citit de cateva ori fiecare numar...

Speram ca vor veni si vremuri mai bune. :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut!

 

Daca cineva din Timisoara (sau care are drum pe-aici) doreste ultimul numar al revistei, mai am 7-8 exemplare.

Cateva au fost comandate si nu au fost ridicate (nu mai dezgrop acum mortii...) si cateva ne-a trimis redactia pentru cereri ulterioare... care nu s-au concretizat.

 

Evident, nu-mi trebuie bani pe ele.

Pur si simplu mi se pare ca-i pacat sa stea aici pe un raft si sa nu se bucure nimeni de ele. Sa le arunc la reciclare nu ma lasa sufletul.

 

Ceau!

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa pun umarul la relansarea revistei. Sunt in Constanta, nu dispun, din nefericire, de finantare solida insa cunosc oameni care ne-ar putea ajuta, macar, poate mai scadem din suma aia de 2500 si ne apropiem de realitate.

Este o idee fantastica si e pacat ca nu mai este tiparita.

Oricine are idei de finantare zic sa se bage in seama. Daca este vointa trebuie sa se poata face ceva.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Daca cineva din Timisoara (sau care are drum pe-aici) doreste ultimul numar al revistei, mai am 7-8 exemplare.

Cateva au fost comandate si nu au fost ridicate (nu mai dezgrop acum mortii...) si cateva ne-a trimis redactia pentru cereri ulterioare... care nu s-au concretizat.

 

Evident, nu-mi trebuie bani pe ele.

Pur si simplu mi se pare ca-i pacat sa stea aici pe un raft si sa nu se bucure nimeni de ele. Sa le arunc la reciclare nu ma lasa sufletul.

 

Ceau!

Salut! Mai ai vreun exemplar din ultimul nr? Daca da poti sa mi-l trimiti prin posta sau curier? Evident suport eu costul transportului.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa pun umarul la relansarea revistei. Sunt in Constanta, nu dispun, din nefericire, de finantare solida insa cunosc oameni care ne-ar putea ajuta, macar, poate mai scadem din suma aia de 2500 si ne apropiem de realitate.

Este o idee fantastica si e pacat ca nu mai este tiparita.

Oricine are idei de finantare zic sa se bage in seama. Daca este vointa trebuie sa se poata face ceva.

ai dreptate in tot ceea ce priveste acest proiect frumos...

 

suntem pe drumul cel bun si poate anul care vine reluam activitatea in PRINT, nu doar ONLINE...

 

pentru detalii iti las nr.meu de contact pe PM... poate discutam mai multe :hi:

 

Salut! Mai ai vreun exemplar din ultimul nr? Daca da poti sa mi-l trimiti prin posta sau curier? Evident suport eu costul transportului.

nu cred ca mai gasesti pe vreundeva acel numar :D

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.