Jump to content

BMW 330cd M sport


Stefan_e46

Recommended Posts

Va prezint masina mea un bmw 330cd M sport. Masina este stock din fabrica dar are cam toate dotarile posibile si imposibile:trapa, navi 16:9 xenon adaptive , tv, pachet M. cruise control, comenzi vocale, bluetooth,geamuri electrice incalzite heliomate,scaune sport (incalzite)tapiterie piele intoarsa ,suport lombar, detector radar in bara,alarma, climatronic.PDC .senzori lumina ploaie . ai mai lipseste doar motorul de M3 :bashwall: . Am optat pentru diesel datorita cuplului.330ci nefiind cu mult mai rapid.

Motorul este foarte silentios , nu zici ca ai motorinar sub capota, 320 d fiind un mic tractoras ca sa spun asa. Puterea 204 cp 410 Nm. la 1600 si ceva de kg. Pozitia este de altfel mai joasa decat in 320 desi am asemenea scaune sport in am2.

Acum ceva poze: :)

PS: mai revin cu poze de calitate, n-am avut timp sa o scot la o sesiune foto ca lumea <_< .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va prezint masina mea un bmw 330cd M sport. Masina este stock din fabrica dar are cam toate dotarile posibile si imposibile:trapa, navi 16:9 xenon adaptive , tv, pachet M. cruise control, comenzi vocale, bluetooth,geamuri electrice incalzite heliomate,scaune sport (incalzite)tapiterie piele intoarsa ,suport lombar, detector radar in bara,alarma, climatronic.PDC .senzori lumina ploaie . ai mai lipseste doar motorul de M3 :unsure: . Am optat pentru diesel datorita cuplului.330ci nefiind cu mult mai rapid.

Motorul este foarte silentios , nu zici ca ai motorinar sub capota, 320 d fiind un mic tractoras ca sa spun asa. Puterea 204 cp 410 Nm. la 1600 si ceva de kg. Pozitia este de altfel mai joasa decat in 320 desi am asemenea scaune sport in am2.

Acum ceva poze: :)

PS: mai revin cu poze de calitate, n-am avut timp sa o scot la o sesiune foto ca lumea <_< .

Frumoasa masina...tot asa a ramas curtea din ANEFS :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Motorul este foarte silentios , nu zici ca ai motorinar sub capota, 320 d fiind un mic tractoras ca sa spun asa.

Cum asa ..wow la diesel asa magie ? <_<

 

 

 

masina arata foarte bine ..dar motorul ala minune e greu de crezut..

Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc la toti, masina nu o vand de-abia ce-am luat-o :) . Ca sa va raspund la intrebari: ca sa ma apuc sa fac modificari la evacuare trebuie sa plec din galerie ca de dragul unei finale nici nu ma apuc, in al 2-lea rand daca fac lucru asta spoileru spate care e si deschis la culoare va fi in permanenta innegrit ceea ce ar da urat,.Da pe cd-uri s-au pus adaptive in ultimi ani de fabricatie din cate stiu.

Masina este silentioasa vis-a-vis de alte dieseluri nu fata de benzina,am in curte si o 2 benzinare deci nu sunt strain de sunetul acestora. Motorul este de generatie a doua common-rail,fata de 320-u de care spuneam ca este prima generatie este considerabil mai silentios.(adica la semafor nu prea auzi zgomot de diesel.

PS: da marius anefsu a ramas din pacate acelasi(tocmai ce-am terminat si eu acum) <_< .

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina, sa te poarte sanatos <_<

 

 

 

330ci nefiind cu mult mai rapid.

vezi sa nu confunzi 330i cu 325i :), 330cd de 204hp are performante asemanatoare cu 325i... daca mai are si cutie automanta ... :bashwall:

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si dotata, insa nu prea exista masina full... extrem de rar...

 

Intotdeauna e o optiune mai mult sau mai putin importanta ce poate lipsi, in cazul tau, Harman kardon..

 

Pana cand si xd sau xi e optiune pe masina, <_<

 

 

Sa te poarte sanatos multi km!!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc la toti, masina nu o vand de-abia ce-am luat-o :) . Ca sa va raspund la intrebari: ca sa ma apuc sa fac modificari la evacuare trebuie sa plec din galerie ca de dragul unei finale nici nu ma apuc, in al 2-lea rand daca fac lucru asta spoileru spate care e si deschis la culoare va fi in permanenta innegrit ceea ce ar da urat,.Da pe cd-uri s-au pus adaptive in ultimi ani de fabricatie din cate stiu.

Masina este silentioasa vis-a-vis de alte dieseluri nu fata de benzina,am in curte si o 2 benzinare deci nu sunt strain de sunetul acestora. Motorul este de generatie a doua common-rail,fata de 320-u de care spuneam ca este prima generatie este considerabil mai silentios.(adica la semafor nu prea auzi zgomot de diesel.

PS: da marius anefsu a ramas din pacate acelasi(tocmai ce-am terminat si eu acum) <_< .

F bine...bv...eu in 2003...sa o stapanesti sanatos...super frumoasa!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.