Jump to content

BMW 330i e90


BMW 330i

Recommended Posts

VA SALUT......eu vin cu un caz mai special

 

Doresc sa ma alatur voua tutror iubitorilor de BMW-uri,singura problema e ca aceasta masina apartine tatalui meu (urmeaza la anu sa imi achizitionez propriul BMW pisicuta de preferat) . Doar asa am reusit sa intru pe acest forum.Doresc sa imi respectati decizia si sper sa nu am parte de insulte!!! va multumesc .

 

date tehnice : masina are un motor in 6 cilindri dispusi in linie

258 de cai putere ( model 2005)

performante : 0-100 6,1 (5.9 verificat)

viteza maxima 250 km/h

100-200-15,1 s

0-200- 21,6 s

consum 8,9 mixt ,in oras 13-14%,in afara sa reusit un consum de 8,3 %

dotari: interior piele,scaune sport M,volan piele M,suspensii sport M,pachet lumini (angel-eyes,bi-xenon,LED-uri in clante),

senzori de parcare,I-drive,navi,climatronic,pachet DYNAMIC+SPORT,cutie automat steptronic,etc

 

 

TOT RESPECTU PERSOANELOR CARE IMI IMPARTASESC ADMIRATIA PENTRU ACEASTA MARCA!!! astept impresii

post-27774-1248038201_thumb.jpg

post-27774-1248038263_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

VA SALUT......eu vin cu un caz mai special

 

Doresc sa ma alatur voua tutror iubitorilor de BMW-uri,singura problema e ca aceasta masina apartine tatalui meu (urmeaza la anu sa imi achizitionez propriul BMW pisicuta de preferat) . Doar asa am reusit sa intru pe acest forum.Doresc sa imi respectati decizia si sper sa nu am parte de insulte!!! va multumesc .

 

De ce este caz mai special?

De ce sa ai parte de insulte? <_<

Link to comment
Share on other sites

pai e mai special (i n opinia lui) faptul ce e masina tatalui sau, el urmand sa isi ia masina peste 1 an, de unde deduc si eu ca acum are doar 17 ani . altfel nu se mai apuca sa spuna ca e masina tatalui....zicea ca e proprietate personala.
Link to comment
Share on other sites

VA SALUT......eu vin cu un caz mai special

 

Doresc sa ma alatur voua tutror iubitorilor de BMW-uri,singura problema e ca aceasta masina apartine tatalui meu (urmeaza la anu sa imi achizitionez propriul BMW pisicuta de preferat) . Doar asa am reusit sa intru pe acest forum.Doresc sa imi respectati decizia si sper sa nu am parte de insulte!!! va multumesc .

 

De ce este caz mai special?

De ce sa ai parte de insulte? <_<

 

pentru orice evenualitate....pot fi considerat ca un "impostor" prin simplu fapt ca imi scot pasiunea la iveala prin intermediul masinii tatalui meu. Va multumesc ca am fost acceptat ca unul de-a vostru!! :)

 

pai e mai special (i n opinia lui) faptul ce e masina tatalui sau, el urmand sa isi ia masina peste 1 an, de unde deduc si eu ca acum are doar 17 ani . altfel nu se mai apuca sa spuna ca e masina tatalui....zicea ca e proprietate personala.

 

multumesc de intelegere .

 

potenta si frumoasa ! ! !

 

 

 

 

0-100 6,1 (5.9 verificat)

tatal tau a cronometrat, sau cum s-a verificat acel 0-100 in 5.9 :bashwall: ?

 

am cronometrat personal cu tatal meu la volan.....pentru confirmare un filmulet de pe youtube (5.7)

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapaniti sanatosi. Dar consumul de care spui tu in oras nu are nici o treaba cu realitatea. Poate daca o impingi.

 

reactia asta privind consumu am intalnit-o de nenumarate ori..... nu am nici o satisfactie daca ma mint singur sau pe voi. Sunt placut surprins de felul in care am fost primit in gasca.

 

Pasiunea e a ta, doar tu ai intrat pe forum, masina e a tatalui tau.

 

Bine ai venit.

 

Multumesc din tot sufletul . Incep sa vad cu alti ochi rostul acestui forum. Ma simnt onorat sa iau parte la aceste discutii cu oameni care imi impartasesc dorinta.

 

marfa masina pune poze si cu interior :bashwall:

 

:unsure: ma indoiesc ca tu nu vei conduce masina, sau in caz contrar spunei sa-ti ia si tie o jucarie de genu

 

:) multumesc pentru incurajare....dar 260 de cai putere sunt totusi prea multi la varsta asta..... am simntit pe scaunul pasagerului cum e sa ai parte de supravirare.

 

Super motorizarea . Multi km fara probleme <_<

 

iti doresc la fel tie si masinii tale

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitia care a-ti facut-o!!!E o bijuterie.La foarte multi km fara probleme!

 

Cat despre pasiune eu ce sa zic.....momentan nu mai am masina si cred ca anul asta nici nu o sa am....dar pt asta ma duc cu placere la intruniri si baietii se uita exact la fel la mine.Si imi place ca ai fost sincer si ai spus ca e masina tatalui tau.

 

Multa bafta!Sper sa ai si tu BMW-ul tau cat mai curand si sa fie cel dorit sau cat mai aproape de ce iti doresti. <_<

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru achizitia care a-ti facut-o!!!E o bijuterie.La foarte multi km fara probleme!

 

Cat despre pasiune eu ce sa zic.....momentan nu mai am masina si cred ca anul asta nici nu o sa am....dar pt asta ma duc cu placere la intruniri si baietii se uita exact la fel la mine.Si imi place ca ai fost sincer si ai spus ca e masina tatalui tau.

 

Multa bafta!Sper sa ai si tu BMW-ul tau cat mai curand si sa fie cel dorit sau cat mai aproape de ce iti doresti. <_<

 

Pt. mine este o deosebita onoare sa aud asemenea complimente din partea unui fan adevarat.....si cat despre pasiune...se vede ca ai spus-o din suflet . Mult noroc in achizitionarea urmatorului BMW...si cat mai repede!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

potenta si frumoasa ! ! !
0-100 6,1 (5.9 verificat)

tatal tau a cronometrat, sau cum s-a verificat acel 0-100 in 5.9 :) ?

 

am cronometrat personal cu tatal meu la volan.....pentru confirmare un filmulet de pe youtube (5.7)

adica filmul asta de pe iutub e facut chiar de tine???? <_<

 

am cronometrat si eu de 2 ori si mie mi-a dat 6.07/6.13 si nu avem cum sa tinem cont de eroarea kilometrajului (care exista ! )

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.