Jump to content

piatra sarita in parbriz...


doru_89

Recommended Posts

baieti azi pe A2 veneam de la mare si pe la km 24 asa mi-a sarit o piatra in mijlocul parbrizului dar in partea de jos mai sus un pic de stergatoare .....e de marimea unghiei mari de la mana dar nu s-a fisurat..ci doar s-a inflorat asa...pot sa-i pun o solutie undeva sau un plasture am inteles ca se mai pune ..am citit mai de mult asta...ce sa-i fac sa nu se fisureze tot?????? si la cat timp dupa ce mi-a sarit ca mi-e sa nu se crape de la caldura sau de la rece eu stiu......multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

Vezi daca n-ai casco <_< ? Eu m-am bucurat cand mi-a sarit o pietricica, si asa se cam matuise parbrizul :) . Acum am altul nou nout.

 

Trebuie sa te duci cat mai repede sa-l remedieze, sa nu apuce sa avanseze fisura.

Link to comment
Share on other sites

Vezi daca n-ai casco <_< ? Eu m-am bucurat cand mi-a sarit o pietricica, si asa se cam matuise parbrizul :) . Acum am altul nou nout.

 

Trebuie sa te duci cat mai repede sa-l remedieze, sa nu apuce sa avanseze fisura.

 

Oricum ai avea 100 de euro franciza, daca ai contractul mai nou de 6 luni... In schimb il poti schimba pe un RCA.

Link to comment
Share on other sites

Vezi daca n-ai casco <_< ? Eu m-am bucurat cand mi-a sarit o pietricica, si asa se cam matuise parbrizul :) . Acum am altul nou nout.

 

Trebuie sa te duci cat mai repede sa-l remedieze, sa nu apuce sa avanseze fisura.

 

Oricum ai avea 100 de euro franciza, daca ai contractul mai nou de 6 luni... In schimb il poti schimba pe un RCA.

Cum adica cu RCA ? chiar sunt curios :bashwall:)

Link to comment
Share on other sites

pe un rca?? pe rca-ul cui? chiar tine chestia asta, sa ma duc cu unu de mana sa zic ca mi-a aruncat masina lui cu piatra in geam?

 

Exact! Eu am schimbat la 2 masini parbrizele pe RCA. Oficial, mi-a sarit piatra din rotile unui camion pe autostrada, o data, iar a doua oara mi-a sarit piatra de la o masina care mergea in fata mea pe un drum in reparatie... Neoficial, chiar habar n-am cum s-au spart. M-au rugat ai mei sa ma ocup de ele si am zis sa fiu econom <_<

Chiar merge treaba, insa trebuie sa stii ce si cum.

 

Oricum ai avea 100 de euro franciza, .

La cat a costat parbrizul, franciza este chiar ignisifianta.

 

Acuma depinde, Paul, ce parbriz a pus. Ca poate sa puna si parbriz de 500 ron. Chiar daca nu scrie BMW pe el, acelasi rol are...

Pe de alta parte, si eu sunt un fan inrait al CASCO :)

Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

pe un rca?? pe rca-ul cui? chiar tine chestia asta, sa ma duc cu unu de mana sa zic ca mi-a aruncat masina lui cu piatra in geam?

 

Exact!

 

Exact asa functioneaza si mi se pare normal! A mai fost un caz pe forum, daca va amintiti masina unui amic de-al lui Andrei... Un E60.

Link to comment
Share on other sites

GATA..am rezolvat am mers azi la A.G.E.R langa parcul tineretului si mi l-au facut ..abia se mai vede..oricum era urata floricica pentru ca se formase multe fisuri mici..deci in cateva zile acele fisuri mici se intindeau pe tot parbrizul....multumesc pentru raspunsuri.. <_<
Link to comment
Share on other sites

Cat ti-au luat? Si eu am fost la AGER si nu am fost DELOC multumit, pentru o ciobitura minuscula. Au zis ca o vor SCOATE si la final a ramas un guguloi care se vede mai urat decat era inainte. M-am dus la ei si au zis: Da' domne, dar macar nu mai avanseaza crapatura! <_<
Link to comment
Share on other sites

pai A.G.E.R se cheama si este chiar la a doua intersectie dupa ce iesi din pasajul uniri pe strada serban preda, parca nr 123 A se urca un pic in sus vre-o 500 m si e pe partea stanga cu albastru asa si sa stiti ca sunt multumit au facut-o calumea ....mai se vede un pic dar oricum ...era foarte urata......treaba e ca a durat ceva cam aproape o ora, bine era si foarte aglomerat si a trebuit sa si mai astept cam o jumatate de ora..... deci o ora jumate toata lucrarea iar pretul 70 ron.... pretul minim este 40 ron iar in functie de cat de mare e ciobitura creste....i-am mai dat si 30 ron la seful ala de tura ca sa ma bage mai repede ca avea foarte multe masini deci 100 ron total eu zic ca e bine ..decat sa schimbi parbrizul...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Oau, a trecut ceva timp de cand s-a postat ultima oara

Readuc in atentie acest topic cu un caz asemanator doar ca sunt in faza constatare amiabila cu care trebuie sa merg la un inspector daune.Auto este asigurat RCA .in trafic o piatra sare in parbriz aruncata de rotile unui autoturizm care il urmam.Manevra trecere de pe banda 2 pe banda 1 ,manevra efectuata in acel moment a sarit piatra in parbriz.Constatare amiabila efectuata,maine ma intalnesc cu un comisar daune.Sper sa o scot la capat.

Link to comment
Share on other sites

Pai sa inteleg ca este o obtiune.daca vrea sau nu vrea ''vinovatul''.Am mers dupa masina in cauza ca ea era de vina sau piatra :rolleyes: ,bine flashuri,prins semafor pe rosu cobor jos.Bat in geam.Deschide geam sefu mi-ai spart parbizul de fapt nu tu o piatra aruncata de roti.Ti-am luat nr de inmatriculare.Om cu caracter ,ok nici o problema.Sper sa nu se fi speriat de mine.Am sa il intreb maine.Sa trimit un e-mail la mai multe reprezentante sa vad ce tip am ca habar nu am ce model este.Atermic ,senzori bla bla bla.si cat costa. Edited by Misteru
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.