Jump to content

Schimbare faruri/stopuri E60-2005


corl3on3

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. te voi suna eu. astept un set de faruri lci saptamana viitoare. daca sunt bune, iti vand tie cablurile.te anunt cel tarziu marti.

astept pana marti atunci.bafta cu lci-urile

 

salut sos ,astept si eu astazi un raspuns,ieri mi-am scos noul card si vreau sa stiu daca le dai tu,altfel sa comand pe mironics!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

In cele din urma am pus mana pe un set de faruri LCI, deci trec la varianta originala de retrofit si renunt la cea oferita de Bruce Miranda. Acum am nevoie de un nou modul de lumini. Prin urmare, intrebarea e:

 

Pot cumpara un modul de lumini la mana a doua de pe o masina LCI, sau am nevoie de unul nou? Am auzit niste zvonuri ca nu se poate face resoftare cu un modul ce a fost instalat pe o alta masina. Oare sa fie adevarat? Am posibilitatea achizitionarii unui modul la mana a doua la un pret foarte bun, dar nici nu as vrea sa arunc banii.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Salut, am un e60 din 2005 si vreau sa schimb farurile si stopurile cu cele de la modelul 2007. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii ?

Am cautat putin pe net si am vazut ca farurile mele (conform realoem.com) sunt:

 

1EL 160 287-011 (stanga)

1EL 160 288-011 (dreapta)

 

Cele model nou:

 

1EL 164 907-001 (stanga)

1EL 164 908-001 (dreapta)

Salut, am un e60 din 2005 si vreau sa schimb farurile si stopurile cu cele de la modelul 2007. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii ?

Am cautat putin pe net si am vazut ca farurile mele (conform realoem.com) sunt:

 

1EL 160 287-011 (stanga)

1EL 160 288-011 (dreapta)

 

Cele model nou:

 

1EL 164 907-001 (stanga)

1EL 164 908-001 (dreapta)

Buna seara , si eu am schimbat triplele cu unele lci , le am pus de pe o masina cu tot cu mufele pe care le am gasit atasate la ele .

Mentione ca pe firul ce duce in triple erau atasate tot felul de rezistente si un releu , merg se aprind , nu am eroare pe bord , dar totusi sunt cateva probleme .

1. cand le aprinzi clipesc de cateva ori ,

2. nu se mai aprinde nimic cand le lasi pe pozitia de pe semnalizare (stg sau dr)

3 . cand aprinzi pozitia se aude un zgomot ciudat la relee ceva de genu bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,

Cum se poate rezolva fara cutiile alea magice care costa cat stopurile .

Chiar nu gasim un electronist ok sa facem adaptoarele respective sa iasa ceva mai subtire la buzunar .

Va multumesc

Edited by bmwviro
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca cu acele cutiute magice versiunea V5 de la Bruce, nu-ti vor mai clipi, insa pretul este dupa cum spuneai exagerat! Un electronist priceput ar putea sa-i dea de cap si sa-ti mai adauge cateva chestii ca sa iti functioneze bine! Intrebarea e de unde electronist priceput, ca toti sunt in UK .... repara "bancomate" ! :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mi se pare ca cu acele cutiute magice versiunea V5 de la Bruce, nu-ti vor mai clipi, insa pretul este dupa cum spuneai exagerat! Un electronist priceput ar putea sa-i dea de cap si sa-ti mai adauge cateva chestii ca sa iti functioneze bine! Intrebarea e de unde electronist priceput, ca toti sunt in UK .... repara "bancomate" ! :twoup:

Oare chiar nu putem gasi un baiat priceput care sa fac niste copii la cutiile magice a lui Bruce ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.