Jump to content

turatii optime


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nikasil cred :)

 

Este posibil sa fie din cele cu probleme. Vezi daca seria face parte din cele afectate.

 

1 725 970 - Nikasil

1 741 212 - Nikasil

1 745 871 - Alusil

maine iti dau un raspuns. oricum ms mult si m-ai facut curios sa vad poate ii a mea cu seria asta.

in cazu in care nu ii una din seriile astea ce probl ar fii??

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

o fii adevarat dar s500 chiar sta in 500rpm. am vazut cu ochii mei. 745 750 sta tot cam acolo undeva in 500 rpm. astea le-am vazut eu. acuma nu stiu masina mea sta tot acolo e38 730 benzina. motor in linie de 3000 cmc benzina sta la 700rpm si un 2500 in linie sta tot cam pe acolo(ambele pe benzina). poate fii adevarat ce spui tu eu nu am vazut unde sta turometru la un M5 nici nu le consider prea reusite m5 e39,dar asta ii o alta discutie. (nu contesc valoarea adevarului de pe forumuri prefer sa am propria mea parere)

 

Te bazezi pe niste aproximatii eronate si pe zvonuri.

 

M5 E39 este o masina foarte reusita.

Link to comment
Share on other sites

o fii adevarat dar s500 chiar sta in 500rpm. am vazut cu ochii mei. 745 750 sta tot cam acolo undeva in 500 rpm. astea le-am vazut eu. acuma nu stiu masina mea sta tot acolo e38 730 benzina. motor in linie de 3000 cmc benzina sta la 700rpm si un 2500 in linie sta tot cam pe acolo(ambele pe benzina). poate fii adevarat ce spui tu eu nu am vazut unde sta turometru la un M5 nici nu le consider prea reusite m5 e39,dar asta ii o alta discutie. (nu contesc valoarea adevarului de pe forumuri prefer sa am propria mea parere)

 

Te bazezi pe niste aproximatii eronate si pe zvonuri.

 

M5 E39 este o masina foarte reusita.

nu is aproximari ii ceea ce am vazut eu cu ochii mei,

iar m5 este atat de reusita incat mergi cu un plin pana la mare, pt k atata are capacitate rezervoru

Edited by Stefan M
Link to comment
Share on other sites

Sunt aproximari pentru ca te bazezi pe vreo doua masini in care ai vazut aceeasi turatie.

 

M5 E39 este o masina buna pentru cei care si-o permit.

 

Poti sa scoti consum mult mai mic daca mergi normal.

Orice masina consuma mult daca o conduci in regim sportiv.

Link to comment
Share on other sites

Sunt aproximari pentru ca te bazezi pe vreo doua masini in care ai vazut aceeasi turatie.

 

M5 E39 este o masina buna pentru cei care si-o permit.

 

Poti sa scoti consum mult mai mic daca mergi normal.

Orice masina consuma mult daca o conduci in regim sportiv.

chiar eu am condus-o si nu pot sa spun k am condus-o intr-un stil sportiv, am condus asa cum se conduce un M :)

in orice caz is multi proprietari de m5 care se plang de consum si mai ales de capacitatea rezervorului

Link to comment
Share on other sites

nu is aproximari ii ceea ce am vazut eu cu ochii mei,

iar m5 este atat de reusita incat mergi cu un plin pana la mare, pt k atata are capacitate rezervoru

trist de tot sa realizam acest lucru!

cazane-s masinile astea M POVER sau dreac' mai stie cum se scrie corect ! oricum nu mai conteaza..

 

scuze de offtopic, dar nu m-am putut abtine!

bad joke :)

Edited by attila318i
Link to comment
Share on other sites

chiar eu am condus-o si nu pot sa spun k am condus-o intr-un stil sportiv, am condus asa cum se conduce un M :lol:

in orice caz is multi proprietari de m5 care se plang de consum si mai ales de capacitatea rezervorului

 

Si eu am condus M5 E39, iti garantez ca poti scoate consumuri intre 22%-35% in oras si de 12%-35% in afara orasului, totul depinde de felul in care o conduci.

Acei oameni probabil ca si-au cumparat masini pe care nu si le permit.

 

Eu cunosc 3 posesori de M5, toti au fost super incantati de aceasta masina, nimeni nu s-a plans de capacitatea rezervorului.

Capacitatea rezervorului este strans legata de capacitatea buzunarului. :)

Link to comment
Share on other sites

chiar eu am condus-o si nu pot sa spun k am condus-o intr-un stil sportiv, am condus asa cum se conduce un M :lol:

in orice caz is multi proprietari de m5 care se plang de consum si mai ales de capacitatea rezervorului

 

Si eu am condus M5 E39, iti garantez ca poti scoate consumuri intre 22%-35% in oras si de 12%-35% in afara orasului, totul depinde de felul in care o conduci.

Acei oameni probabil ca si-au cumparat masini pe care nu si le permit.

 

Eu cunosc 3 posesori de M5, toti au fost super incantati de aceasta masina, nimeni nu s-a plans de capacitatea rezervorului.

Capacitatea rezervorului este strans legata de capacitatea buzunarului. :lol:

:)))) crede-ma ca erau oameni cu bani.

Link to comment
Share on other sites

Eu cunosc 3 posesori de M5, toti au fost super incantati de aceasta masina, nimeni nu s-a plans de capacitatea rezervorului.

Capacitatea rezervorului este strans legata de capacitatea buzunarului. :)

Cred ca si Doru se plangea de acelasi lucru la e93-ul lui chiar aici pe forum. Cred ca tu si Theo sinteti cei mai putin interesati useri de pe forum de consumul unei masini. Daca pe el acum incep sa-l inteleg, pe tine totusi nu reusesc. Si in fond era vorba de autonomie si nu de banii platiti pe benzina. :lol:

Edited by avlad
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba ca nu sunt interesat de consumul masinii, iar comparatia cu Theo imi displace foarte mult.

 

Autonomia e strans legata de banii platiti pe benzina.

 

In 400-500 km gasesti destule benzinarii incat sa nu faci pana prostului.

M5 E39 este o masina sport, prin urmare consuma mult.

 

Gama BMW ofera motorizari foarte diverse.

O masina nu este proasta pentru ca are un consum mare, exista alte variante de motorizare.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

O sa-ti dau un exemplu. Sint tari unde in week-end nu exista benzinarii deschise. Daca nimeresti acolo si ai de mers mai multi km s-ar putea sa ramai pe drum. Bine, nu te obliga nimeni sa pleci la un astfel de drum cu M-ul. Si e musai sa te interesezi de cele mai marunte aspecte inainte sa pleci prin zone de acest gen.

 

Iar autonomia nu are nimic a face cu pretul carburantului, e rezultatul a 2 factori. Consumul si capacitatea rezervorului. Daca la consum se mai poate umbla, capacitatea rezervorului e batuta in cuie. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.