Jump to content

Accidente


zixx

Recommended Posts

Aici putem sa postam imagini cu accidente surprinse de catre voi(pe cat este posibil)...pentru alte marci in afara de BMW.

Pentru accidente in care sunt implicate autoturisme sau motociclete BMW folositi acest topic !

 

Incep eu...Peugeot 206,o doamna la volan,triplare !

Rezultatul:un stalp de lumina rupt,o masina facuta praf,o masina lovita usor.

post-10-1105474335_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I-a rupt doar gardul,dar mai avea un pic si cadea si pe casa !

Eu tocmai ma tundeam la o frizerie la trei case mai incolo !

Jumatate am fost tuns cu masina iar cealalta jumatate cu foarfeca :blink: deoarece s-a intrerupt curentul.

Link to comment
Share on other sites

Cauciucuri uzate,mazga pe jos,viteza prea mare intr-o curba extrem de inselatoare !

Au avut noroc ca au scapat cu viata !

Din cele trei persoane din masina,niciuna nu purta centura ! :blink:

Soferul este un prieten de-al meu.Accidentul l-am vazut live eu aflandu-ma la 150 m in spatele lui !

Intr-o ora l-am sunat de trei ori si l-am rugat sa mearga mai incet,ultima oara cu 2 minute inainte de accident :)

post-10-1105535510_thumb.jpg

post-10-1105535613_thumb.jpg

post-10-1105535751_thumb.jpg

post-10-1105535791_thumb.jpg

post-10-1105535838_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Doar soferul s-a lovit la fata ! Ceilalti doi pasageri au avut doar cucuie si au tras o sperietura groaznica !

Din impact a fost aruncat pe bancheta din spate !

Masina a intrat initial cu botul in sant dupa care a lovit o buturuga si s-a intors in aer !

Remarcabil este faptul ca politia,salvarea si echipajul de descarcerare au sosit in max.10 minute.

Link to comment
Share on other sites

Doar soferul s-a lovit la fata ! Ceilalti doi pasageri au avut doar cucuie si au tras o sperietura groaznica !

Din impact a fost aruncat pe bancheta din spate !

Masina a intrat initial cu botul in sant dupa care a lovit o buturuga si s-a intors in aer !

Remarcabil este faptul ca politia,salvarea si echipajul de descarcerare au sosit in max.10 minute.

7100[/snapback]

Bine ca au scapat!

Cu ce viteza rula?

Link to comment
Share on other sites

Cica era o femeie la volan.Nu cunosc mai multe amanunte

o faza asemanatoare s-a intamplat pe pod la grozavesti, soferita s-a angajat in viraj stanga, pozitionandu-se in fata tramvaiului cat mai aproape de linia din sens opus. Vatmanul care venea in spatele ei, din neatentie, panica sau rautate, a acrosat-o si a tarat-o pana intre tramvaie... se pare ca nu-i aceiasi poza pentru ca se zaresc niste blocuri in departare pe care nu stiu de unde sa le iau... oricum, soferita n-a patit nimik (in cazul de la grozavesti)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea am inteles :blink: Ti-ai dat singur quote

7165[/snapback]

 

Am vrut sa ii dau lui chas3.Nu mi-am dat seama ca e vorba de accidente cu alte masini deca BMW.Dar totusi doream o reconstittuire de la sofer :)

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau ca nu stiu mai multe detalii sa va zic.Poate ne ajuta altcineva :blink:

7061[/snapback]

 

Nimic deosebit, cei doi vatmani au vrut sa faca o "gluma" si au prins-o pe tanti aia in menghine; accidentul a fost la stiri, cucoana mai mult moarta decit vie de frica, talimbii aia ii tot dadeau cu " n-am avut timp sa frinez, mi-a taiat calea" ... niste cretini frustrati, mare atentie la ei! au boala pe automobilisti de nu e adevarat.

 

Prin '88 am vazut o faza de mi-a stat ceasul: un Moskvich a incercat sa faca stinga pe soseaua Iancului venind de pe o straduta laterala, din cauza traficului s-a oprit pe liniile de tramvai si vatmanul l-a luat in plin, fara sa frineze (tramvaiul s-a oprit din inertie, cu masina tirita in "coarne".

Link to comment
Share on other sites

Nimic deosebit, cei doi vatmani au vrut sa faca o "gluma" si au prins-o pe tanti aia in menghine; accidentul a fost la stiri, cucoana mai mult moarta decit vie de frica, talimbii aia ii tot dadeau cu " n-am avut timp sa frinez, mi-a taiat calea" ... niste cretini frustrati, mare atentie la ei! au boala pe automobilisti de nu e adevarat.

7227[/snapback]

 

Mi se pare cu mult dincolo de o gandire normala sa faci o asa gluma, dar cand vad reactiile pe care le au cand faci stanga si ramai prins pe linia de tramvai, tind sa cred ca ar fi posibil.

Link to comment
Share on other sites

Vatmanii sunt niste nesimtiti frustrati care daca au sansa sa loveasca un autoturism nu ezita :blink:

accidentul acela nu cred ca a fost provocat de vatmani... eu cred ca posesorul autoturismului a lovit stalpul din mijlocul soselei in incercarea de a forta fata tramvaiului, iar tramvaiul n-a mai putut evita coliziunea...

parerea mea... nu am date ale accidentului

Link to comment
Share on other sites

accidentul acela nu cred ca a fost provocat de vatmani... eu cred ca posesorul autoturismului a lovit stalpul din mijlocul soselei in incercarea de a forta fata tramvaiului, iar tramvaiul n-a mai putut evita coliziunea...

parerea mea... nu am date ale accidentului

7258[/snapback]

Nu ma refeream la accidentul acela in mod special

Era o parere generala despre vatmani

Link to comment
Share on other sites

@mike

De unde naiba le ai ?

Maica-mea, sunt oribile...

Hai, aveti grija cum mergeti...

nu vreti sa le vedeti pe cele cu motociclisti, unde prieteni sau amici de-ai mei s-au prapadit in anul ce-a trecut...

din pacate realizam astfel de lucruri abia atunci cand ni se intampla noua sau apropriatilor nostri

 

cu riscul de a repeta:

incercati sa invatati din greselile altora!

 

dupa parerea mea, astfel de topicuri ar trebui mai des vizualizate si mult mai mult dezbatute, incat sa se ajunga la solutii/concluzii care ar fi putut duce la evitarea accidentelor respective... chiar daca sunt tardive pentru cei in cauza, ele pot fi un bun exercitiu de gandire pentru noi

 

DRIVE SAFE!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.