Jump to content

Accidente


zixx

Recommended Posts

Da,dar fara victime colaterale :)

A facut un drifting mai lung intr-o curba si a prins iarba sub roata iar cand a intrat pe asfalt din nou rotile spate deja erau blocate, a pierdut controlul si a iesit de pe carosabil,intr-un sant unde s-a rasturnat cu craci-n sus! Se mai intampla si la case mari...si abea a venit in tara :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum urmeaza circul: organizatorii il dau in judecata pe ala cu omoplatul fracturat pentru ca le-a adus prejudicii.

 

oricum eu cred ca toti au dreptate:

 

- pilotul stia ca merge pe drum liber si ca tre sa-i dea blana; asta nu-l scuza foarte tare ca dupa ce l-a luat pe ala pe masina el tot accelera sa plece

- organizatorii trebuiau sa se asigure ca spectatorii nu vor sta in zonele periculoase

- saracul fan statea si el la o distanta oarecare sa vada lase, frate. daca n-a venit jandarmul sa-i puna linie colorata si sa-i zica unde sa stea, ce sa faca ?

Link to comment
Share on other sites

acum urmeaza circul: organizatorii il dau in judecata pe ala cu omoplatul fracturat pentru ca le-a adus prejudicii.

 

oricum eu cred ca toti au dreptate:

 

- pilotul stia ca merge pe drum liber si ca tre sa-i dea blana; asta nu-l scuza foarte tare ca dupa ce l-a luat pe ala pe masina el tot accelera sa plece

- organizatorii trebuiau sa se asigure ca spectatorii nu vor sta in zonele periculoase

- saracul fan statea si el la o distanta oarecare sa vada lase, frate. daca n-a venit jandarmul sa-i puna linie colorata si sa-i zica unde sa stea, ce sa faca ?

29583[/snapback]

 

Pai...pilotul nu are nici o vina, LEGAL, pentru ca el avea soseaua "inchiriata" pentru concurs!(ma refer la ala cu fordu).Accidentu nu l-a costat mai mult de 2sec! Si nu era obligat decat MORAL sa opreasca...decizia i-a apartinut!

Cel cu clio...era clar ca nu mai poate continua, avea si geamu spart...intr-adevar, ala nu stiu de ce mai dadea sa plece...da poate ii era frica ca-l linsheaza restu care au ramas in viata :blink:

Organizatorii clar sunt vinovati pentru ca nu au asigurat paza si protectia necesara si ca nu au delimitat traseul.(cu toate ca si aici e mai mutl de discutat)

Fanul nu e sarac ca nici nu e prima oara cand se intampla asa ceva..toti stim ca se pot si s-au si intamplat accidente la raliuri...Partea trista e ca dupa ce ca a mai si fost ranit mai e si dat in judecata! Da'...deh,nu putem spera decat ca prin asta s-au invatat toti si ...

Link to comment
Share on other sites

buei, asta cu fordu' e groaznic, si ce sunet!!!! dar ce inseamna domne sa vezi cum vine (desi masina aia o auzi de la o distanta apreciabila, si stii ca taie curba, pt ca nu cred ca era prima din concurs) si sa ramai blocat (panicat) sa nu poti sa faci un metru in spate.....
Link to comment
Share on other sites

Accidentul lui Titi Aur de anu trecut l-am vazut pe viu.Am stat peste drum de locul in care s-a rasturnat in sant.Nu am prins toata faza live pentru ca tocmai abandonase Mihai Leu si eram toti buluc pe langa masina lui sa o studiem.Am auzit zgomotul de derapaj puternic si am apucat sa vad doar cum intra in sant si se rastoarna.Cei care au vazut totul au zis ca avea super viteza si i-a fugit fundul de doua ori si nu a mai putut sa se redreseze.

Anul asta am vrut sa ma duc dar s-a suprapus cu targul de masini si am zis ca ma duc la a doua parte care era pe alt traseu mai de viteza.Si daca mergeam cred ca tot in portiunea aia cu accidentu stateam ca e o colina de pe care vezi toata valea.

Link to comment
Share on other sites

cik a ramas blocat vitezometrul! Baiatul e copilul unui om de afaceri ff important.

Politia nu a dat mai multe detalii... inca se mai cerceteaza :blink:

29952[/snapback]

 

Pai s-a blocat la 140 la ora nu la 280 cat zic ei ca a avut.Sau au calculat ei ca se blocheaza la jumatatea vitezei cu care mergea,o fii ceva formula noua de calcul pe care nu o stim noi.

Link to comment
Share on other sites

Pai s-a blocat la 140 la ora nu la 280 cat zic ei ca a avut.Sau au calculat ei ca se blocheaza la jumatatea vitezei cu care mergea,o fii ceva formula noua de calcul pe care nu o stim noi.

29956[/snapback]

 

Nu stiu la cat s-a blocat. Stiu doar ca s-a blocat. Si 280 sigur nu avea. Acolo sunt niste dealuri parca si multe curbe...cam greu totusi sa fi avut 280. poate in jur de 200...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.