Jump to content

Ce stii despre BMW ?


xpander

Recommended Posts

Citeam topicul de plimbari prin oras si mi-a venit o idee: sa construim un site care sa vorbeasca despre ce inseamna cu adevarat BMW, si sa schimbe cat de cat falsa perceptie a unora despe bmw si despre posesorul de bmw.

 

Ar putea spune cum bmw a fost inaintea vremurilor printre masinile 'consumer', ar putea vorbi despre tractiunea spate, despre consumul real, premiile castigate, modelele care au facut legenda, furturile de oglinzi, perceptia gresita a unora ca BMW e o etalare a succesului, etc.

 

Legatura cu plimbarile prin centru e ca am putea sa-l promovam cu afise lipite pe masini: ceva de genul - Crezi ca stii ce inseamna BMW ? adevarat.bmwclub.ro :blink:

 

Ar prinde ?

Link to comment
Share on other sites

Ar prinde ?

86143[/snapback]

 

pai ce? nu discutam aici toate astea??? fa inca un site si vezi ce o sa iasa

86144[/snapback]

 

discutam, dar aici ajung numai posesorii de bmw; pe cand la un site de genu' ala ar ajunge si cei de vw, audi & co. Daca nu din interes macar din curiozitate "Ia sa vad ma ce inseamna.. mare jmekerie si cu bmw-ul asta" :blink:

Link to comment
Share on other sites

discutam, dar aici ajung numai posesorii de bmw; pe cand la un site de genu' ala ar ajunge si cei de vw, audi & co. Daca nu din interes macar din curiozitate "Ia sa vad ma ce inseamna.. mare jmekerie si cu bmw-ul asta" :blink:

86145[/snapback]

 

pai atunci cred ca o sa incerci marea cu degetul.... :)

 

nu ai avut bmw nu ai cum sa intelegi!!!!!!!....sau ...multi vad ,putini pricep

 

parerea mea ca nu are rost sa iti bati capul....dar eu zic ca daca tu crezi ca va avea succes ( nu zic ca nu va avea dar...) go for it

Link to comment
Share on other sites

De ce ne-ar interesa ce zic ceilalti despre BMW? POate sa zica de mine lumea care-mi vede BMW-ul si pe mine inauntru ce o vrea, poate sa spuna ca sunt tzigan, sau ca sunt Manelist (desi urasc manelele), poa' sa zica isi etaleaza succesul (si ce poate chiar am), sau ca sunt prost ca nu am luat Mercedes (chiar nu vreau asa ceva), poate sa spuna ca l-am cumparat din bani furati, sau ca e masina lu tata (chiar asa e), sau poate sa se puna in cap si sa faca spume la gura ca nu are si el (am facut si eu destul inainte), asta e, eu ma simt bine indiferent ce zice lumea. Daca ei cred ca Nu-si merita banul si ca l-am cumparat sa ma sparg in figuri nu au decat, eu doar imi iubesc masina, si este visul meu, de fapt visul meu este un M5, dar nu ma supar nici cu 320d. Cand o sa am M5, atunci poate sa-mi zica si in fata, ca o sa fiu intro stare d-aia de amorteala totala, nu o sa stiu decat o litera si o cifra "M5".

 

Bafta si nu va mai bateti capul, lasa-ti-i sa zica ce-or vrea.

Link to comment
Share on other sites

Acest bmwclub se adreseaza iubitorilor/admiratorilor de BMW, posesori sau nu ai acestei marci....deci...oricum e un site deschis tuturor, eu zic ca oricine poate cunoaste aceasta marca de aici, cu bunele si cu relele inevitabile evolutiei.
Link to comment
Share on other sites

toti aveti perfecta dreptate, ideea insa era alta: de a centraliza informatia si a o expune intr-un fel mai usor de inghitit si mai atragator pt cel care nu stie mare lucru despre bmw.

 

Multi amici cand au auzit ca-mi iau bmw cu motor de 2.5 mi-au zis ca-s nebun, ca-mi consuma 20 si ceva la suta si ca iarna nici n-o sa pot merge cu ea. Altii poate si-ar lua bmw dar pt ei inseamna doar ce au auzit: fitze, scump de intretinut si consum mare - drept urmare nici nu se mai gandesc si trec repede la vw, audi, logan, etc.

Link to comment
Share on other sites

asa este....dar totusi pe acest forum e ffff multa informatie.....sa te apuci sa o iei pe fiecare in parte sa o adaugi intr-un site e munca multa....iar conceptia ca Bmw e masina scumpa(si oare nu e ? ) si scumpa de intretinut , consum mare(doar la benzina) ..tractiune spate (doar soferii speriosi se tem) ...sunt conceptii care nu pot fi schimbate iar majoritatea oamenilor sunt prea ignoranti ca sa ridice spranceana si sa arunce un ochi sa vada ca Bmw nu e chiar o masina inaccesibila....oricum.....am observat cand am fost in targul de masini cu e34 ca oamenii au conceptia de care vorbeam...langa mine era un opel din 1996 cu 6000 euro iar eu ceream 5800 din 1995....cand se uitau oamenii la Opel dupa aia nici nu ma bagau in seama....doar pt ca au in cap ca e masina scumpa Bmw...anyway.....Xpander.....e buna ideea ta....dar pe mine ca posesor de Bmw putin imi pasa de parerea celorlalti..prefer sa fiu fericit cu masina mea si sa ma gandesc ca ceilalti nu stiu ce pierd !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.