Jump to content

Proiect restaurare E36


Cristi B

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cam e...

 

E o recondiĂžionare ca la carte. :)

 

 

Am un prieten care si-a reconditionat-o asa si nu a facut nimeni TAM-TAM... Imi pare o reconditionare normala adica nu o bataie de joc dar nimic special...

 

e de apreciat ce a facut tipul,sincer.insa ma intreb daca se merita atata investitie...

 

 

Pentru alpina eu zic ca merita...

Link to comment
Share on other sites

Cam e...

 

E o recondiĂžionare ca la carte. :)

 

 

Am un prieten care si-a reconditionat-o asa si nu a facut nimeni TAM-TAM... Imi pare o reconditionare normala adica nu o bataie de joc dar nimic special...

Daca asta ti se pare o reconditionare normala inseamna ca majoritatea care isi cumpara aici pe forum telescoape second ,discuri de frana si mai stiu eu ce ti se pare mai special ?

Link to comment
Share on other sites

si care e marea jmecherie ?

 

 

Pai este ceva smecherie acolo.Masina aia a fost desfacuta in bucati si a fost schimbat cam totul pe ea.

 

 

 

ce va mai place sa va entuziatzmati !

" Woooow ce mishtooooo ! Cel coooool ! Wow.... nici nu am mai vazut asa ceva "

Va uitati la o tinichigerie ca fata mare la pu pardon la ... "maritish"...

 

Daca aia e mare jmecherie asta ce mai e ?

 

http://www.cardomain.com/ride/2929437

 

A mai fost pe forum.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Pai cine de pe forumul asta a facut o asa reconditionare la un model vechi?La piese sh si tot felul de piese aftermarket vad ca se inghesuie lumea...

Este usor de dat din gura, cand este vorba de munca mai subtire.

INTERCEPTOR :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

frumusel... daca asa ceva nu e nimic deosebit, cu c e mai deosebit un e92 cumparat cu niste optionale si de ce merita prezentat?

logic, eram obisnuiti cu restaurari de e30, e24, e28 etc, dar vremea a trecut si au inceput sa mai rugineasca si din e36-uri, iar un alpina nu e chiar o masina de dus la programul rabla si nici de pus spoilere gen nove de ilfov.

totusi nu imi place ideea de scaun sparco, ai ales 1 singur. exista scaune alpina care pot intregi mult mai bine o astfel de restaurare

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care si-a reconditionat-o asa si nu a facut nimeni TAM-TAM... Imi pare o reconditionare normala adica nu o bataie de joc dar nimic special...

 

MĂŁ ĂŽndoiesc cĂŁ a recondiĂžionat-o cu la fel de multĂŁ atenĂžie pentru detalii Âşi cĂŁ a folosit doar piese noi.

Link to comment
Share on other sites

Moama cat bla bla....

Daca nu va place asta e...

Eu unul cred ca tipul ala, indiferent daca nu a folosit sau nu 100% piese noi, a facut o treaba buna.

A facut-o din pasiune, atent la detalii (pana la suruburi) si nu a spoit nimic, a taiat in carne vie.

Inca nu e gata sa dam cu parul....

Link to comment
Share on other sites

frumusel... daca asa ceva nu e nimic deosebit, cu c e mai deosebit un e92 cumparat cu niste optionale si de ce merita prezentat?

 

Nu se poate compara cu un E92 cu optionale.E92-ul poate fi cumparat de oricine are bani, si este de sute de ori mai performant decat un E36.

De ce merita prezentat?Personal admir ambitia de care da dovada omul ala.

Nu as admira la fel un om care isi prezinta E92-ul si nu stie sa lege doua cuvinte.Bine, nu cred ca exista asa ceva. :)

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.