Jump to content

Saptamana de ........


the_rifle

Recommended Posts

Naspa ce se intampla in tara asta de ........,... si eu cunosc pe cineva la care lunile trecute i-au furat in Cluj intre caminele din Marasti o oglinda. Sfat monteaza-ti o camera de supraveghere si o alama care sa nu sune decat sa trimita mesaj. Nu de alta dar daca stai la bloc si suna iar tu iesi pe balcon patesti exact cum am citit prin postari iti rade hotul in nas. Asa are un prieten alrma si ii vibreaza o chestie care o tine la breloc cand se apropie cineva de masina.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

stati linistiti ca eu acum cateva zile ma luat inima cand am vazut un baiat mi-a spus sa deschid  masina dupa 4 sec tot el a putut sa-mi inchida masina avea o telecomanda cu 2 antene gen telecomanda de masinute,imi inchidea si deschidea masina fara nici un stres,asa ca aveti grija cand deschideti masinile in parcare sau prin super marketuri :lol: :)  
Link to comment
Share on other sites

stati linistiti ca eu acum cateva zile ma luat inima cand am vazut un baiat mi-a spus sa deschid  masina dupa 4 sec tot el a putut sa-mi inchida masina avea o telecomanda cu 2 antene gen telecomanda de masinute,imi inchidea si deschidea masina fara nici un stres,asa ca aveti grija cand deschideti masinile in parcare sau prin super marketuri :lol: :)  

 

asa mi s-au furat mie in valcea niste bani si un aparat foto, cu un dispozitiv din asta de iti inregistreaza semnalul trimis de telecomanda si il reproduce. cand m-am intors la masina am gasit-o inchisa frumos exact cum o lasasem, doar ca obiectele in cauza disparusera.

 

aveam un opel pe atunci .. ... ma rog, marca conteaza mai putin.

Link to comment
Share on other sites

stati linistiti ca eu acum cateva zile ma luat inima cand am vazut un baiat mi-a spus sa deschid  masina dupa 4 sec tot el a putut sa-mi inchida masina avea o telecomanda cu 2 antene gen telecomanda de masinute,imi inchidea si deschidea masina fara nici un stres,asa ca aveti grija cand deschideti masinile in parcare sau prin super marketuri :lol: :)  

 

 

Pai ai tu o alarma proasta probabil.Pune si tu una mai buna.

Link to comment
Share on other sites

ce inseamna mai buna?

 

ce ar trebui sa aiba fata de o alarma standard,adica proasta. :)

 

cod saritor ..Deschide si inchide masina pe alta frecventa mereu . Antiscanare . Chiar daca la multe alarme mai ieftine apar aceste functii nu e obligatoriu sa si functioneze . oricum hackeresc ei ATm-uri dar o amarata de alarma fie ea oricat de performanta

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

am auzit la stiri (PRO TV) ca mai nou se monteaza nush ce gizmo bluetooth in POS-urile din magazine/benzinarii si stau baietii intr-o masina in apropiere cu laptopul si primesc toate datele celui care utilizeaza cardul la respectivul POS, apoi il cloneaza, deci...

 

spuneau ca au prins o asemenea retea, faceau chestia asta in Italia, iar datele erau trimise pt clonare in Romania, au tirat peste 100.000 EURO astfel.

 

Ramaneau in respectivele magazine/benzinarii dupa inchiderea programului, ascunsi, apoi montau gizmo-ul si plecau fara sa fure nimic a doua zi la deschidere.

Link to comment
Share on other sites

Scula aia cu care iti copiaza semnalu de la alarma se cheama numarator de frecventa si e undeva intre 50-100 lei pt a combate asta alarma trebuie sa fie profi si sa aiba semnal codat in frecventa.

 

Cat despre sculele alea pe blueetoth(sau wireless) de iti fura datele de la card ,ele sunt atasate pe intrarea cardului in bancomat deobicei in combinatie cu o tastatura falsa sau o microcamera,va recomand sa trage-ti cu mana de suportul unde intra cardul(sunt lipite cu banda adeziva) ,la fel si pt tastatura si neaparat sa acoperiti cu mana cand tastati pinul.

 

Intre timp a aparut o scula noua de iti citeste cardul direct din portofel(trebuie doar sa treaca pe langa tine cu o antena inductiva) da ca sa te fure tre sa iti ia si pinu si folosesc camere cu zoom sa iti vada pinu cand il tastezi.

 

Grija mare!!!

 

Nu stiu daca este asa ceva da eu as pune o alarma care sa curenteze cand pui mana pe masina:) si o camera cu senzor de proximitate in masina (cu conexiune la net pe gprs) care sa transmita direct la politie.

Link to comment
Share on other sites

Feriti-va de parcarea de la Real,mai ales seara,nu stiu ce neam de raceri(ciorditori) isi fac veacu pe acolo,iarna trecuta am lasat o noapte masina acolo si dimineata bara mea fata era fara bandouri,suruburile desfacute mai putin unu care mergea in gol plus grila fata rupta...noroc cu surubul ala naspa ca altfel ramaneam fara bara de M.

Iar asa zisii paznici sunt in cardasie cu ei.Noroc ca aveam si antifurt ,abia pusesem rotile de M...

Despre care "Real" este vorba?Din ce zona?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.