Jump to content

Inconstienta dusa la extrem


THX-1

Recommended Posts

"Rasfoind" azi pe net dupa stiri am dat de asa ceva! :)

 

http

://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/gon...ocalitate.html

Citez: ""Intr-o zona in care limita de viteza era de 50 de kilometri pe ora, a apasat pedala de acceleratie pana la... 168!Si asta la o ora de varf, cand strada era plina de copii care se intorceau acasa de la scoala.Tanarul de 22 de ani, din Iasi, a "batut" recordul de viteza inregistrat de aparatele radar pana acum, in judetul Bistrita Nasaud.Supriza politistilor a fost si mai mare cand au constat ca tanarul avea permisul suspendat de 2 zile, tot pentru viteza excesiva.""

 

Dupa ce am vazut stirea,am ramas pur si simplu uimit,stiri cu viteze mari am mai vazut dar ca asta n-am mai pomenit,cat de retardat sa fii sa faci asa ceva,sa treci pe langa zeci de copii cu 168km/h?!Stau si ma gandesc daca primata asta scapa controlul masinii ce carnagiu iesea acolo! :lol:

Sau ce cauta o masina ca aia pe mana unui om ca asta...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BMW inseamna placerea de a conduce: chiar daca ai carnetul suspendat pt aceiasi fapta :) si chiar daca esti intr-o localitate. Mai conteaza ?! Drumul e liber, iar eu am bmw si sunt cel mai tare de pe sosea.

Sigur nu o sa moara el de moarte buna si sigur nu stie ce inseamna VIATA (s-o pretuiasca).

PS: Probabil e si forumist....

Link to comment
Share on other sites

BMW inseamna placerea de a conduce: chiar daca ai carnetul suspendat pt aceiasi fapta :) si chiar daca esti intr-o localitate. Mai conteaza ?! Drumul e liber, iar eu am bmw si sunt cel mai tare de pe sosea.

Sigur nu o sa moara el de moarte buna si sigur nu stie ce inseamna VIATA (s-o pretuiasca).

PS: Probabil e si forumist....

 

e nu toti posesorii de bmw sunt si forumisti,am ,,n'' prieteni cu bmw si nici nu au auzit de asa ceva :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stau si ma gandesc daca primata asta scapa controlul masinii ce carnagiu iesea acolo! :)

Nu cred ca se pierde asa usor controlul unui e60 , doar o parere personala.

 

Revenind la specimenul din filmulet , lasat fara permis o perioada buna de timp , reprezinta un pericol social , dar nu cred ca asta l-ar inpiedica sa mai conduca. Asa e la tara , cei care au masini de genul , sunt oameni influenti in comuna , si nu prea au ce sa le faca , se cunosc toti intre ei , nu-mi ramane decat sa va doresc si voua dragi forumisti sa nu ne intalnim cu acest baietas in trafic niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca se pierde asa usor controlul unui e60 , doar o parere personala.

 

Tare E60 asta... :)

 

In pozele din linkul din semnatura ta, ai si una cu acul kilometrajului la 260. Este in oras facuta poza? In Romania? Erai la volan? :lol: Nu merge mai repede decat poate ingerul tau pazitor sa zboare. Drum bun + Noroc bun.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca se pierde asa usor controlul unui e60 , doar o parere personala.

 

Tare E60 asta... :)

 

In pozele din linkul din semnatura ta, ai si una cu acul kilometrajului la 260. Este in oras facuta poza? In Romania? Erai la volan? :lol: Nu merge mai repede decat poate ingerul tau pazitor sa zboare. Drum bun + Noroc bun.

 

Stai linistit,poza este facuta in conditii de siguranta maxima intr-o parcare :lol: ....si nu glumesc.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit,poza este facuta in conditii de siguranta maxima intr-o parcare :) ....si nu glumesc.

 

Si eu tot in conditii de siguranta maxima am executat aceasta filmare :lol:

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Parintii sunt vinovati ca le cumpara masini puternice la niste copii inconstienti...De fapt legea e blanda in cazuri de-astea

 

În ziua de azi nu trerbuie sã ai o maºinã puternica pentru a prinde o vitezã mare.

E, hai. Nu ajungi la 170 chiar asa repede. Acoperi o distanta destul de mare pana ajungi la viteza asta.

 

Intrebarea mea e... nu erau limitatoare de viteza in apropierea scolii? Ca atunci facea ca asta:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.