Jump to content

Inconstienta dusa la extrem


THX-1

Recommended Posts

Hai mai ca a fost o intrecere cat se poate de in siguranta. Cu ce e mai diferita autostrada in Germania unde nu este limita de viteza? Inca pe A3 e si gol gol. E socul ca s-a ajuns la viteze de genul, dar sa nu uitam ca sunt masini de 420 si 507 cp.

 

Au fost audiati de politie .. oare? Pe ce baza? Ca inregistrarea video parca nu e proba.

 

gol gol...inclusiv lipsesc gardurile care ar trebui sa fie ... dupa primul pod de deasupra, la cateva secunde, o sa vezi ca este deja pe strada, in fata audi-ului mort un caine sau pisica, ce o fi ... ia imagineaza-ti cum ar fi sa dea cu 300 in ceva...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da mai, am inteles cu totii...viteza ucide.

Niste iresponsabili astia si ar trebui sa se mute in Germanglia sa se alerge pe autobahn ca acolo la 300 la ora daca faci explozie e OK.

 

Va dati seama ca discutia e interminabila, unii sunt in extrema stanga, altii in dreapta si altii la mijloc.

 

Nu o sa terminam niciodata, fiecare are parerea lui, eu merg doar cu limita legala, absolut niciodata nu o depasesc ca fac dracu accident si omor si altii cu mine :frantics:

De fapt, incerc sa merg cu 10km sub viteza legala doar ca sa fiu safe :sorcerer:

 

A, iar parerea mea sincera este ca in primul rand infrastructura (deci Statul...deci puslamalele PSD, PNL, PDL bla bla bla) ucide apoi viteza.

In rromanica noastra mai mult trebuie sa faci slalom printre gropi decat sa ai grija sa stai dracu pe carosabil...

Link to comment
Share on other sites

De fapt, incerc sa merg cu 10km sub viteza legala doar ca sa fiu safe :sorcerer:

De fapt nu esti safe nici asa. Poti sa stai cu masina pe loc, si sa se izbeasca din spate un animal care transporta oameni, sa te omoare si sa scape, si sa care oameni in continuare. Sofer de microbuz, am vazut in iarna/primavara un accident, pe un drum pe care-l fac zilnic.

Link to comment
Share on other sites

gol gol...inclusiv lipsesc gardurile care ar trebui sa fie ... dupa primul pod de deasupra, la cateva secunde, o sa vezi ca este deja pe strada, in fata audi-ului mort un caine sau pisica, ce o fi ... ia imagineaza-ti cum ar fi sa dea cu 300 in ceva...

 

Nu lipsesc gardurile. Uita-te mai bine cand mergi peacolo.

Link to comment
Share on other sites

Au fost audiati de politie .. oare? Pe ce baza? Ca inregistrarea video parca nu e proba.

 

pai a si zis un militian , ca singura proba in cazul vitezei in legea noastra este doar daca esti inregistrat cu aparatele lor de radar.. :) altfel...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Mie cursa in sine mi s-a parut in conditii de siguranta. Traficul era mai mult decat lejer. Normal daca ii prindea politia se alegeau cu permisul suspendat pe nu stiu cat timp.

 

Chestiile astea se fac la ordinea zilei si in alte tari, mai ales in germania (acum avem si noi 50km de autostrada buna, profita romanii ce sa faca).

 

 

Hai mai ca a fost o intrecere cat se poate de in siguranta. Cu ce e mai diferita autostrada in Germania unde nu este limita de viteza? Inca pe A3 e si gol gol. E socul ca s-a ajuns la viteze de genul, dar sa nu uitam ca sunt masini de 420 si 507 cp.

 

Au fost audiati de politie .. oare? Pe ce baza? Ca inregistrarea video parca nu e proba.

Aici va contrazic total: in ROMANIA nimic nu e sigur!!! :hmm: Putea sa se intample orice, dar orice si aici ma refer la situatii periculoase pe care nu are rost sa le enumar ca le stim cu totii si de pe urma carora ar fi iesit rau pentru cei doi. INCONSTIENTA TOTALA ,asta e!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.