Jump to content

Inconstienta dusa la extrem


THX-1

Recommended Posts

Viteză mare este şi 100 km/h ĂŽn oraş, nu neapărat 170.

 

Iar 100 km/h poţi prinde relativ repede cu aproape orice maşină modernă.

 

Dacă faci un accident cu 100 la oră, există posibilitatea să mori şi/sau să omori (şi) pe altcineva.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...

Personal faceam sesizare la politie.

 

Pe scurt, oameni retarzi.

 

Si se stergeau cu sesizarea ta . Zi mersi ca nu au facut-o pe un drum national , prin sate si printre masini .

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu stiu numarul de imatriculare si data cand s-a intamplat.

Personal faceam sesizare la politie.

 

Pe scurt, oameni retarzi.

Daca tu crezi asta, inseamna ca cei 177 de cai pe care ii ai ii folosesti doar la viteze legale, nu?

Link to comment
Share on other sites

Daca tu crezi asta, inseamna ca cei 177 de cai pe care ii ai ii folosesti doar la viteze legale, nu?

 

N-am zis ca sunt cheie de biserica dar in marea majoritate a timpului pe autostrazi si in orase merg legal. Ca drept urmare n-am nici detector si nici statie.

Si ca sa iti raspund "punctual", cei 177CP ma ajuta in depasiri si nu la liniute precum sunt cele din clip.

 

Ce ma uimeste este ca tot timpul sunteti revoltati ca suntem prezentati la TV intr-o aura negativa(accidente,bolizi,etc) dar acum ca un BMW a intrecut un Audi nu vad decat cuvinte de lauda la adresa acelui M5 si ceea ce a facut el nu se numeste inconstienta.

Dar daca in ne-inconstienta lui facea accident cum se numea atunci? Bolid cumva?

 

Pfff...

Link to comment
Share on other sites

DA !

 

Ok, e parerea ta. Pacat totusi.

Cateodata imi vine sa-mi schimb masina doar din cauza asta, dar ma gandesc ca or mai fi oameni si cu alte opinii.

Oricum ulciorul nu merge de multe ori la apa asa ca trebuie doar sa am rabdare.

Link to comment
Share on other sites

N-am zis ca sunt cheie de biserica dar in marea majoritate a timpului pe autostrazi si in orase merg legal. Ca drept urmare n-am nici detector si nici statie.

Si ca sa iti raspund "punctual", cei 177CP ma ajuta in depasiri si nu la liniute precum sunt cele din clip.

 

Ce ma uimeste este ca tot timpul sunteti revoltati ca suntem prezentati la TV intr-o aura negativa(accidente,bolizi,etc) dar acum ca un BMW a intrecut un Audi nu vad decat cuvinte de lauda la adresa acelui M5 si ceea ce a facut el nu se numeste inconstienta.

Dar daca in ne-inconstienta lui facea accident cum se numea atunci? Bolid cumva?

 

Pfff...

 

Liniuta sau depasire, tot viteza se numeste la un moment dat.

Nu cred ca la o depasire riscul este mai mic decat la o liniuta.

Cel putin parerea mea.

Nu am nimic cu tine, sa nu ma intelegi gresit :)

Link to comment
Share on other sites

Mie cursa in sine mi s-a parut in conditii de siguranta. Traficul era mai mult decat lejer. Normal daca ii prindea politia se alegeau cu permisul suspendat pe nu stiu cat timp.

 

Chestiile astea se fac la ordinea zilei si in alte tari, mai ales in germania (acum avem si noi 50km de autostrada buna, profita romanii ce sa faca).

Link to comment
Share on other sites

Oricum ulciorul nu merge de multe ori la apa asa ca trebuie doar sa am rabdare.

 

O sa-ti creasca barba pana la sub buric , mie nu mi se poate intampla ceva rau , nu are cum , fac vizite periodice la service si la biserica , unde mai pui ca am si rude in cadrul celor sfinte .

Link to comment
Share on other sites

Hai mai ca a fost o intrecere cat se poate de in siguranta. Cu ce e mai diferita autostrada in Germania unde nu este limita de viteza? Inca pe A3 e si gol gol. E socul ca s-a ajuns la viteze de genul, dar sa nu uitam ca sunt masini de 420 si 507 cp.

 

Au fost audiati de politie .. oare? Pe ce baza? Ca inregistrarea video parca nu e proba.

Link to comment
Share on other sites

Inregistrarile video de tipul "amator" nu sunt acceptate ca si proba in instanta.

Doar inregistrarile facute pe camerele omologate (peco, anumite hypermarketuri etc...) sunt acceptate in instanta.

Dar daca te citeaza, te duci si le spui....e trucat domne, ai innebunit :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.