Jump to content

E39__540i


Piratu'

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cateva dintre aceste observatii sunt adevarate, insa sunt comune modelului E39:

 

pot sa confirm:

 

maner usa pare finutz in comparatie cu greutatea usii si se poate rupe usor

 

frana de parcare nu tine aproape de loc (chiar ma gandeam sa o duc in service sa vad ce se poate face)

 

problema pixeli bord

 

vopsea care se ia prea usor, mai ales la pietre

 

controlat geometria mai frecvent decat la alte masini

 

scurgeri lichid servo

 

mda problema mai grava e ca unele au ramas in continuare si la E46 de exemplu,e bine macar ca nu are VANOS motorul :lol:

@Cipanezul tu ai 535 :lol:

oricum intrebam ca sa stiu exact cat ar mai fi de aruncat in masina,si asa cred ca urmatorul cazan il iau de la Honda sau Subaru de undeva .

Sau ma intorc la urs :)

Link to comment
Share on other sites

ce dracu sa fac cu saraciile alea? :)

 

sincer un M5 E39 as lua, M3 E46 nu cred,bani sa iau M5 as avea dar ce naiba fac cu intretinerea?prefer sa ma intind cat imi tine plapuma nu sa iau M5 doar asa sa zic ca am M5,540i mi s-a parut o alternativa la M5 la un pret decent

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Ănghite mulĂži bani Âşi tot timpul picĂŁ câte ceva, nu sunt deloc fiabile.

 

Iar piesele costã mai mult decât În cazul E39-urilor normale.

 

De exemplu, când mi-a picat compresorul de climã nu am gãsit decât nou.

A costat 550 € + 150 € Ăžeava.

Link to comment
Share on other sites

si mie mi se pare enorm, 11000 euro. dar pana la urma, el stie mai bine ce a schimbat si de ce.

foarte tare 540, daca ai bani sa o intretii.

nu sunt lamurit.....toate 540 au autoblocant, ca mie in filmulete nu mi s-a parut ca ar avea.

@piratul .... si eu am vrut angel-eyes galben, si am sunat la mai multe firme care se laudau ca aduc orice culoare....si de fapt pot sa aduca doar alb, alb-albastrui, si foarte alb :)) . de galben nici vorba, si toti au fost mirati cand am intrebat ....cica de ce nu iau alb, ca e muuult mai frumos. asa ca mi-am pus leduri galben-portocaliu. sunt mai slabe ca intensitate, dar cel putin nu am uniforma de alb care a aparut peste tot.

pune si tu mai multe poze cu masina....chiar daca nu o fi de revista la exterior(ca zici ca vrei sa o vopsesti) , sa o vedem si noi :lol:

Link to comment
Share on other sites

fain motor. pacat ca statul ne taxeaza pt fiecare cmc in plus peste 2000 de parca i-am fi furat. mama lor de parlamentari.sa o stapanesti sanatos si sa o inmatriculezi pe ceva refugiat , pensinar sau mai stiu eu ce scutiti de taxe mai sunt. Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

am mai luat niste poze de pe anuntul vechi. Intr-adevar, masina a fost de vanzare aici (multumesc Doamne ca nu a cumparat-o nimeni). Eu am cumparat-o cand am venit din Croatia prin Septembrie. Masina a fost a varului meu, deci a ramas in familie si astfel suntem amandoi multumiti.

 

Referitor la inmatriculare nu am platit nimic fiind inregistrata in Romania, altfel costa cat un BMW nou.

 

 

Are autoblocant.

 

 

Si mie mi se pare mult 11 mii de Euro, insa daca schimbarile i-au adus bucurie nu mai conteaza. Piesele sunt foarte scumpe, intr-adevar.

post-29549-1256046155_thumb.jpg

post-29549-1256046188_thumb.jpg

post-29549-1256046199_thumb.jpg

post-29549-1256046852_thumb.jpg

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.