Jump to content

FILTRE K&N conice si de cutie!


fixu

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cate spalari fac cu un kit de 80 ron? Se da filtrul cu ulei dupa ce il spal?

Are in jur de 500 ml si atunci cand il dai se da un jet eu zic ca te tine fara probleme cel putin 4 5 revizii.

Metoda este urmatoarea cand faci revizia scoti filtru din carcasa se da cu solutia de degresare, se baga in apa dupa care se da un jet de ulei pentru a inchide porii! Uite si un link care explica in detaliu cum se face

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Un filtru conic fara Cold Air Intake, face mai mult rau (nu ca ar face ceva bun in general), va trage tot aerul cald de la motor in admisie si motorul va functiona mai prost.

 

Inca o dovada ca habar nu ai ce vorbesti! Un Kit dedicat pentru un anume model vine cu filtru conic montat in asa fel incat sa nu preia toata caldura de la motor! Numai bine

 

De ce nu stiu ce vorbesc ? este exact cum am spus, de unde sa stiu ce kituri aduci tu la filtrele alea.

 

Ai spus undeva asta ? NU.

 

Primul tau post:

 

Cum spune si tiltlul filtre K&N conice si de cutie! la pretul de catalog 10% discount rolleyes.gif De asemenea Kituri curatare si filtre ulei K&N

 

Model"

An:

Motorizare:

Kw:

 

Unde scrie de kit pentru asa ceva. Sau la tine kit pt curatare inseamna acelasi lucru ? :)

 

Bati campii.

 

PS: bine ca ai editat tampenia aia cu "astept intrebari". Bravo, inveti din mers. :lol:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Cate spalari fac cu un kit de 80 ron? Se da filtrul cu ulei dupa ce il spal?

Are in jur de 500 ml si atunci cand il dai se da un jet eu zic ca te tine fara probleme cel putin 4 5 revizii.

Metoda este urmatoarea cand faci revizia scoti filtru din carcasa se da cu solutia de degresare, se baga in apa dupa care se da un jet de ulei pentru a inchide porii! Uite si un link care explica in detaliu cum se face

Am intrebat pentru ca filtrul imbibat in ulei tine cel mai bine praful. De exemplu eu am motocicleta si la motocross filtrul se da la fel cu ulei dupa ce se spala in prealabil. colo este praf nu gluma. Si cred ca pana la urma cred ca iesi mai ieftin decat cu filtru stock si unde mai pui ca impresionezi si copiii pe la bloc cu filtrul tau de aer K&N de pe Bemweu. :)

Link to comment
Share on other sites

Cate spalari fac cu un kit de 80 ron? Se da filtrul cu ulei dupa ce il spal?

Are in jur de 500 ml si atunci cand il dai se da un jet eu zic ca te tine fara probleme cel putin 4 5 revizii.

Metoda este urmatoarea cand faci revizia scoti filtru din carcasa se da cu solutia de degresare, se baga in apa dupa care se da un jet de ulei pentru a inchide porii! Uite si un link care explica in detaliu cum se face

Am intrebat pentru ca filtrul imbibat in ulei tine cel mai bine praful. De exemplu eu am motocicleta si la motocross filtrul se da la fel cu ulei dupa ce se spala in prealabil. colo este praf nu gluma. Si cred ca pana la urma cred ca iesi mai ieftin decat cu filtru stock si unde mai pui ca impresionezi si copiii pe la bloc cu filtrul tau de aer K&N de pe Bemweu. :)

Intradevar in timp renteaza alegerea! eu am deschis acest topic pentru a vinde! nu pentru a raspunde tuturor perosanelor care nu doresc decat sa vorbeasca in necunostinta de cauza, de aceea rog un moderator sa stearga posturile inutile, REPET este un topic de vanzare unde doresc sa vand un produs nu sa raspund la bataiile de joc a unor persoane care nu stiu nici macar ce inseamna ceea ce doresc eu sa vand! Numai bine

Link to comment
Share on other sites

pe scurt:

-lasati omu in pace ca vrea sa vanda si raspunde ok inca :lol:

-castigul e foarte mic http://www.n54tech.com/forums/showthread.php?t=959

-in Romania poate se merita filtrul care vine in locul celui stock restul nu ,prea mult praf

-da exista si posibilitatea sa moara debitmetrul dar nimeni nu a pus K&N pe o masina de noua sa putem face o comparatie

 

PS:dca vreti sa castigati ceva cai putere uitati-va la soft evacuare si apoi filtru,sau mai bine direct turbo/supecharger dar cel mai sigur vinzi masina si iei ceva 'tunat" din fabrica

 

later edit: ca sa terminam odata cu mitul asta cam peste o luna o sa fac un test dyno cu filtru stoc si apoi cu K&N :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

pe scurt:

-lasati omu in pace ca vrea sa vanda si raspunde ok inca :lol:

-castigul e foarte mic http://www.n54tech.com/forums/showthread.php?t=959

-in Romania poate se merita filtrul care vine in locul celui stock restul nu ,prea mult praf

-da exista si posibilitatea sa moara debitmetrul dar nimeni nu a pus K&N pe o masina de noua sa putem face o comparatie

 

PS:dca vreti sa castigati ceva cai putere uitati-va la soft evacuare si apoi filtru,sau mai bine direct turbo/supecharger dar cel mai sigur vinzi masina si iei ceva 'tunat" din fabrica

 

later edit: ca sa terminam odata cu mitul asta cam peste o luna o sa fac un test dyno cu filtru stoc si apoi cu K&N :)

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Cine vorbeºte În necunoºtinÞã de cauzã?

 

Tu ai dat vreun argument?

 

Tu doar ai copiat niÂşte lucruri pe care le-ai gĂŁsit pe net Âşi le-ai postat.

 

Corect am copiat pentru poleposition k nu era lamurit cu ceea ce ziceam eu! Argumente se gasesc oriunde si le pot oferii atata timp cat aceea persoana intreaba intr un mod civilizat nu in bataie de joc! Ms

 

Aduci si sistem CAI cu filtru conic?

Imi raspunzi si mie?

 

DA exista urmatoarele kituri 57i, 57s, thyphoon si Apollo, toate sunt K&N

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cine vorbeºte În necunoºtinÞã de cauzã?

 

Tu ai dat vreun argument?

 

Tu doar ai copiat niÂşte lucruri pe care le-ai gĂŁsit pe net Âşi le-ai postat.

 

Corect am copiat pentru poleposition k nu era lamurit cu ceea ce ziceam eu! Argumente se gasesc oriunde si le pot oferii atata timp cat aceea persoana intreaba intr un mod civilizat nu in bataie de joc! Ms

 

Ti-am spus, degeaba ai copiat, eu nu cunosc limba asta, engleza, deci nu mi-a folosit la nimic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Un filtru conic fara Cold Air Intake, face mai mult rau (nu ca ar face ceva bun in general), va trage tot aerul cald de la motor in admisie si motorul va functiona mai prost.

 

Inca o dovada ca habar nu ai ce vorbesti! Un Kit dedicat pentru un anume model vine cu filtru conic montat in asa fel incat sa nu preia toata caldura de la motor! Numai bine

 

De ce nu stiu ce vorbesc ? este exact cum am spus, de unde sa stiu ce kituri aduci tu la filtrele alea.

 

Ai spus undeva asta ? NU.

 

Primul tau post:

 

Cum spune si tiltlul filtre K&N conice si de cutie! la pretul de catalog 10% discount rolleyes.gif De asemenea Kituri curatare si filtre ulei K&N

 

Model"

An:

Motorizare:

Kw:

 

Unde scrie de kit pentru asa ceva. Sau la tine kit pt curatare inseamna acelasi lucru ? :)

 

Bati campii.

 

PS: bine ca ai editat tampenia aia cu "astept intrebari". Bravo, inveti din mers. :lol:

 

da, corect... vezi mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Cine vorbeºte În necunoºtinÞã de cauzã?

 

Tu ai dat vreun argument?

 

Tu doar ai copiat niÂşte lucruri pe care le-ai gĂŁsit pe net Âşi le-ai postat.

 

Corect am copiat pentru poleposition k nu era lamurit cu ceea ce ziceam eu! Argumente se gasesc oriunde si le pot oferii atata timp cat aceea persoana intreaba intr un mod civilizat nu in bataie de joc! Ms

 

Ti-am spus, degeaba ai copiat, eu nu cunosc limba asta, engleza, deci nu mi-a folosit la nimic :)

Pun pariu ca nimic nu iti foloseste tie! :lol: Tie iti place doar sa te bagi in seama gratis! :lol:

 

Cateva poze cu kiturile oferite spre vanzare! perioada de livrare 2-3 zile sau din stoc depinde de produs!

post-27639-1255720592_thumb.jpg

post-27639-1255720600_thumb.jpg

post-27639-1255720612_thumb.jpg

post-27639-1255720623_thumb.jpg

post-27639-1255720631_thumb.jpg

post-27639-1255720645_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Toate aceste informatii trebuia sa le pui la dispozitie in primul post, ceea ce nu ai facut:

 

- ce vinzi

- ce pret

- ce include pachetul pus spre vanzare

- timp de livrare

- prezentarea produsului (nu ne insulta cu texte precum "cauta pe google" )

 

Trebuie sa raspunzi la obiect oricarei intrebari, chiar daca poate te deranjeaza sau iti "insulta inteligenta" si mai ales sa cunosti detalii despre produsele ce le pui in vanzare, cu atat mai mult cu cat o faci pe un forum auto.

 

Nu stii sa faci business, nu stii sa vinzi, nu cunosti produsul, nu stii sa dai explicatii.

 

Un post de genul "vand filtre K&N, astept intrebari", nu poate decat sa atraga comentarii pe masura anuntului tau.

Link to comment
Share on other sites

Hai ma fixu, sa nu te mai plangi. Trimite-mi si mie un filtru, codul E-2657. Dar sa nu fie scump.. ca stii si tu, stau prost cu banii

 

 

E-2657 400 RON livrabil din stoc pretul este cu discount 10%.

 

Kitul de curatare 80 RON

post-27639-1255728862_thumb.jpg

post-27639-1255729208_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.