Jump to content

Audi S4 vs. BMW 335i


Emiliannec

Recommended Posts

Care sa fie castigatorul? Sa fie noul Audi S4 cu al sau quattro si V6 supraalimentat de 333 CP? Sau deja clasicul BMW 335i cu tractiune spate si motor twin-turbo de 3.0 litri si 306 CP? Eu cred totusi ca "BMW is Joy" :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pentru ca xi-u este mai lent. totusi trebuie sa le dau dreptate noul S4 asta este foarte bun dar asta nu inseamna ca l-as alege in pofida lui 335i

Raman la parerea ca intre cele 2 va castiga soferul-pilotul care se muleaza cel mai mult pe masina respectiva.

S4 are avantajul quattro pe asfalt umed-zapada.

335i ramane mai sportiv datorita tractiunii spate si cred ca pe asfalt uscat in mainile unui sofer bun poate fi mai bun ca S4.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca au castigat numeroase premii de design pt interioarele lor foarte reusite in acelasi fel in care bmw castiga an de an cu motorul anului.de ce sa nu recunoastem ca cel putin din punct de vedere al designului interior sunt mai buni. Audi au incercat ca sa compenseze ceea ce nu au putut realiza in materie de performante.De aceea bmw-ul este mai spartan si mai orientat spre sofer si catre condus. Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Modelele vechi nu au , F40 de exemplu are o sfoara de care tragi pt. a inchide usa dupa tine.

Defapt masinile vechi erau adevarate masini , acolo conta foarte mult pilotul / soferul , nu avea mai nimic , doar tu si masina , acum de cand cu tehnologizarea asta oricine poate conduce (in limitele normalului) un supercar.

Link to comment
Share on other sites

Modelele vechi nu au , F40 de exemplu are o sfoara de care tragi pt. a inchide usa dupa tine.

Defapt masinile vechi erau adevarate masini , acolo conta foarte mult pilotul / soferul , nu avea mai nimic , doar tu si masina , acum de cand cu tehnologizarea asta oricine poate conduce (in limitele normalului) un supercar.

:) :lol:

uitasem sa precizez ca modelele mai vechi....

Link to comment
Share on other sites

BMW si mercedes au o adevarata istorie iar audi a sarit direct la TOP...audi nu are istorie (deci este 0) restu e Cancan...oricum cea mai tare masina "ever" este Mclaren F1 modelul intre 1992 si 1998..este mai frumoasa decat aceste 2 modele prezentate mai sus...ciau bau Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

BMW si mercedes au o adevarata istorie iar audi a sarit direct la TOP...audi nu are istorie (deci este 0) restu e Cancan...oricum cea mai tare masina "ever" este Mclaren F1 modelul intre 1992 si 1998..este mai frumoasa decat aceste 2 modele prezentate mai sus...ciau bau

 

Ai auzit de Auto Union? :)

Link to comment
Share on other sites

BMW si mercedes au o adevarata istorie iar audi a sarit direct la TOP...audi nu are istorie (deci este 0) restu e Cancan...oricum cea mai tare masina "ever" este Mclaren F1 modelul intre 1992 si 1998..este mai frumoasa decat aceste 2 modele prezentate mai sus...ciau bau

Ce nu are audi? Vezi ca au revolutionat lumea rally cu AUDI 80 QUATTRO. Cum pot unii sa arunce cu vorbe.... :)

Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

BMW si mercedes au o adevarata istorie iar audi a sarit direct la TOP...audi nu are istorie (deci este 0) restu e Cancan...oricum cea mai tare masina "ever" este Mclaren F1 modelul intre 1992 si 1998..este mai frumoasa decat aceste 2 modele prezentate mai sus...ciau bau

 

Da si cu motor de BMW pe ea...

Link to comment
Share on other sites

BMW si mercedes au o adevarata istorie iar audi a sarit direct la TOP...audi nu are istorie (deci este 0) restu e Cancan...oricum cea mai tare masina "ever" este Mclaren F1 modelul intre 1992 si 1998..este mai frumoasa decat aceste 2 modele prezentate mai sus...ciau bau

 

Ai auzit de Auto Union? :lol:

 

 

nu am auzit dar am dat un search pe google dupa ce am vazut ce ai scris tu...si lasand discutia asta deoparte prin anii 90 daca vorbeai de cele mai bune masini lumea spunea decat Bmw si mercedes...erau si haudi dar nu se ridicau la nivelul celor 2...sau la nivelul Mclaren F1 :):lol: wummmmm

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.