Jump to content

Vand si montez


ciupi

Recommended Posts

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

Cat ma costa sa imi faci sa mearga luminile din interior, am schimbat tipul standard cu cele cu becuri pentru citit... si nu imi merg becurile suplimentare... E46 din 2002

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

Cat ma costa sa imi faci sa mearga luminile din interior, am schimbat tipul standard cu cele cu becuri pentru citit... si nu imi merg becurile suplimentare... E46 din 2002

 

Este destul de simplu:

FATA:

- iti mai trebuie un + permanent. Tragi un fir de la lampa, prin interiorul capitonajului, mergi pe partea dinspre geam, cobori cu firu pe stalpul A (cel din stanga, de la sofer) pana in spatele compartimentului cu clapeta din dreptul genuchiului stang. Ca sa treci firul prin Stalpul A iti trebuie un Torx sa scoti capitonajul stalpului. Apoi bagi firu pe sub airbag (ai role de ghidaj p-acolo).

Jos, desfaci compartimentul si bagi firul inspre motor. Daca te uiti cu o lanterna p-acolo, ai sa vezi un plastic alb cu o fanta (deschizatura). P-acolo bagi firul si o sa ajunga in compartimentul motorului, imediat langa geam. Acolo desfaci cutiuta si bagi firul pe langa un fir Rosu intr-o borna p-acolo(cauta-le p-alea care vin din firul gros de la baterie). Si pune si o siguranta de 15A inainte sa-l introduci in mufa aia. (gasesti siguranta de rezerva in torpedou, in cutia de sigurante).

SPATE:

- tragi cate un fir pt fiecare lampa, cobori cu el prin stalpul C (desfaci un pic chederul la usa si o sa-l poti trage). Desfaci bancheta (spatarul) si ai sa gasesti o gramada de fire. Cauta unul in acceeasi culoare ca firul care-ti lipseste tie (parca era mov cu rosu sau ceva de genu. Iti dai seama asa: lampile noi au 3 fire, masina are mufa cu 2 fire. Firul care este in plus il cauti pe bancheta p-acolo si te legi la el (fara siguranta).

 

Si gata, ar trebui sa-ti mearga. Sper ca am fost destul de clar. Nu-ti ia mai mult de 1,5h.

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

la ce pret este o instalaite de xenon de6000 pt un e36 din 93 cred ca h1?

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

la ce pret este o instalaite de xenon de6000 pt un e36 din 93 cred ca h1?

 

270 lei kitul xenon

70 lei montajul

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

sal,

eu vreau sa-mi schimb farurile la un ser1(am deja farurile) ma poti ajuta?

cat ma costa si in ce zona stai?

merci.

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

sal,

eu vreau sa-mi schimb farurile la un ser1(am deja farurile) ma poti ajuta?

cat ma costa si in ce zona stai?

merci.

 

Salut

 

70 lei montajul

in zona Crangasi - Maternitatea Giulesti

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

sal,

eu vreau sa-mi schimb farurile la un ser1(am deja farurile) ma poti ajuta?

cat ma costa si in ce zona stai?

merci.

 

Salut

 

70 lei montajul

in zona Crangasi - Maternitatea Giulesti

 

multam

ti-am dat pm

Link to comment
Share on other sites

Vand si montez instalatii xenon simple si bixenon orice tip, faruri si stopuri marca Dectane, becuri cu led. ofer garantie la produs cat si la montaj.

Diagnosticare auto, reparatii electrica si electronica.

 

Tel. 0761.401.631

 

Cat ma costa sa imi faci sa mearga luminile din interior, am schimbat tipul standard cu cele cu becuri pentru citit... si nu imi merg becurile suplimentare... E46 din 2002

 

 

70 lei te costa.

 

am atasat o harta ca sa fie mai usor cu orientarea

Edited by ciupi4you
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
salut! zi-mi si mie te rog un pret pentru instalatia xenon si bixenon pentru un e46 NFL.

 

270 lei xenon instalatie simpla

350 lei bixenon

100 lei montajul

 

salutare , pt un e36 mar interesa si pe mine un pret , problema este ca nu am faruri cu lupa si nu stiu cat de eficient este !

 

270 lei xenon instalatie simpla

100 lei montajul

 

Sal cat ma costa un kit xenon pt un e39

 

 

270 lei xenon instalatie simpla

100 lei montajul

 

 

 

Unde este cazul se mai monteaza module de anulare a erorilor "bec ars" care costa 80 lei. In general modelele e30 ,e34, e36, e46, e38, e39 nu necesita astfel de module.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
salut. un kit de xenon pt e39 din 2001 ai? la ce pret? adaptoare trebuie la becuri? simplu dar si bixenon. ai si pt proiectoare? ii modelul facelift.

 

Kit h7 slim simplu faza scurta - 270 lei

adaptoare becuri trebuie neaparat - 60 lei setul

Kit h8 slim simplu - 270 lei pt proiectoare

bixenon nu poti monta pe masina ta. se poate monta inca un kit normal h7 pt faza lunga insa nu este indicat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
de ce nu e indicat xenon pe faza lunga ? e vorba de ceva specific al e39?

e vorba de problema cu flashurile datorita celor 4-6 secunde cat are nevoie xenonul ca sa ajunga la intensitatea optima

 

up!!!

NOU - incalzire in scaune (nu sunt cele din comert gen husa care se baga la bricheta).

Se monteaza in scaun ca si cele din fabrica, buoanele se monteaza unde doriti.

6 trepte de incalzire

 

Pret - 400 lei/set ( set = 2 scaune sezut + spatar)

- 200 lei montajul

Edited by ciupi4you
Link to comment
Share on other sites

sal! am un e90 cu xenon din fabrica dar in urma unui impact la farul din dreapta mi s a deplasat oala aia din interior in partea cu becul halogen de pe faza lunga...crezi ca se poate pozitiona la loc?

 

0761401631 - florin

suna-ma si vino sa vad despre ce e vorba. in principiu daca e doar deplasat si nu spart se poate face.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.