Jump to content

Intalnire membri


Romulus

Locul intalnirii?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu as zice totusi Poiana Brasov sau ceva mai aproape deoarece daca suntem la mijloc mai usor vin si cei din partea vestica a tarii , cum is si eu !  Daca e mult de mers pe urma pierzi o groaza de lume care mai are servici si nu se poate rupe pentru o saptamana :blink:

1584[/snapback]

 

Si pe de alta parte nici marea nu este o locatie prea rea desi serpentinele m-ar tenta mai mult

post-49-1100426909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am votat si eu... Brasov... personal am avut o impresie foarte buna despre noul drum spre Poiana... si campina si predealul, totul e perfect... aici pot veni din placere.

 

insa la mare... marea noastre draga... vin doar fortat si obligat :blink: ... ultima oara m-am ars cu autostrada lu peste... ca dupa ce s-a terminat mi-am rupt coloana pe fetesti si lehliu si am facut o mie de ore... deci fratilor o masina cu adevarat sport nu poate sa mearga cu mai mult de 60Km/h spre constanta si am experienta f. larga. io sunt terminat de spate cateva zile dupa ce ajung la constanta... anul asta mi-am jurat ca nu mai calc p'acolo pana nu termina toata autostrada.

Link to comment
Share on other sites

CRISTIAN, probabil ai plecat la mare in weekend si mai spre pranz de ai nimerit numai trafic inghesuit, caci eu am fost vara asta de 3 ori(plecat de 2 ori la 5am si odata la 8am) si am facut pana in constanta, din bucuresti, 2.5 ore respectiv 3 ore, si nu numai ca am putut sa alerg pe autostrada insa am avut muuuulte portiuni si in afara ei in care am luat lejer 140km/h. Iar acum ca se mai dau in folosinta inca vreo 40 si ceva de km (vreo 100 in total), drumul la mare va fi floare la ureche mai ales pt ursuletzi, pisicutze, rechini si alte "dihanii' si "oratanii" bavareze:P
Link to comment
Share on other sites

CRISTIAN, probabil ai plecat la mare in weekend si mai spre pranz de ai nimerit numai trafic inghesuit...

1611[/snapback]

 

Mesajul meu nu era despre trafic. Am fost noaptea, si era super liber. Cu o suspensie f. sport (H&R) nu poti merge cu mai mult de 60Km/h pe multe portiuni intre lehliu si cernavoda. De la prea multe denivelari constante la viteza mare suspensia se contracteaza... nu mai are suficient timp sa-si revina pentru a amortiza ceva... si masina intra intr-un givraj, trepidat continu si nu o mai poti controla... face ca un tren... tgdn tgdn tgdn... doar la 60km/h e suportabil...

Link to comment
Share on other sites

Intalnirea aceasta este numai pentru posesorii de Bmw??

Merg si eu pentru ideea de munte. Brasov suna delicios.

1613[/snapback]

 

Nu Jarrive, nu e doar pentru cei care au BMW si e cei pentru care BMW inseamna ceva si va insemna ceva. A avea un BMW la intalnire, va fi probabil un bonus, dar mergem acolo pentru a ne cunoaste si discuta despre pasiunea noastra?

 

Pentru toti ceilalti: nu-i asa?

Link to comment
Share on other sites

Cum pot sa va trimit niste poze facute de mine pe Transf?

1758[/snapback]

 

Sunt trei posibilitati:

 

1. (de preferat) Creezi un nou album personal. My Controls -> My Albums -> Creeate New si uploadezi pozele acolo.

2. Le atasezi intr-un post pe toate. Add reply -> browse -> Add This Attachment -> browse -> Add This Attachment -> ... -> browse -> Add This Attachment -> Post

3. Le trimiti prin email mie si le hostuiesc direct pe website. (email admin de la bmwclub punct ro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu nu stiu cu ce sa votez. la mare in nici un caz, e prea aglomerat. transfagarasanul il vreau si eu de ceva vreme, spre rusinea mea nu l-am vazut inca... dar mi se pare destul de departe si nu cunosc posibilitatile de cazare de la celalalt capat.

 

dupa cum v-a spus si alex si probabil stiti, la bran sint mii de pensiuni cu preturi super decente, peisajul e frumos si serpentine sint cite vreti, cu asfalt bun.

 

deci nu votez, pentru ca as vrea sa votez pentru ambele :blink:

Link to comment
Share on other sites

prefer sa nu votez, pentru ca o sa va tradez pentru intalnirea cu motoarele de la mare :)

dar daca se intampla sa ajungeti prin constanta/mamaia/vama veche cu siguranta ca ne vom intalni pe acolo :blink:

 

PS. Mare atentie la transfagarasan... in acea perioada a anului nu prea s-a intamplat sa fie drumul deschis, asa ca s-ar putea sa bateti drumul degeaba pana in Curtea de Arges... oricum, pentru cine vrea sa re/vada cateva peisaje de acolo:

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...iewtopic&t=3372

(s-ar putea sa trebuiasca sa va inregistrati ca sa puteti vedea pozele)

Link to comment
Share on other sites

@mike: de acord. pentru transfagarasan discutia era pentru iulie... :)

2576[/snapback]

ups... nu mi-am dat seama... mea culpa

Inteleg ca la mare da, dar la munte nu?

2576[/snapback]

la munte?... aproape in fiecare uichend, pentru serpentine :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
Romulus eu vad 13 voturi pentru Poiana Brasov.... mai bine aranjam sa ajungem acolo pana la urma si nu la Sebes, oricum stai tu in dilema daca la Poiana Brasov sau Sebes... asa ar fii cel mai simplu, vezi cine a votat Poiana Brasov.... si cu ei la Poiana  :)

56349[/snapback]

RedCap, vezi ca pe alt topic se discuta de intalnirea de la Poiana :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.