Jump to content

Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?


cristianiorga22

Masina actuala este....?  

556 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E46 diesel "tractoras" si nu l-as schimba decat pe alt tractoras :lol: mai mare 330 XD

problema este ca se comporta mai bine decat un benzinar cal putin la aceeasi capacitate si cp, cuplu nu mai zic... 330 Nm

 

nu am facut resoftare si nu exista benzinar sa stea in fata (repet... aceeasi capacitate si cp) .... think about it !!! :)

Link to comment
Share on other sites

nu am facut resoftare si nu exista benzinar sa stea in fata (repet... aceeasi capacitate si cp) .... think about it !!! :lol:

 

la ce think about ? :)

cred ca vrea sa ii convinga pe cei cu benzinare sa ia dizal, ca sa aiba un soc atunci cand va scadea consumul :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
nu am facut resoftare si nu exista benzinar sa stea in fata (repet... aceeasi capacitate si cp) .... think about it !!! :)

Au doamne ce prostii vorbesti...

Iti aduc un civic 1.6vti (retine, motor 1600cmc,aspirat) 160cp, care te face muci, nu alta, pe 400m iti iei 4 masini.

Nu va avantati cu declaratii aiurea...

Link to comment
Share on other sites

nu am facut resoftare si nu exista benzinar sa stea in fata (repet... aceeasi capacitate si cp) .... think about it !!! :)

Au doamne ce prostii vorbesti...

Iti aduc un civic 1.6vti (retine, motor 1600cmc,aspirat) 160cp, care te face muci, nu alta, pe 400m iti iei 4 masini.

Nu va avantati cu declaratii aiurea...

 

si aici? :lol:

Link to comment
Share on other sites

> Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?, Hai sa lamurim suprematia "tractoraselor"

 

cel putin asta incercau sa vada... daca sunt mai multe tractorase sau nu... probabil trebuie schimbat poll`ul... care membri sunt mai activi pe forum... cei cu diesel sau benzina :-)

Link to comment
Share on other sites

> Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?, Hai sa lamurim suprematia "tractoraselor"

 

cel putin asta incercau sa vada... daca sunt mai multe tractorase sau nu... probabil trebuie schimbat poll`ul... care membri sunt mai activi pe forum... cei cu diesel sau benzina :-)

 

Indiscutabil...cei cu benzinarele sunt mai activi...explicatia este simpla

Cei care au benzinare se plimba mai putin ca le consuma utilajul muuult, si stau mai mult pe forum. :lol:

Cei cu tractorase se plimba mai mult ca le consuma mai putin si nu au timp de forum :)

Link to comment
Share on other sites

> Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?, Hai sa lamurim suprematia "tractoraselor"

 

cel putin asta incercau sa vada... daca sunt mai multe tractorase sau nu... probabil trebuie schimbat poll`ul... care membri sunt mai activi pe forum... cei cu diesel sau benzina :-)

 

Indiscutabil...cei cu benzinarele sunt mai activi...explicatia este simpla

Cei care au benzinare se plimba mai putin ca le consuma utilajul muuult, si stau mai mult pe forum. :lol:

Cei cu tractorase se plimba mai mult ca le consuma mai putin si nu au timp de forum :)

O intrebare...ce diferentza asa de mare crezi tu ca este?benzinarul meu ia 6.5-7 autostrada si cam 8-9 in oras maxim ...si il alerg....diselul ia vreo 4 si nu stiu?....dar fa un calcul.....cand cumperi un diesel...cam cu cat e mai scump ca un benzinar?cand ii faci schimbul de filtre...cam cu cat platesti mai mult?daca iti cade turbina...(care cam la 80% din e 46 disel se intampla)...cam ce bani cheltuiti....?

Link to comment
Share on other sites

O intrebare...ce diferentza asa de mare crezi tu ca este?benzinarul meu ia 6.5-7 autostrada si cam 8-9 in oras maxim ...si il alerg....diselul ia vreo 4 si nu stiu?....dar fa un calcul.....cand cumperi un diesel...cam cu cat e mai scump ca un benzinar?cand ii faci schimbul de filtre...cam cu cat platesti mai mult?daca iti cade turbina...(care cam la 80% din e 46 disel se intampla)...cam ce bani cheltuiti....?

 

Era doar o gluma...... :)

Link to comment
Share on other sites

Ambele motorizari sunt ok, au plusurile si minusurile lor, daca s-ar duce in ture ca o benzinara, ar avea cuplu si consum de diesel, ar fi perfectiunea intruchipata :))

De acord....dar de unde atata...ar costa cat un ferrari.... :lol: ...iar noi....ne-am uita la ele doar pe la expozitii.....eu sunt multumit de el asa cum e...cand o sa cresc mai mare in buzunare.....am sa-mi iau un cinciar...DIESEL...dar promit ca o sa il tin si pe asta....dedragul silentiozitatiii, a turatiilor care le auzi in fatza ta....si sa nu vazi fum in spate.....eventual de la roti..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.