Jump to content

Cocalarul de benzinarie. Drifturi printre pompe.


THX-1

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

spune si la ce sume "ajung" salariile in tariile nordice si ce nivel de trai au aia micutii fata de noi...

 

Salariul mediu este de vreo 2000 de Euro/luna(24-28de miiE/an)

Si totusi chiar si la banii astia eu zic ca nu ti-ar conveni de exmplu sa dai 20 de mii de euro pe o masina si inca vreo 30 de mii taxa!Stai linistit ca in tarile scandinave vezi mai rar masini de lux ca la noi chiar si la salariile lor.

 

Citeam de curand intr-un articol despre tarile scandinave care spunea cam asa:

In Danemarca de exmplu taxa auto pentru un Logan e 10,000E adica 105% din valoarea masinii.

 

La masinile de peste 10.000de E taxa auto ajunge la 180% urmand sa creasca in functie de valoare si motor astfel uneori taxa unui Mercedes S-klasse poate ajunge si la 400.000E(TAXA)!

Deci oricat ai avea salariul tot este o taxa uriasa!!!

Povesti! Am pe cineva in Norvegia care lucreaza mecanic la un service auto si are un A6. A plecat ca multi dintre romanii nostri la munca. Concluzia: daca un mecanic isi permite un A6 2.4 benzina eu zic ca taxele sunt ok.

 

Taxa de mai sus era despre Danemarca iar 2 la mana,mecanicul de care vorbesti tu mai mult ca sigur si-a cumparat o masina deja inmatriculata la care taxa a fost platita de primul proprietar.

Altfel cum iti explici ca firma Porsche a detunat motorizarile noilor modele de Cayman si Boxter destinate Norvegiei pentru a le reduce taxele:

 

http://www.worldcarfans.com/109103022769/p...man-for-reduced

Link to comment
Share on other sites

Eu sincer nu stiu de ce va ofuscati ca se inmatriculeaza masini in Bulgaria?! Si eu am inmatriculat masina in Bulgaria , nu pentru ca nu am avut bani de taxa , si pentru ca nu mi se pare normal sa platesc la stat o taxa degeaba si statul sa nu faca nimic pentru mine. Cum zicea cineva mai sus in topic , prefera sa mai bage ceva bani in masina decat sa ii plateasca la statul roman.La mine nu a fost cazul pentru ca masina era intr-o stare foarte buna. Sincer daca as putea sa NU imi platesc ASS-ul si CAS-ul pentru salariu , nici pe acelea nu le-as plati. La cat de varza e tara asta si incearca sa te suga de toti banii pe care ii castigi , mai bine nu le dau nimic si incerc sa ma descurc pe alte cai. De ce sa platesc niste taxe exorbitante pentru niste lucruri de care nu beneficiez , nu au beneficiat nici parintii mei si nu o sa beneficieze nici copii copiilor mei ?!?!?!?!?!?!!? .

Cu stima , Andrei.

Edited by sckhreech
Link to comment
Share on other sites

" Ghici cu ce masina! "

 

Protevistii astia spurcati cam au boala pe BMW-uri, asa observ eu. Tot stiri cu " bolizi " si " teribilisti " facand referire doar la BMW.

 

Probabil sunt si multe BMW-uri implicate in accidente grave.De ce nu ar spune la fel si de spre Mercedes?

Ne place, nu ne place, sunt multi parveniti, teribilisti, cocalari, analfabeti,...care conduc BMW-uri si fac orice pentru a se afirma. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

intre cocalarul cu drifturi in benzinarie si baiatul din al doilea film, eu unu' nu vad nicio legatura.

 

shotocanul chiar e de apreciat, sunt putini care au oua sa intervina in ziua de azi atunci cand cineva are probleme. n-avea de unde sa stie ca e o farsa.

 

offtopic. de asta ce ziceti: http://www.youtube.com/watch?v=_BBBMmUk_B8 ?

Edited by spectrus
Link to comment
Share on other sites

intre cocalarul cu drifturi in benzinarie si baiatul din al doilea film, eu unu' nu vad nicio legatura.

 

shotocanul chiar e de apreciat, sunt putini care au oua sa intervina in ziua de azi atunci cand cineva are probleme. n-avea de unde sa stie ca e o farsa.

 

offtopic. de asta ce ziceti: http://www.youtube.com/watch?v=_BBBMmUk_B8 ?

 

mi se pare corect , adica nu poti face cerculetze intro benzinarie printre pompe dar poti sa faci pe un drum public , circulat , printre alte masini :lol: :) !

Link to comment
Share on other sites

intre cocalarul cu drifturi in benzinarie si baiatul din al doilea film, eu unu' nu vad nicio legatura.

 

mi se pare corect , adica nu poti face cerculetze intro benzinarie printre pompe dar poti sa faci pe un drum public , circulat , printre alte masini yes.gif shocking.gif !

 

Filmuletul "nr 2" e cel cu baiatul care intervine cu calcaiul la farsa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.