Jump to content

Inmatriculare in Bucuresti cu 3 numere


MuadDib

Recommended Posts

Prin mai parca, citeam pe mai multe portaluri ca Politia Bucuresti pregateste demararea inmatricularii folosind 3 numere, pentru ca (,) combinatiile cu 2 urmau sa se termine in 3-4 luni.

Au cam trecut lunile astea, deci din zi in zi poate aparea anuntul, si eu zic sa fim pregatiti (well, cei din capitala, cel putin).

 

Probabil ca B 001 BMW si B 666 BMW vor fi printre primele rezervate, nu? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
De ce? :)

 

Nu e o Þãrãnie.

ĂĂŁrĂŁnie este atunci când pui SEX, 69, sau când vrei sĂŁ iasĂŁ tot felul de cuvinte jignitoare sau laudative la adresa proprietarului...

 

Nu e vorba de taranie, care se concretizeaza in ce spui si tu (69 SEX, BOS, SEF si lista poate continua ), ci pur si simplu nu vreau anul nasterii pe masina. Mi-as pune, spre exemplu, ziua sau luna nasterii. E o optiune personala. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Prin mai parca, citeam pe mai multe portaluri ca Politia Bucuresti pregateste demararea inmatricularii folosind 3 numere, pentru ca (,) combinatiile cu 2 urmau sa se termine in 3-4 luni.

Au cam trecut lunile astea, deci din zi in zi poate aparea anuntul, si eu zic sa fim pregatiti (well, cei din capitala, cel putin).

 

Probabil ca B 001 BMW si B 666 BMW vor fi printre primele rezervate, nu? :)

 

nr B 001 BMW = B 01 BMW, cred ca o sa continue de la B 101 ...

Link to comment
Share on other sites

Eu nu mi-am pus anul nasterii, pentru ca nu-mi fac reclama la muieri, e ca si cand mi-as pune numele.

 

Am mai vazut B-86-VIO, sau TM-81-DAN. mi se par mari prostii numerele astea...

Parca as purta ecuson in piept, ce naiba trebuie sa stie tot poporul numele si anul meu de nastere :))

Link to comment
Share on other sites

eu nu cred ca sri, spp sau sie au vreo masina cu numere din astea care sa contina SRI... :) Puteti voi pune linistit asa ceva ca nu le baga nimeni in seama

 

cred ca si daca esti de la vreunu din locurile de munca de mai sus nu scapi prea usor daca treci pe rosu de ex...depinde poate si de grad acuma.

Edited by zorin70
Link to comment
Share on other sites

Eu nu mi-am pus anul nasterii, pentru ca nu-mi fac reclama la muieri, e ca si cand mi-as pune numele.

 

Am mai vazut B-86-VIO, sau TM-81-DAN. mi se par mari prostii numerele astea...

Parca as purta ecuson in piept, ce naiba trebuie sa stie tot poporul numele si anul meu de nastere :))

 

Exact, dar parca ar merge luna ori ziua nasterii.

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat ai posibilitatea sa-ti legi masina de un anume aspect care este legat de tine sau de masina nu vad de ce ar fi deranjant, poti sa te uiti in alta parte cand trece B xx DAN prin fata ta. :)

Taranie curata mi se pare cea venita din partea celor care poarta numele unei anume meserii 'smechere' pe care nu o practica.

Edited by 05aBi
Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat ai posibilitatea sa-ti legi masina de un anume aspect care este legat de tine sau de masina nu vad de ce ar fi deranjant, poti sa te uiti in alta parte cand trece B xx DAN prin fata ta. :)

Taranie curata mi se pare cea venita din partea celor care poarta numele unei anume meserii 'smechere' pe care nu o practica.

 

FBI,CIA,KGB,SPP :) :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.