Jump to content

Vand/Schimb BMW 318is COUPE 140CP


EuNuAltul

Recommended Posts

Salut,masina ca aspect e ok si este pt. cine al reprezinta asa ceva....,dar vroiam sa te intreb,in tara este vremea cum este....,adica nasoala,zapada,unele strazi nedazepezite,cum te descurci cu ea...?e foarte joasa si sti ca pe mijlocul strazilor se fac creste de zapada,te salut si bafta la vanzare.

pai sunt foarte multe bmw-uri destul de "joase" si deci "crestele de zapada" nu reprezinta neaparat o problema peste care nu se poate trece.

Link to comment
Share on other sites

Salut Bogdane,daca poti sa dezvolti un pic raspunsul,ai zis ca,crestele de zapada din mijlocul stradutelor nu reprezinta o problema pt. un bmw asemanator cum al are el,daca se poate sa-mi spui,sa zicem ca eu am bmwul lui exact asa cum e,intru pe una din strazile dintr-un cartier din oras,strada este ingusta,creasta de zapada este mare,poate sa mai vina si o masian din sens opus,poate va trebui sa urc un pic bordura,daca se poate sa-mi explici cum a-si scapa de acest discomfort,in afara solutii de a ma bate cu respectivul,sau interventia comunitarilor,sau a sparge bara,salut si inca odata bafta la vanzare.
Link to comment
Share on other sites

poate sa mai vina si o masian din sens opus,poate va trebui sa urc un pic bordura,daca se poate sa-mi explici cum a-si scapa de acest discomfort,in afara solutii de a ma bate cu respectivul,sau interventia comunitarilor,sau a sparge bara,salut si inca odata bafta la vanzare.

 

cred ca te dai jos din masina si inlaturi creasta de zapada si nici nu te bati cu nimeni . :)

Link to comment
Share on other sites

Salut Bogdane,daca poti sa dezvolti un pic raspunsul,ai zis ca,crestele de zapada din mijlocul stradutelor nu reprezinta o problema pt. un bmw asemanator cum al are el,daca se poate sa-mi spui,sa zicem ca eu am bmwul lui exact asa cum e,intru pe una din strazile dintr-un cartier din oras,strada este ingusta,creasta de zapada este mare,poate sa mai vina si o masian din sens opus,poate va trebui sa urc un pic bordura,daca se poate sa-mi explici cum a-si scapa de acest discomfort,in afara solutii de a ma bate cu respectivul,sau interventia comunitarilor,sau a sparge bara,salut si inca odata bafta la vanzare.

 

Eşti deja plictisitor...

 

Dacă vrei, ia-ţi numai maşini cu gardă de Dacia Papuc sau Aro dacă asta doreşti, pe noi lasă-ne ĂŽn pace. :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Salut Bogdane,daca poti sa dezvolti un pic raspunsul,ai zis ca,crestele de zapada din mijlocul stradutelor nu reprezinta o problema pt. un bmw asemanator cum al are el,daca se poate sa-mi spui,sa zicem ca eu am bmwul lui exact asa cum e,intru pe una din strazile dintr-un cartier din oras,strada este ingusta,creasta de zapada este mare,poate sa mai vina si o masian din sens opus,poate va trebui sa urc un pic bordura,daca se poate sa-mi explici cum a-si scapa de acest discomfort,in afara solutii de a ma bate cu respectivul,sau interventia comunitarilor,sau a sparge bara,salut si inca odata bafta la vanzare.

 

EÂşti deja plictisitor...

 

DacĂŁ vrei, ia-Ăži numai maÂşini cu gardĂŁ de Dacia Papuc sau Aro dacĂŁ asta doreÂşti, pe noi lasĂŁ-ne ĂŽn pace. :)

corect

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc,dar ma gande-am ca o sa mi se de-a si mie un raspuns,ma refer la treaba cu straduta si creasta de zapada,cu urcatul pe trotuar,lasa-ti treba cu jeepul ca nu toti aveam jeep dar ceilalti participanti la trafic se descurca cu alte masini,deci eu daca iau masina lui cum scap din acea incurcatura,daca gaseste cineva un raspuns eu nu mai spun nimik,dar se pare ca nu stie nimeni,e o intrebare cheie,va salut.:)
Link to comment
Share on other sites

EÂşti deja plictisitor...

 

DacĂŁ vrei, ia-Ăži numai maÂşini cu gardĂŁ de Dacia Papuc sau Aro dacĂŁ asta doreÂşti, pe noi lasĂŁ-ne ĂŽn pace. :)

Pai daca voi ii dati apa la moara, daca nu va mai luati de el cu siguranta o sa puna frana singur.

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc,dar ma gande-am ca o sa mi se de-a si mie un raspuns,ma refer la treaba cu straduta si creasta de zapada,cu urcatul pe trotuar,lasa-ti treba cu jeepul ca nu toti aveam jeep dar ceilalti participanti la trafic se descurca cu alte masini,deci eu daca iau masina lui cum scap din acea incurcatura,daca gaseste cineva un raspuns eu nu mai spun nimik,dar se pare ca nu stie nimeni,e o intrebare cheie,va salut.:)

 

 

ne-ai cam inchis cu intrebarea ta...intradevar

apropo eu nu mi-am luat masina joasa k sa urc bordurile...iar despre zapada am facut contract cu cei de la deszapezire, curat si eu srazile de"creste".

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc,dar ma gande-am ca o sa mi se de-a si mie un raspuns,ma refer la treaba cu straduta si creasta de zapada,cu urcatul pe trotuar,lasa-ti treba cu jeepul ca nu toti aveam jeep dar ceilalti participanti la trafic se descurca cu alte masini,deci eu daca iau masina lui cum scap din acea incurcatura,daca gaseste cineva un raspuns eu nu mai spun nimik,dar se pare ca nu stie nimeni,e o intrebare cheie,va salut.:)

 

DacĂŁ vinzi E36-le, ĂŽĂži poĂži lua un ARO la vreo 1500 € Âşi mai rĂŁmâi Âşi cu bani.

 

Iar aia e chiar o maÂşinĂŁ foarte robustĂŁ, nu glumesc deloc. :lol:

 

 

 

Pai daca voi ii dati apa la moara, daca nu va mai luati de el cu siguranta o sa puna frana singur.

 

N-are cum sĂŁ se opreascĂŁ, oricum vorbeÂşte mai mult singur...

Link to comment
Share on other sites

Bafta la vanzare cu masina,sa inteleg ca nici tu nu ai cursurile de sofat masini joase?exista scoala de soferi speciala pt asa ceva cred,am inteles trebuie sa fac din nou scoala de soferi,trebuie sa stai bine cu nervi,eu nu vreau sa mai scriu ca omu are un topic sa-si vanda masina dar vroiam sa va povestesc ce mi-au spus niste tipi la o spalatorie in toamna anului trecut cand aveam bara de m pe fata si arata asa ca un greder masina fiind joasa si ce am patit tot anul trecut cu minunatia aia de bara de m la un service mare,in curte coborai niste pante de beton si nu am putut intra am intrat pe la intrarea directorilor,au venit niste paznici,dar alta data,simt nevoia sa refulez,salut,gata cu off topicul,va salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut Bogdane,daca poti sa dezvolti un pic raspunsul,ai zis ca,crestele de zapada din mijlocul stradutelor nu reprezinta o problema pt. un bmw asemanator cum al are el,daca se poate sa-mi spui,sa zicem ca eu am bmwul lui exact asa cum e,intru pe una din strazile dintr-un cartier din oras,strada este ingusta,creasta de zapada este mare,poate sa mai vina si o masian din sens opus,poate va trebui sa urc un pic bordura,daca se poate sa-mi explici cum a-si scapa de acest discomfort,in afara solutii de a ma bate cu respectivul,sau interventia comunitarilor,sau a sparge bara,salut si inca odata bafta la vanzare.

 

pui in functiune luminile de avarie si il faci cumva pe ala care vine din sens opus, sa observe sigla corespunzatoare marcii autoturismului pe care il conduci :)

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

Bafta la vanzare cu masina,sa inteleg ca nici tu nu ai cursurile de sofat masini joase?exista scoala de soferi speciala pt asa ceva cred,am inteles trebuie sa fac din nou scoala de soferi,trebuie sa stai bine cu nervi,eu nu vreau sa mai scriu ca omu are un topic sa-si vanda masina dar vroiam sa va povestesc ce mi-au spus niste tipi la o spalatorie in toamna anului trecut cand aveam bara de m pe fata si arata asa ca un greder masina fiind joasa si ce am patit tot anul trecut cu minunatia aia de bara de m la un service mare,in curte coborai niste pante de beton si nu am putut intra am intrat pe la intrarea directorilor,au venit niste paznici,dar alta data,simt nevoia sa refulez,salut,gata cu off topicul,va salut.

parerea mea sincera ca daca ai ajuns sa ceri raspuns pt asemenea situatie clar masina asta nu este pt tine.eu am un e 36 cu suspensie reglabila si cand este lasata foarte jos am invatat sa apreciez unde merge sa intru cu ea si unde nu.dar tu esti ca in fabula cu drobul de sare.........daca cade drobul si omoara copilul?????ce faci ori muti copilul ori dai drobul jos....fix la fel si aici ori nu intri pe starada respectiva sau cel mai bine in cazul tau nu iti iei masina respectiva si ai scapat de toate grijile.unde mai pui ca scapi si de multe multe alte probleme care pot aparea la o masina.

 

 

va salut si imi cer scuze pt offf topic dar .............

 

bafta la vanzare!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare, nu il cunosc pe baiatul care a initiat topicul si nu inteleg de ce il luati peste picior...este masina lui si stie el de ce cere pretul asta pe ea. Nu stiu cate e36 ati vazut in starea asta, cu dotarile astea ... dar daca va uitati si pe alte forumuri probabil ca o sa vedeti cam aceleasi preturi. Masina pare dreapta insa covorasele si semnalele alea nu prea isi au rostul. E drept...criza a facut ca piata sa scada, dar tot timpul E36 si E30 vor ramane masini cotate bine printre cei care intradevar au un oarecare respect pentru marca BMW. Iti urez sa o dai unui care va avea grija de masina.

Si acum sa fiu on-topic: te-ar interesa un schimb cu o zafira din 2006?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.