Jump to content

Posesorii de BMW si masinile lor "premium"


Alexxx

Recommended Posts

pardon? prietene pe e46 inca mai sunt casetofoane!

Bine ca se mai scot unele "basini" din capul unora posesori de bmw de cateva mii de euro care se uita cu superioritate cum stau eu intr-o fabia de 11k euro! bashwall.gif La impresionism nu ne intrece nici o alta natie! Vor unii sa se arate grei printr-un rahat de bmw vechi de n ani dar uita ca facturile la intretinere nu-s platite de luni si acusi le taie si cablu in garsoniera.

 

 

 

 

Iti doresc sa te bucuri de fabia ta. Aia cu facturile o spui din experienta?

 

Da si un search pe mobile.de sa vezi ce BMW puteai sa ai de aceiasi bani si spune sincer ca iti place mai mult Fabia ta. :)

Edited by cristimm
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest poleposition
Am auzit un coleg spunand ca a preferat sa-si cumpere masina X fata de masina Y din cauza ca avea bluetooth. :)

 

Unii au niste criterii mai ciudate de a alege o masina, trebuie sa-i intelegem.

 

Pai si ce criterii ar trebui avute in vedere cand alegem o masina ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

De fapt e o frustrare ca o masina de 11000 euro din 2008-2009 nu e mai buna decat una de 5000-6000 din 2000.

Chiar Fabia nu am condus,sunt curios ce feeling imi lasa.Am avut o Fiesta din 2007,luata de noua,cu 14400 euro,a ajuns la mama.Pe centura,cu 80 km/h se conducea ca un cartof.Sa fie Fabia mai buna?

sunt masini ok ambele de altfel si un Matiz sau Tico sunt ok daca vrei un mijloc de transport fiabil si ieftin.

Cat despre feeling greu ajunge ceva BMW-ul :)

Link to comment
Share on other sites

polemica asta nu va duce nicaieri, vor fi intotdeauna adeptii masinilor noi care se vor masura cu adeptii masinilor second.

 

e chiar atat de greu sa recunoasteti ca ambele variante sunt ok? ambele au punctul lor forte. este strict optiunea si calculul celui care cumpara una din variante. de ce sa-i dai in cap ca a ales o Fabia noua? Pt ca tu preferai un jaguar second? si invers? care e problema? cine e mai tare in parcare? sunteti copii in privinta asta. eu zic sa terminati ca o sa se ajunga la un flame inutil

Link to comment
Share on other sites

Am auzit un coleg spunand ca a preferat sa-si cumpere masina X fata de masina Y din cauza ca avea bluetooth. scratchchin.gif

 

Unii au niste criterii mai ciudate de a alege o masina, trebuie sa-i intelegem.

 

Pai si ce criterii ar trebui avute in vedere cand alegem o masina ? unsure.gif

 

Asta depinde de fiecare ce-si doreste de la masina respectiva. Daca iti doresti sa aiba bluetooth, mp3 si wma, bingo ai facut alegerea perfecta.

 

eu zic sa terminati ca o sa se ajunga la un flame inutil

 

Prea tarziu, era clar de la inceputul topicului ca la asta o sa se ajunga dar putina distractie nu strica. :)

Link to comment
Share on other sites

polemica asta nu va duce nicaieri, vor fi intotdeauna adeptii masinilor noi care se vor masura cu adeptii masinilor second.

 

e chiar atat de greu sa recunoasteti ca ambele variante sunt ok? ambele au punctul lor forte. este strict optiunea si calculul celui care cumpara una din variante. de ce sa-i dai in cap ca a ales o Fabia noua? Pt ca tu preferai un jaguar second? si invers? care e problema? cine e mai tare in parcare? sunteti copii in privinta asta. eu zic sa terminati ca o sa se ajunga la un flame inutil

 

Nu e o cearta intre masini noi vs. masini SH. Chiar sunt ok amandoua variantele.

 

S-a inceput discutia de la arogantele unora legate de masina pe care o au.

Link to comment
Share on other sites

pe cei care isi iau un E46 din 2.000 cu 6.000 EUR dupa care striga cu voce tare spre cineva cu o Octavia noua, de exemplu sau un Leon nou: "Ce rahat de masina ai domne... nu e premium, ca mea"! :lol:

 

Daca E46-le ala a fost corect intretinut sunt mari sanse sa fie superior unei skoda octavia la toate capitolele (la aspect sigur :) ).

pardon? prietene pe e46 inca mai sunt casetofoane!

Bine ca se mai scot unele "basini" din capul unora posesori de bmw de cateva mii de euro care se uita cu superioritate cum stau eu intr-o fabia de 11k euro! :) La impresionism nu ne intrece nici o alta natie! Vor unii sa se arate grei printr-un rahat de bmw vechi de n ani dar uita ca facturile la intretinere nu-s platite de luni si acusi le taie si cablu in garsoniera.

 

Probabil ca pentru acei 11000 E, imprumutati, care i-ai platit pe fabia ta, masina de care esti foarte mandru, vei avea de cotizat mult si bine la banca, lunar.

 

Gramatica ta, e evident, compatibila cu masina pe care o detii.

Link to comment
Share on other sites

e36/e46 316 de prin 98 porcarii? Cum vine asta? Te-ai corectat si ai coafat intre timp dar unii au vazut...

 

pe langa vw/skoda/audi NOI da

 

Fata de Audi noi da dar fata VW si Skoda chiar si noi imi pun semne de intrebare...nu la performante ma refer ci la multe alte aspecte.

Link to comment
Share on other sites

Nu pole nu ai inteles. Nu se poate compara un Audi nou cu un BMW din '98 ci cu VW sau Skoda noi dar nu cu modelele premium.

 

Desi nu mi-ar fi rusine cu un e38 sau e39 din '98 BUNE pe langa o Octavia sau Pissat.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

pe cei care isi iau un E46 din 2.000 cu 6.000 EUR dupa care striga cu voce tare spre cineva cu o Octavia noua, de exemplu sau un Leon nou: "Ce rahat de masina ai domne... nu e premium, ca mea"! :lol:

 

Daca E46-le ala a fost corect intretinut sunt mari sanse sa fie superior unei skoda octavia la toate capitolele (la aspect sigur :) ).

pardon? prietene pe e46 inca mai sunt casetofoane!

Bine ca se mai scot unele "basini" din capul unora posesori de bmw de cateva mii de euro care se uita cu superioritate cum stau eu intr-o fabia de 11k euro! :) La impresionism nu ne intrece nici o alta natie! Vor unii sa se arate grei printr-un rahat de bmw vechi de n ani dar uita ca facturile la intretinere nu-s platite de luni si acusi le taie si cablu in garsoniera.

 

Probabil ca pentru acei 11000 E, imprumutati, care i-ai platit pe fabia ta, masina de care esti foarte mandru, vei avea de cotizat mult si bine la banca, lunar.

 

Gramatica ta, e evident, compatibila cu masina pe care o detii.

pai am de unde cotiza! Mi-am luat exact ce-mi permit, ia-ti si tu o masina noua daca poti!

O sa vezi ce bucurii o sa-ti ofere casco daca o faci pilaf, si daca o sa-ti bage doar aer cald sau trebuie sa-ti schimbi caloriferele, or sa o faca in garantie, nu sa stai tu prin spatele blocului pe sub masina!

Link to comment
Share on other sites

ESTI ceea ce conduci. Nu DEVII ceea ce conduci.

 

Cei care isi achizitioneaza un BMW cu 10 mii de euro au motivele lor - mult mai variate decat "nu au avut mai multi bani"- si care nu sunt greu de inteles. Ii face asta niste oameni rai? Aroganti? Nesabuiti?

 

NU

 

Pentru ca orice sunt ei... ei au fost deja dinainte de a cumpara acea masina. Poate unii rai, altii aroganti, altii nesabuiti... dar cei mai multi au alte trasaturi. Cea mai des intalnita (si aici am aroganta sa indraznesc sa ma incadrez si eu) oameni DEOSEBITI. Unii rai, altii buni, dar toti deosebiti. Iar asta sta la baza de fapt a marketingului - dorinta de fi altfel te face sa cumperi o anumita marca, in detrimentul alteia. Alexxx, nu te bate cu posesorii de BMW second, bate-te cu Kotler :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu dau E46-le meu de 10 ani pe o Fabia.Poate sunt eu mai batut in cap...

daca te razgandesti sunt dispus la un schimb :)!

Ma enerveaza manelarii cu harb-uri de e30,e36 vai de capu lor ruginite ca rad de unu care poate a dat 7.000 pe un logan nou.

Link to comment
Share on other sites

Nu pole nu ai inteles. Nu se poate compara un Audi nou cu un BMW din '98 ci cu VW sau Skoda noi dar nu cu modelele premium.

 

Desi nu mi-ar fi rusine cu un e38 sau e39 din '98 BUNE pe langa o Octavia sau Pissat.

 

acuma vad ca tu ai un e36 316i. chiar nu pricep fanatisnul asta.

 

tu acuma incerci sa te minti pe tine pana crezi???

 

cum kkt ma sa fie mai bun un e36 decat un passat 2009?

 

ce mentalitate, la o masina noua ai 1000 de avantaje in plus fata de una second

Si iarasi ma vad nevoit sa-i dau lui Alex dreptate.Tu din BMW-u tau de 3000 de euro strigi la un passat de 20k ca e naspa.bravo

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Multa lume isi cumpara BMW din fite,impresii,basini,etc...Sa va dau un exemplu.Astazi eram pe A1 si vad in retrovizoare un BMW ca se apropie.M-am dat la o parte si l-am lasat sa ma depaseasca.Era o pisicuta coupe visinie cu M-Packet.Cand a trecut pe langa mine m-am uitat cu admiratie la ea pentru ca arata foarte bine pentru varsta ei,nu era plina de briz brizuri cromate,stickere si alte chiciuri(cel putin nu peste tot).Cand m-a depasit complet am vazut pe luneta ceva tipic "rromanesc" .Scria cu litere argintii foarte mari : "JAN" si dedesubt un ditamai vulturul asa gen armani.Astfel de oameni strica imaginea posesorilor de BMW
Link to comment
Share on other sites

pardon? prietene pe e46 inca mai sunt casetofoane!

Bine ca se mai scot unele "basini" din capul unora posesori de bmw de cateva mii de euro care se uita cu superioritate cum stau eu intr-o fabia de 11k euro! bashwall.gif La impresionism nu ne intrece nici o alta natie! Vor unii sa se arate grei printr-un rahat de bmw vechi de n ani dar uita ca facturile la intretinere nu-s platite de luni si acusi le taie si cablu in garsoniera.

 

 

 

 

Iti doresc sa te bucuri de fabia ta. Aia cu facturile o spui din experienta?

 

Da si un search pe mobile.de sa vezi ce BMW puteai sa ai de aceiasi bani si spune sincer ca iti place mai mult Fabia ta. :)

Nu o zic din experienta, am fost educat sa nu ma intind mai mult decat mie patura.

In 2007 puteam sa-mi iau un cazan de e46 de prin 2000 de banii astia!

Am preferat o masina noua la care sa-mi permit un casco :lol:

Link to comment
Share on other sites

bravo lui...il felicit pentru cd-playeru` din fabrica ce il are.App,si eu aveam radio-cass pe masina,sunt sigur ca asta imi defineste toata masina :)

nu, tie iti defineste masina toate topicurile care le-ai deschis tu! :lol: :)

Si iti permiti sa mai vorbesti de sus?

Trezeste-te

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.