Jump to content

Teaser original Noua Serie 5


23xwe

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vechea serie 5 avea 1535 kg la motorul de 2 litri benzina si reusea un 0-100 in 8.7 secunde... personal mi se pare onorabil si un compromis perfect pentru consumul respectivei, adica 9.2 urban declarat, banuiesc ca undeva pe la 10.5-11 real... deci, un 520i pe noul model ar fi foarte OK si s-ar vinde foarte bine pentru ca personal in acest moment as cumpara numai benzinare... consumul real in acest moment la motorul de 2 litri de pe 318i este pe la 9 in Bucuresti deci nu inteleg de ce as mai lua un diesel... un 520i ar fi si mai accesibil la pret... un pret pentru el ar fi incepe cam la 2000 Euro sub pretul diesel la 2 litri...
Link to comment
Share on other sites

Nu-mi vine sa cred, i se misca si rotile din spate cand virezi. Criminal!

 

sa vezi ce viraje in viteza poti lua cu jucaria asta :) insa adio scart pe viraje largi :lol: oricum, eu iubesc serpentinele si cu o masina ca asta si vreo 200 de cai sub capota cred ca trag dungi noi pe Dealu Negru :)

Link to comment
Share on other sites

Hm...parca se apropie mai mult de e39 decat de e60.

 

Forma farurilor, liniile de pe capota, unghiul la care e inclinata partea frontala, forma grilelor, bordul (poate si altele pe care nu le-am observat) toate parca reprezinta o revenire la designul modelelor anterioare e60-ului.

 

Cel putin in poza, e60-ul pare un intrus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am spus seria 5 asta nou e chiar super. Aproape la fel de frumos ca e39. Tot e39 e preferatul meu la seria 5 dar asta nou e aproape. Cu siguranta mult mai frumos decat chifteaua de e60.

Au revenit la spiritul BMW ca e60-ul parca chiar nu avea nici o legatura cu BMW-ul. Sper ca trecerea intr-un nou deceniu sa aduca iar design frumos in industria auto cum era pana in 2000.

Foarte incantat sunt de noul seria 5. Abia astept sa vad M-ul. Nu o sa fie el la fel de frumos ca M3e92 da tot o sa fie pe aproape presimt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

am vazut si eu acest bmw seria 5. e superba masina indiferent din ce unghi ai privi-o. ma asteptam la mai mult spatiu interior tinand cont de lungimea si ampatamentul masinii cat si la mai mult spatiu in portbagaj.

o mica observatie am: la fel ca si audi, bmw sunt in mare pana de idei in ceea ce priveste designul.

daca inainte exista o individualizare a designului masinilor la clase diferite, imi este greu sa nu gasesc acum ca seria 7, seria 5 si chiar seria 3 facelift seamana izbitor. stopurile sunt aproape identice, sau dupa acelasi calapod, inclusiv la suv-uri.

bmw au gasit o reteta de design care mie personal imi place.

problema s-ar putea sa apara la cei ce platesc 100.000 euro pe un seria 7 care seamana destul de bine cu un seria 3.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.