Jump to content

Masina mea- BMW e36 sedan


djandrey23

Recommended Posts

Superba,masiva,robusta,sa nu-i schimbi suspensia ca pierde tot farmecul man,cand mai vad cate un e36 cocosat si lasat,adica ridicat de spate si lasat pe fata ma uit in alta parte si imi lasa un gust amar,cu masina asta a ta poti sa te duci unde vrei,in oras,la un gratar, la iarba verde,la tara la un gratar,e accesibila peste tot,nu ai probleme cu parcarile,adica mai multa relaxare si mai putin stres,vai de mine ce patesc cu a mea,s-o porti sanatos,salut.
Link to comment
Share on other sites

Superba,masiva,robusta,sa nu-i schimbi suspensia ca pierde tot farmecul man,cand mai vad cate un e36 cocosat si lasat,adica ridicat de spate si lasat pe fata ma uit in alta parte si imi lasa un gust amar,cu masina asta a ta poti sa te duci unde vrei,in oras,la un gratar, la iarba verde,la tara la un gratar,e accesibila peste tot,nu ai probleme cu parcarile,adica mai multa relaxare si mai putin stres,vai de mine ce patesc cu a mea,s-o porti sanatos,salut.

 

ms ms.. asa-i.. nu`mi plac astea cu suspensii sport, tari, tapene de te doare coloana cand treci peste o linie de tramvai... iar cand sa mergi la un gratar sa o urci pe iarba verde iti raschetezi tot spoilerul si nu poti sa urci..

cand e vb de suspensie nu schimb nimic.. dar la restul da;))

bani sa fie ca idei am :)

ms si sa o porti si tu sanatos pe a ta!!!

ciao.bafta!

Link to comment
Share on other sites

frumoasa pisica si intretinuta. Sa ai parte de ea fara evenimente! Vreau sa iti spun ca am admirat-o de cand am vazut-o prima data la Urban Driving Skills (pe 01.11 - carrefour era). Apropo, noi din Iasi avem programata o intalnire maine (adica duminica-29.11). Daca te intereseaza poti afla mai multe detalii aici. Esti binevenit !

 

 

P.S. frumos burn-ul de la Era. :)

post-12476-1259450770_thumb.jpg

post-12476-1259450982_thumb.jpg

Edited by Emiliannec
Link to comment
Share on other sites

frumoasa pisica si intretinuta. Sa ai parte de ea fara evenimente! Vreau sa iti spun ca am admirat-o de cand am vazut-o prima data la Urban Driving Skills (pe 01.11 - carrefour era). Apropo, noi din Iasi avem programata o intalnire maine (adica duminica-29.11). Daca te intereseaza poti afla mai multe detalii aici. Esti binevenit !

 

 

P.S. frumos burn-ul de la Era. :)

 

ms ms:p i'll be there;)

ce culoare are pisi? sau un nr ceva;))

Link to comment
Share on other sites

Superba,masiva,robusta,sa nu-i schimbi suspensia ca pierde tot farmecul man,cand mai vad cate un e36 cocosat si lasat,adica ridicat de spate si lasat pe fata ma uit in alta parte si imi lasa un gust amar,cu masina asta a ta poti sa te duci unde vrei,in oras,la un gratar, la iarba verde,la tara la un gratar,e accesibila peste tot,nu ai probleme cu parcarile,adica mai multa relaxare si mai putin stres,vai de mine ce patesc cu a mea,s-o porti sanatos,salut.

pai daca esti asa stresat de suspensia aia sport, de ce nu faci schimb cu cineva cu suspensie normala ? sunt foarte multi care vor suspensia sport, si sunt convins ca vei gasi un schimb daca suspensia ta e ok. si iti pui frumos de asta normala si scapi de frustrari

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place mult suspensia cum da cu jantele astea,indiferent din ce unghi o privesti e frumoasa,are o aliura de masina robusta,mai este una pe aici un 323 4 usi jante 16 din acelea in 5 raze suspensie inalta,incredibil cum se vede pe strada,la sedan mai rau daca o pocesti si ai pu-i suspensie joasa se vede urat rau de tot indiferent ce jante i-ai pune,pt. ca masina are o tenta de masina familie,ai mai pu-i niste lampi m ,un geam negru si cam atat man,poti si tu sa te duci la un gratar cand e nevoie,la tara intr-un weekend,eu am facut o coada de vreo 7-8 masini man m-am dus la vreo 12 km de oras,era o sosea nasoala,ma depaseau berlinele 1310,se uitau la mine si ce era la gura lor iti dai seama,nu mai zic Logan,Passat sti cum treceau pe langa mine?aia cred ca in mintea lor...''ba nene asta e un cretin,uite ce a facut la masina asta'',ei cred ca eu am vrut s-o fac asa si e vb si cu baia de ulei si un scut sa ai ca la octavia de ex. degeaba pt. ca pana la scutul ala ai zobit masina in fata,eu daca aveam una inalta pai dadeam in ea ori era masina ori nu era,ce mai stateam eu la orice groapa,dadeam in in ele de ai sarea vanosul ala,dar asta e..,ce sa zic,fiecare cu ghinionul lui...
Link to comment
Share on other sites

Nu poate sa o schimbe, nu are cu ce... toata lumea ii spune, dar la el nu ajunge informatia. Toata viata se va plange ca o muiere gravida, doar din cauza faptului ca nu e in stare sa faca ceva....

 

 

 

Ontopic:

Masina da, bine, insa poza 2 e prelucrata? sau chiar ai rotile din fata mai mari ca cele de pe spate?

Link to comment
Share on other sites

Ontopic:

Masina da, bine, insa poza 2 e prelucrata? sau chiar ai rotile din fata mai mari ca cele de pe spate?

 

nu nu ,asa arata poza si probabil e si din cauza cauciucului.. avea balonul mai mare pe fata, atata tot.. sunt de 16 toate 4 jantele..:)

 

E frumos pisicu...sa ai grija de el!

 

merci frumos! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos. Pune poze si cu interiorul. :)

 

am sa pun si cateva poze cu interiorul zilele astea, poate maine la intalnire!

 

Azi i-am facut cadou de Mos Niciolae si o toba sport Remus, am innoit-o putin, toba fiind din 2002!

 

ps: in prima poza ambele au tobe Remus!

post-17416-1260030196_thumb.jpg

post-17416-1260030208_thumb.jpg

post-17416-1260030221_thumb.jpg

post-17416-1260030252_thumb.jpg

post-17416-1260030271_thumb.jpg

post-17416-1260030304_thumb.jpg

Edited by djandrey23
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa toba, de acuma nu mai ai problema ca va rugini.

Am o intrebare: Toba ai schimbat-o la atelier la Remy (cum mergi in Bucium, faci la un moment dat dreapta si urci un deal...)? Ca imi pare locatia cunoscuta si nu stiu de unde sa o iau :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa toba, de acuma nu mai ai problema ca va rugini.

Am o intrebare: Toba ai schimbat-o la atelier la Remy (cum mergi in Bucium, faci la un moment dat dreapta si urci un deal...)? Ca imi pare locatia cunoscuta si nu stiu de unde sa o iau :)

 

:) da da , la Nea Remy e prieten cu tatal meu.. de ce? il cunosti? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Il cunosc din prisma serviciilor prestate :) Am schimbat la el motorul la o Lada 1500 si am mai facut la el in decursul timpului mici operatii de rutina :) Lucreaza bine si convenabil.

 

da da, chiar lucreaza bine si la sume acceptabile! sunt super multumit si`l recomand oricui, chiar alaltaieri am dus pe cineva la el sa`i faca un prag de golf III ca era mancat de rugina si a zis ca o rezolva intr-o zi si chiar la un pret bunisor :lol:

Link to comment
Share on other sites

al treilea stop cum ai facut rost de el? Chiar vreau sa imi pun si eu. Imi poti spune cum ai procedat?

Ca sfat ti-as recomanda niste stopuri M alb/rosu ca merg la eleronul ala :)

 

al 3`lea stop l`am gasit pe un 325 izbit si l`am luat cu tot cu planseul de deasupra boxelor si perdeluta...

stopurile vreau sa le fac rosii si caut undeva in iasul asta ceva folie de triple rosii dar nu gasesc.. asta pana am sa am bani sa le schimb :)

mi`as lua ceva pe led dar nu am momentan $$$ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.