Jump to content

Bmw E 36 325 coupe...


EugenD

Recommended Posts

  • 2 months later...

Speram sa reinitez discutiile la acest topic cu o veste buna ..din pacate e tosmai invers, Mi-am lovit masinuta...si as avea ,daca se poate nevoie de citeva sfaturi de lacei care au trecut prin asa ceva si stiu cum e mai bine de procedat in astfel de situatii.

Foarte pe scurt, am intrat intr-un pom si mi-am avariat serios partea din fata...Ca si rezultat , la prima vedere :bara ,masca ,faruri capota ,parbriz, geam si aripa dreapta + radiatoare, ventilatoare etc praf

motorul pare a fi in regula cutia este un plic deplasata din soc calea de rulare e ok doar bratul dreapta e indoit si din cite am vazut si capatul de lonjeron stinga e indoit..si da au sarit ambele airbeguri... asta e ce se vede la o prima vedere...

 

As aprecia citeva sfaturiin legatura cu ce ar fi de facut..multumesc.

Link to comment
Share on other sites

un prieten a avut o lovitura asemanatoare la un 320i, si doar lonjeronul de pe dreapta turtit. s-a chinuit vreo luna, dar n-a iesti masina din ea. adica mergea, dar roata de pe dreapta a ramas un pic mai in spate, chiar daca partea infoita de lonjeron a taiat-o si a pus alta.

se pare ca s-a torsionat putin si mai in spate, si nu s-a observat , cert e ca se vedea ca a fost lovita :twoup: , si parca nici incredere nu mai ai sa mergi cu masina cand ai lonjeroanele sudate .

cauta una ieftina , coaja, si pune motorul tau pe ea, numere, dotari, tot :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

salut! imi poti spune cum ai procedat? daca nu aici, macar un pm. ms!

(la taxa ma refer)

 

 

 

Am apelat la un prieten avocat care a dat statul in judecata in numele meu si a cistigat instanta a aobligat autoritatile sa inmatriculeze masina fara a plati taxa.... Inconvenientul ar fi ca a durat destul de mult.. procesul a inceput in februarie si comunicarea am primit-o abia in octombrie spre sfirsit + cele 15 zile in care a putut fi atacata ...asa ca as fi putut inmatricula masina abia in Noiembrie spre sfirsit ...timp in care am platit impozit desi nu am folosit masina...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.