Jump to content

urs rosu 2.5 24v 192cp vanos


runceanumircea

Recommended Posts

an 90`

interior recaro (piele pe margini) refacut

scaune incalzite

4 geamuri el

a/c

ABS

angel eyes

aripi noi cu semnalizatoare pe aripi

suspensie sport noua

diferential blocant

tinichigerie si vopsitorie profesionale (realizate la reprezentanta toyota bucuresti)

bara de rigidizare intre amortizoare

oglinda interioara m-tehnik2 cu lumini

oglinzi electrice

rulmenti noi

bucse noi

caseta de directie + capete de bara noi

jante BBS originale + cauciucuri noi

traseu de evacuare facut pe comanda la Pilot

filtru sport

radiator nou (cel de tropice)

releu confort

volan m-tehnik2

schimbator OMP

presuri originale noi

inele aluminiu ceasuri

bluetooth nokia original

trapa (am kit-ul de trapa electrica dar nu e montat inca)

electroventilator

mp3 player sony cu usb+aux, 4 boxe

tinuta in garaj

e masina de weekend (adica iese din garaj doar in weekend)

revizia facuta azi 30.11.09 (placute fr, ulei, filtru, bujii)

o vand pentru a imi lua un subaru (k sa evitam intrebari). merge impecabil masina si nu troncane/bate nimic.

pret 5000euro f putin negociabil. mai multe detalii la tel (pt k sigur am uitat sa adaug unele lucruri)

e o masina intretinuta f bine si functioneaza absolut totul. Nu vreau comentarii rautacioase.

0742100363 Mircea

post-1087-1259593118_thumb.jpg

post-1087-1259593134_thumb.jpg

post-1087-1259593149_thumb.jpg

post-1087-1259593161_thumb.jpg

post-1087-1259593848_thumb.jpg

post-1087-1259593864_thumb.jpg

post-1087-1259593875_thumb.jpg

post-1087-1259594232_thumb.jpg

Edited by runceanumircea
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arata foarte bine , da la max 3000E e totusi urs

 

asta e si ideea. un urs ingrijit valoreaza mult mai mult decat o pisica sau altceva mai nou. (3000 euro a fost doar vopsitul :) )

e masina unui pasionat si sper sa ajunga tot la un pasionat!

pozele sunt facute cu tel. am sa fac altele si am sa adaug.

Edited by runceanumircea
Link to comment
Share on other sites

Masina e frumoasa, dar, sincer si fara suparare, cum ai putut sa platesti 3000 euro pentru vopsit ??? Smecher ala care te-a pacalit in halul asta !!! :)

 

cand ti se face o treaba de calitate costa. (vopseaua+lac au fost 2000 si materialele + ce a fost pt baieti circa 1000)

Si cand ti se vopseste la reprezentanta te costa si mai mult (caroseria goala, fara motor, intarior, geamuri etc).

Dupa ce au dezmembrat masina si a fost facuta tinichigeria a fost imbracata intr-un strat de protectie si dupa aceea a fost vopsita la cuptor.

Link to comment
Share on other sites

Mai, daca tu ai fost asa darnic nu inseamna ca trebuie sa incluzi marinimia asta a ta in pretul de vanzare ! Si, sa fim seriosi totusi, cred ca se poate aplica o vopsea unui urs, in zilele noastre, la un nivel calitativ foarte bun, mult mai ieftin ! Nu de alta, dar nu cred ca ne-om fi nascut nici noi ieri incat sa nu stim preturile si nici cocalari nu prea suntem sa ne vopsim masinile cu spray-ul !!! Asa ca, fii convins ca, toti cei de aici, se raporteaza numai la lucrari de calitate !!! Bafta ! Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine , da la max 3000E e totusi urs

 

asta e si ideea. un urs ingrijit valoreaza mult mai mult decat o pisica sau altceva mai nou. (3000 euro a fost doar vopsitul :) )

e masina unui pasionat si sper sa ajunga tot la un pasionat!

pozele sunt facute cu tel. am sa fac altele si am sa adaug.

 

 

Nu ma intelege gresit. Si mie, masina imi sta in peste 10.000, nu am cum sa justific banii astia, multi nu cred, nu vreau sa dovedesc la nimeni nimic.

Ceea ce am vrut sa spun este ca banii pe care ii bagi, nu ai cum sa visezi ca ii vei scoate inapoi, nici macar jumate. Lumea nu apreciaza pasiunea, multi vor ieftin si bun...Iar cei ce stiu ce vor, isi fac ei cu mana lor...

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Criminala masina. Chiar merita banii, cel putin din ce vad in poze.

Oricum este o masina pentru pasionati (are un potential fantastic). Cred ca o sa o vinzi doar unui cunascator. Eu unul as lua-o, dar din pacate ma depaseste pretul.

 

Mult succes la vanzare

 

Serios?Cum ai intrat pe forumul asta chiar ursul asta ti`a sarit in ochi? Susspect! :)

Si de unde stii tu ma ca este "o masina pentru pasionati" ?Numai pasionatii se pricep sa conduca o astfel de masina? Cand aud replica asta imi vine sa sparg tastatura!!

 

OT : Motorul este trecut in talon?

Edited by el_fefe
Link to comment
Share on other sites

Ma repet , numai invidiosi :)

 

Ps : lucasurile de pisica ii stau chiar oribil si daca nu ma insel si bandourile sunt tot de pisica?

 

 

Lucasurile sunt de urs, si aripile sunt tot de urs (oem). bandourile sunt originale. Mulumesc pt sustinere.

Nu ma bag in discutii interminabile despre cat a fost aia si cat a fost cealalta, eu am dat doar un exemplu(cat a costat o vopsire). Sunt sigur ca as fi gasit si mai ieftin, dar eu am ales varianta aceasta.

Daca nu vreti sa cumparati nu comentati. Imi pare rau de poze, am sa revin cu unele mai de calitate(au fost facute in graba si cu telefonul mobil).

Edited by runceanumircea
Link to comment
Share on other sites

orice urs BUN/cat mai original/caroserie/motor 2.5 si acte ok face 5000 ! acum, depinde pentru ce isi achizitioneaza un om masina. daca o ia pentru o masina de zi cu zi nu prea cred ca da cineva banii astia. daca o ia pentru "distractie", o ia un pasionat sau cineva care mai are deja o masina si are si ceva cash peste medie.

bafta la vanzare si pune poze si pe zi.

Link to comment
Share on other sites

@el_fefe:

 

Salut,

 

Daca vrei sa spui ca il cunosc pe vanzator, te inseli.

Pur si simplu mi-a placut masina!

Ideea este ca doar un pasionat al e30-ului ar da banii astia pe masina (pentru ca poti sa iti iei altceva mai nou de 5000).

Masina poate fi condusa si de o baba.

Se pare ca tu ai inteles gresit ideea mea.

Am vazut atatea comentarii ca e prea scumpa, ca iti iei "s-klasse" de banii aia (de asta cred ca masina va fi cumparata doar de un pasionat al modelelui)

 

Dar asta e parerea mea.

Nu stiu cu ce te-am deranjat (ca doar nu e masina ta)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am contestat masina in sine. Chiar imi place foarte mult, dar nu inteleg de ce sunt privite aceste masini ca un fel de guru si se cer preturi exorbitante pe ele ??? Pai, in ideea unora ca un urs ingrijit merita 5000 euro, inseamna ca un e36 ingrijit merita 8-9.000, un e46 ingrijit merita 17-18.000 si asa mai departe. Nu contesta nimeni ca nu au fost masini reusite si de succes la vremea lor, iar unele ingrijite corespunzator, cum e cazul si celei de aici, sunt si acum. Si inca un aspect, mor pe unii care numai pasionat stiu sa scoata pe gura, vezi Doamne, masina face x euro, dar un pasionat stie ca de fapt face mult mai mult. Cred ca uitati un aspect, asta e un forum dedicat BMW si, ca atare, cam toti intra pe aici din pasiune pentru aceasta marca, ca doar nu ne-o place Audi !!! :)

 

Scuze pentru poluarea topicului, dar nu ma pot abtine cand vad atatea pareri avizate. Masina e frumoasa, ingrijita, dar, pretul nerealist, din punctul meu de vedere, de "nepasionat" !

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

orice urs BUN/cat mai original/caroserie/motor 2.5 si acte ok face 5000 ! acum, depinde pentru ce isi achizitioneaza un om masina. daca o ia pentru o masina de zi cu zi nu prea cred ca da cineva banii astia. daca o ia pentru "distractie", o ia un pasionat sau cineva care mai are deja o masina si are si ceva cash peste medie.

bafta la vanzare si pune poze si pe zi.

 

PoveÂşti...

 

E tare ideea ta.

Când cumperi maÂşina nu vrei sĂŁ dai mai mult de 3000-3500 €, dar când o vinzi face 5000 €. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.