Jump to content

BMW DVD ROAD MAP - HIGH/PROFESSIONAL/BUSINESS


Recommended Posts

nu e bine. ori nu ai extras imaginea aia mare bine, ori nu ai arso bine. vezi ca atunci cand o arzi trebuie sa selectezi in image burn fisierul ala mic .dvd

Am incercat si asa tot nu vrea.Cred ca are ceva arhiva.Pot sa-ti dau o adresa de ftp in care sa-mi incarci si mie imaginea iso. ?

Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

ba da..... daca vei pastra doar EN si vei exclude restul limbilor vei obtine un DVD normal. sunt o gramada de utilitare care fac asta (ex. WinISO). citeste tot topicul si vei afla cum.

zi mi si mie la un e83 cu dvd inportbagaj si ecrsan mare care varianta se potriveste

merci!

Link to comment
Share on other sites

ba da..... daca vei pastra doar EN si vei exclude restul limbilor vei obtine un DVD normal. sunt o gramada de utilitare care fac asta (ex. WinISO). citeste tot topicul si vei afla cum.

zi mi si mie la un e83 cu dvd inportbagaj si ecrsan mare care varianta se potriveste

merci!

 

high, are ibus my e dupa 2004 deci e dvd in portbagaj

Link to comment
Share on other sites

Am testat si eu astazi 2010 HIGH pe E46 navigatie professional.Merge ca unsa.Ce am observat fata de navi prof E60 este mult mai rapida.Calculeaza traseul aproape instant.Am bagat DVD-ul si in Navi business e46 MK4 si nu vroia(plese insert disc).

Robitza sigur ai navi business ?

Link to comment
Share on other sites

Am testat si eu astazi 2010 HIGH pe E46 navigatie professional.Merge ca unsa.Ce am observat fata de navi prof E60 este mult mai rapida.Calculeaza traseul aproape instant.Am bagat DVD-ul si in Navi business e46 MK4 si nu vroia(plese insert disc).

Robitza sigur ai navi business ?

 

am navi mic monocrom MK4..... deci da.... e business.

Link to comment
Share on other sites

sal am un e60 din 2005 cu navi business (ecran mai mic) ce cd imi trebuie? ca am dvd-ul original din 2005 care nu include romania si in timp ce ma joc pe acolo imi zice o tipa "navigation system is not active" ma gandesc ca din cauza ca nu stie unde se afla....
Link to comment
Share on other sites

@JorJ - multumesc!

 

sal am un e60 din 2005 cu navi business (ecran mai mic) ce cd imi trebuie? ca am dvd-ul original din 2005 care nu include romania si in timp ce ma joc pe acolo imi zice o tipa "navigation system is not active" ma gandesc ca din cauza ca nu stie unde se afla....

 

 

ce scrie pe dvd ul ala original aia iti trebuie!

Edited by T0M
Link to comment
Share on other sites

Scrie "bmw road map europe business" 2005-1 DVD dar cum am mai spus nu functioneaza navigatia cu el,imi tot zice o voce feminina ca sistemul de navi nu este activ.....asta se intampla cu dvd-ul original....

ma gandeam ca din cauza ca nu stie unde se afla masina, romania nefiind pe dvd zice ca nu e activ...

Link to comment
Share on other sites

Scrie "bmw road map europe business" 2005-1 DVD dar cum am mai spus nu functioneaza navigatia cu el,imi tot zice o voce feminina ca sistemul de navi nu este activ.....asta se intampla cu dvd-ul original....

ma gandeam ca din cauza ca nu stie unde se afla masina, romania nefiind pe dvd zice ca nu e activ...

 

 

tu ai alta problema. daca nu ma insel am vazut pe un topic unde spuneai ca tot asa iti spune si la bluetooth. trebuie sa mergi la cineva cu interfata si care se pricepe sa vada de ce nu ai sistemele active.

Link to comment
Share on other sites

salut tom. nu am reusit nimik cu 320d-ul ala . daca ii pun unitatea mea gps isi revine meniul si functioneaza corect in schimb unitatea lui nu mai merge ici pe a lui nici pe a mea si a ramas si cu un disc in ea . ala primul al meu cu romana. nu mai vrea sa il scuipe si nu se mai aprinde ledul rosu.
Link to comment
Share on other sites

salut tom. nu am reusit nimik cu 320d-ul ala . daca ii pun unitatea mea gps isi revine meniul si functioneaza corect in schimb unitatea lui nu mai merge ici pe a lui nici pe a mea si a ramas si cu un disc in ea . ala primul al meu cu romana. nu mai vrea sa il scuipe si nu se mai aprinde ledul rosu.

 

 

trebuie desfacuta unitatea si scos discul din ea , apoi un downgrade la v29. alta solutie nu prea ai, mk3 ala e foarte problematic..............multi au patit asa

Link to comment
Share on other sites

sal am un e60 din 2005 cu navi business (ecran mai mic) ce cd imi trebuie? ca am dvd-ul original din 2005 care nu include romania si in timp ce ma joc pe acolo imi zice o tipa "navigation system is not active" ma gandesc ca din cauza ca nu stie unde se afla....

 

Daca navigatia functioneaza corect, stie unde se afla, insa stie doar sub forma de coordonate.

 

Daca ai harta si o citeste corect, are si acoperire in zona unde te aflii tu, atunci iti spune si strada, drumul etc.

 

S-ar putea sa ai ceva problema de comunicatie intre module... Trebuie facuta o diagnoza pentru a vedea mai exact ce problema ai...

Link to comment
Share on other sites

ce cd de navi trebuie sa imi fac la E65....am luat masina si avea inauntru un cd facut.... are eticheta de navtec, si scrie ca e pentru opel...vauxhal...printre altele, nu mai imi cunoaste deloc acum cd ul asta....daca ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi....ii sunt recunoscator. mersii
Link to comment
Share on other sites

din ce am vazut pe net se pare ca ai avea nevoie de Professional

 

asa cred si eu...semana ca si format cu ce am avut pe seria 5 E60....daca as fi pastrat cd din 5....ideea este ca am nevoie de o indrumare de unde sa imi iau sa fac dvd-ul de navi... si niste explicatii.

 

mersii

Link to comment
Share on other sites

din ce am vazut pe net se pare ca ai avea nevoie de Professional

 

asa cred si eu...semana ca si format cu ce am avut pe seria 5 E60....daca as fi pastrat cd din 5....ideea este ca am nevoie de o indrumare de unde sa imi iau sa fac dvd-ul de navi... si niste explicatii.

 

mersii

pt e 65 ai nevoie de dvd high.

Link to comment
Share on other sites

Scrie "bmw road map europe business" 2005-1 DVD dar cum am mai spus nu functioneaza navigatia cu el,imi tot zice o voce feminina ca sistemul de navi nu este activ.....asta se intampla cu dvd-ul original....

ma gandeam ca din cauza ca nu stie unde se afla masina, romania nefiind pe dvd zice ca nu e activ...

 

 

tu ai alta problema. daca nu ma insel am vazut pe un topic unde spuneai ca tot asa iti spune si la bluetooth. trebuie sa mergi la cineva cu interfata si care se pricepe sa vada de ce nu ai sistemele active.

 

salut tom asa e ai dreptate dar exista cineva cu interefete de diagnoza sau trebuie sa ma duc la bavaria?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.