Jump to content

BMW E36/320 Coupe


kruger

Recommended Posts

asa in calitate de fost si actual proprietar de coupe iti spun sincer ca un coupe face de multe ori diferenta....si aici e vb de acele fete care sincer crede-ma ca sunt atrase de bancheta din spate insa nu prefera sa intre pe usa "din spate":)) am inteles ca si tu detii un coupe nu inteleg de ce nu incerci sa exploatezi partea frumoasa a unui coupe nu parti care implica o investitie precum ...ce bine ar fi daca ai fii avut banii de un CL sau stiu eu JXR...ma rog daca tu stii...insa crede-ma ca un unele fete se bucura enorm de mult atunci cand simt caldut la popou...chiar daca acea caldura vine de la un coupe din '92...sa nu mai punem la socoteala ca lipsa ramei de la portiera le pune intr-o lumina si mai proasta legat de ce stiu ele despre masini:))

...practi vs zi de zi...eu am mers la pescuit,la sky, la mare, la birou zi de zi, iar atunci cand imi mai ramaneau si bani(dupa ce ii cumpar tot ce era necesar unei functionari perfect ) mai ieseam si in club.....deci nu inteleg unde nu e practica masina sau utila?????faptul ca nu mai car pe inac vreo trei vlajgani dupa mine??? sau ca nu imi incape masina de spalata in portbagaj????cine stie???

.....iar despre ruptul scaunului...sincer nu am reusit inca treaba asta si credea-ma ca au stat si mai mult de o persoana simultan pe scaunul din dreapta...nu cred ca are rost sa iti dau detalii despre pozitie:))

oricum bafta si sanatate maxima sa ne putem bucura de tot ceea ce are simbolul unei elice albastre....si cu alb:))

 

Vai ce cocalar :lol: Bineinteles e o gluma... de craciun... :)

Sper ca nu ti-a pierit simtul umorului... Glumeam...

 

Decat sa-i vajaie urechile cand sta cu capul in jos in lift mai bine simte o caldurica pe la pasa... pe bancheta din spate. NU ? :) . In plus ar fi sub demnitatea unui gentilom care a "mers la pescuit,la sky, la mare, la birou zi de zi" si care nu umbla cu "vlajgani" neciopliti , sa cazeze o tanara domnisoara intr-o cabina, fie ea chiar si de lift... :D

Ce-i corect e corect :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

asa in calitate de fost si actual proprietar de coupe iti spun sincer ca un coupe face de multe ori diferenta....si aici e vb de acele fete care sincer crede-ma ca sunt atrase de bancheta din spate insa nu prefera sa intre pe usa "din spate":)) am inteles ca si tu detii un coupe nu inteleg de ce nu incerci sa exploatezi partea frumoasa a unui coupe nu parti care implica o investitie precum ...ce bine ar fi daca ai fii avut banii de un CL sau stiu eu JXR...ma rog daca tu stii...insa crede-ma ca un unele fete se bucura enorm de mult atunci cand simt caldut la popou...chiar daca acea caldura vine de la un coupe din '92...sa nu mai punem la socoteala ca lipsa ramei de la portiera le pune intr-o lumina si mai proasta legat de ce stiu ele despre masini:))

...practi vs zi de zi...eu am mers la pescuit,la sky, la mare, la birou zi de zi, iar atunci cand imi mai ramaneau si bani(dupa ce ii cumpar tot ce era necesar unei functionari perfect ) mai ieseam si in club.....deci nu inteleg unde nu e practica masina sau utila?????faptul ca nu mai car pe inac vreo trei vlajgani dupa mine??? sau ca nu imi incape masina de spalata in portbagaj????cine stie???

.....iar despre ruptul scaunului...sincer nu am reusit inca treaba asta si credea-ma ca au stat si mai mult de o persoana simultan pe scaunul din dreapta...nu cred ca are rost sa iti dau detalii despre pozitie:))

oricum bafta si sanatate maxima sa ne putem bucura de tot ceea ce are simbolul unei elice albastre....si cu alb:))

 

Vai ce cocalar :lol: Bineinteles e o gluma... de craciun... :)

Sper ca nu ti-a pierit simtul umorului... Glumeam...

 

Decat sa-i vajaie urechile cand sta cu capul in jos in lift mai bine simte o caldurica pe la pasa... pe bancheta din spate. NU ? :) . In plus ar fi sub demnitatea unui gentilom care a "mers la pescuit,la sky, la mare, la birou zi de zi" si care nu umbla cu "vlajgani" neciopliti , sa cazeze o tanara domnisoara intr-o cabina, fie ea chiar si de lift... :D

Ce-i corect e corect :)

 

nu stiu ce legatura au urechile cu liftul sau cazarea....insa daca esti prea batran pentru experiente mai putin dogmatice, te inteleg....si apropo... pentru caldura la popou era de "vina" incalzirea in scaune, nicidecum aeroterma.....dar ma rog..oricum am avut si dacie....Kruger a vazut-o...functionabila si acum si iti spun sincer ii mergea caldura ...ciudat dar mergea:))hai sa nu mai stricam topicul omului si sa il lasam sa se bucure de noua lui achizitie. La multi ani tuturor!

Edited by xristian05
Link to comment
Share on other sites

Salut,pai da Cristiane de bun ce este coupeul vrei sa-l dai de acum un an si ceva cand eu imi cautam o epava si se cerea pe ele si marea si sarea aproape, ca si cum cine stie ce super masini ar fi fost,timpul a trecut si acum s-au dus acele vremuri,referitor la ce spui tu,pai daca imi spui de niste pitipoance de 16 ani de pe la periferiile orasului e normal sa aprecieze asa ceva,ele cred ca este vreun ferrari de cartier,o tipa calumea apreciaza confortul,ce e fiabil,cat mai nou,nu toate droastele din 1900 toamna,ca are o amarata de clima care deabia mai functioneaza cu multe interventii de reparatie si eu stiu ce instalatii pe acolo care odinioara face-au furori,eu vreau de la coupe sa fie si practic,sa ma duc sa platesc facturi,chestii,sa-mi fac si treaba intr-un cuvant,sa pot sa o parchez nu.....tinuta de poza,ca si tine sau ca si cel care si-a luat coupeul negru pot sa spun ca si mine am luat-o din pasiune dar sti cand nu da o masina randament si nu te satisface se cam pierde din pasiunea asta,va salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut,pai da Cristiane de bun ce este coupeul vrei sa-l dai de acum un an si ceva cand eu imi cautam o epava si se cerea pe ele si marea si sarea aproape, ca si cum cine stie ce super masini ar fi fost,timpul a trecut si acum s-au dus acele vremuri,referitor la ce spui tu,pai daca imi spui de niste pitipoance de 16 ani de pe la periferiile orasului e normal sa aprecieze asa ceva,ele cred ca este vreun ferrari de cartier,o tipa calumea apreciaza confortul,ce e fiabil,cat mai nou,nu toate droastele din 1900 toamna,ca are o amarata de clima care deabia mai functioneaza cu multe interventii de reparatie si eu stiu ce instalatii pe acolo care odinioara face-au furori,eu vreau de la coupe sa fie si practic,sa ma duc sa platesc facturi,chestii,sa-mi fac si treaba intr-un cuvant,sa pot sa o parchez nu.....tinuta de poza,ca si tine sau ca si cel care si-a luat coupeul negru pot sa spun ca si mine am luat-o din pasiune dar sti cand nu da o masina randament si nu te satisface se cam pierde din pasiunea asta,va salut.

sper sa nu degenereze discutia asta in alte directii.....asa ca prefer ca o ultima replica: nu vorbesc nici de pitipoance si nici de periferii...daca asta ati inteles voi...ma rog e treaba voastra....eu am folosit masina timp de doi ani si am incercat si reusit eu sa o mentin in limitele unei funtionari aproape perfect....daca am reusit sau nu o sa il lasam pe Kruger sa spuna asta....daca tot ce va deranjat sau atacat pe voi e paralela legata de femei si coupe...atunci se pare ca suntem cu totii niste morocanosi....eu am glumit.cat de practica e masina a vb din postura unui om care a folosit-o zi de zi si am mers cu ea peste tot, fie pescuit(la peste, lac) fie plata facturilor, fie sky munte si sincer iti spun ca in viata mea nu am avut probleme gen "unde sa parchez?".masina am pastrat-o cu suspensiile de fabrica deci nu era doborata cu mai stiu eu ce suspensii aftermarket.......si ma rog cine nu si-ar dori tot masinii de 2-3 ani vechime si clima "Bizonica", dar unii dintre noi se isi gasesc fericirea sau multumirea si in ceea ce is permit.Si sa fii sigur ca masina am folosit-o pana in aceeasi masura din prima zi in care am pus-o la vanzare si pana cand a venit omul dupa ea.oricum apreciez ca imi da-ti mie mai multa "atentie" decat omului care a cumparat-o.aceastea fiind spuse,,,noroc si sanatate tuturor in noul an.

Link to comment
Share on other sites

Salut,pai da Cristiane de bun ce este coupeul vrei sa-l dai de acum un an si ceva cand eu imi cautam o epava si se cerea pe ele si marea si sarea aproape, ca si cum cine stie ce super masini ar fi fost,timpul a trecut si acum s-au dus acele vremuri,referitor la ce spui tu,pai daca imi spui de niste pitipoance de 16 ani de pe la periferiile orasului e normal sa aprecieze asa ceva,ele cred ca este vreun ferrari de cartier,o tipa calumea apreciaza confortul,ce e fiabil,cat mai nou,nu toate droastele din 1900 toamna,ca are o amarata de clima care deabia mai functioneaza cu multe interventii de reparatie si eu stiu ce instalatii pe acolo care odinioara face-au furori,eu vreau de la coupe sa fie si practic,sa ma duc sa platesc facturi,chestii,sa-mi fac si treaba intr-un cuvant,sa pot sa o parchez nu.....tinuta de poza,ca si tine sau ca si cel care si-a luat coupeul negru pot sa spun ca si mine am luat-o din pasiune dar sti cand nu da o masina randament si nu te satisface se cam pierde din pasiunea asta,va salut.

Prietene tind sa cred ca tu ai o rabla pe cuvant de onoare ,pai la tine nu merge nimic,nu e buna de nimic ai gasesti numai defecte se rup scaunele sau mai stiu eu ce, in viata mea nu am auzit de asemenea critici la o masina cat ai gasit tu la coupe-ul asta.

Eu am un e36 sedan si sunt cat se poate de multumit de ea am caldura am muzica nu m-i se rup scaunele sau mai stiu eu ce defecte sa-i gasesc ,am o clima care merge fara nici un repros si multe altele(si vb aia ingroapa multe loganuri sau mai stiu eu ce marci GEN chiar ele fiind si noi ) ....

Sincer alta explicatie eu nu gasesc la criticile tale ....

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

Eu n-am vrut sa fiu nepoliticos, dar cred ca asina lui bogdyy e cu probleme. Si eu sunt foarte multumit de coupe-ul asta, n-are rost sa enumar ce-mi place. Altfel nu ma agitam, si nu faceam eforturi sa o iau (ca nu trag banii la xerox). Si in acelasi timp, sunt prea sarac sa-mi cumpar un lucru prost.

 

Cui nu-i place, n-are decat sa aleaga altceva, sau daca o are deja, sa o vanda.

 

Ca sa revin la topic, astazi am inmatrivulat-o, si am ramas tampit sa vad cu cat au crescut iarasi asigurarile. Cel mai ieftin rca a fost la astra, si mi-au luat 300 RON pe 6 luni.

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am vrut sa fiu nepoliticos, dar cred ca asina lui bogdyy e cu probleme.

 

Eu chiar nu am vrut sa fiu nepoliticos dar asta este explicatia din capul meu ( daca am fost nepoliticos imi cer scz ) :)

Eu incerc sa nu comentez parerile nici unui coleg dar astea a lui Bogdyy chiar sunt nefondate ....

Link to comment
Share on other sites

Atat am dat si eu la asigurare la Astra la motor de 2.0,ce sa faci man asta e tara si mai nasol astea sunt drumurile,stai ca mi-am amintit deci e36 ingroapa multe Loganuri nu stiu cine a zis,mare mare vorba,gata ma convins deci eu ca am un e36 am o masina mai buna decat una noua nouta sau de 2-3 ani cu motor Renault,eu nu am stiut asa ceva,dar mai ramane o intebare,cum de iau asa multi masina asta de se fabrica in Romania aici la mine si nu mai fac fata comenzilor,se lucreza pe 3 schimburi si sambetele la uzina,ba ce nebuni aia care le cumpara pai ce e asa greu sa de-a fuga in Germania sa ia un vanos,o clima,masini tzipla de 16-18 ani,e un mister............,man ce pot sa zic sa te bucuri acum la inceput de ea ca mai tarziu ajungi la vb aia''te bucuri cand o cumperi si cand o vinzi'',a si inca ceva in primavara trecuta am avut o oferta de schimb pe schimb cu o Solenza Scala si tare impacat acum eram,fiabilitate,adio chei,adio service,adio stres,adio nervi,adio mecanici,cheie-benzina-condus placut,acum deabia se mai vinde o epava din asta,poate s-o dai cu 2 mii euro sa scapi repede de ea si daca nu ai diferenta ce iei cu 2 mii?
Link to comment
Share on other sites

credeam ca doar eu nu il sufar :)) bine ca mai sunt si altii, ca ma gandeam ca am eu probleme cu saracul baiat.

cine l-o fi pus sa isi ia masina de 15 ani, daca n-are bani nici sa schimbe 4 amortizoare la ea ? eu i-am sugerat asa ii dea foc, cu toate ca sunt curios cam ce teapa si-a luat , si cum arata epava aia de care se plange de 1 an incoace, dar nu e in stare sa faca nimic pentru ea...nici suspensie nu schimba idiotul , nici nu o vinde , nici dauna totala nu ii da.

Link to comment
Share on other sites

Atat am dat si eu la asigurare la Astra la motor de 2.0,ce sa faci man asta e tara si mai nasol astea sunt drumurile,stai ca mi-am amintit deci e36 ingroapa multe Loganuri nu stiu cine a zis,mare mare vorba,gata ma convins deci eu ca am un e36 am o masina mai buna decat una noua nouta sau de 2-3 ani cu motor Renault,eu nu am stiut asa ceva,dar mai ramane o intebare,cum de iau asa multi masina asta de se fabrica in Romania aici la mine si nu mai fac fata comenzilor,se lucreza pe 3 schimburi si sambetele la uzina,ba ce nebuni aia care le cumpara pai ce e asa greu sa de-a fuga in Germania sa ia un vanos,o clima,masini tzipla de 16-18 ani,e un mister............,man ce pot sa zic sa te bucuri acum la inceput de ea ca mai tarziu ajungi la vb aia''te bucuri cand o cumperi si cand o vinzi'',a si inca ceva in primavara trecuta am avut o oferta de schimb pe schimb cu o Solenza Scala si tare impacat acum eram,fiabilitate,adio chei,adio service,adio stres,adio nervi,adio mecanici,cheie-benzina-condus placut,acum deabia se mai vinde o epava din asta,poate s-o dai cu 2 mii euro sa scapi repede de ea si daca nu ai diferenta ce iei cu 2 mii?

 

Nu vrei mai bine sĂŁ scrii o carte despre patimile pe care Ăži le-a provocat E36-le?

 

eu i-am sugerat asa ii dea foc, cu toate ca sunt curios cam ce teapa si-a luat , si cum arata epava aia de care se plange de 1 an incoace, dar nu e in stare sa faca nimic pentru ea...nici suspensie nu schimba idiotul , nici nu o vinde , nici dauna totala nu ii da.

 

Probabil nu vrea sã strice câÞiva litri de benzinã pe ea. :)

Link to comment
Share on other sites

omule tin sa te felicit pentru masina si nu lasa rautaciosii sa te supere..........acum de ce tu ai ales sa iti cumperi un coupe de peste 15 ani in loc sa iti cumperi o "frumusete" autohtona care se vinde atat de bine pe meleagurile Germaniei tine de preferinte.

Eu sunt de parere ca o masina bine intretinuta merge foarte bine si la 30 de ani, si la 40. Eu personal am un E36 coupe in care am investit foarte multi bani (din dorinta de a avea o masina in stare tehnica aproape de perfect, sa fie totul 100% functional, s.a.m.d.), nu imi pare rau de investitiile facute deoarece masina mi-a adus multe satisfactii. Sunt de parere ca un proprietar responsabil ar trebui sa isi intretina masina cat mai bine, ca aceasta sa fie intr-o stare tehnica excelenta macar pentru propria-i siguranta si confort.

 

Felicitari, multi km fara incidente si interventii majore!

Link to comment
Share on other sites

Ok nu ma supara afirmatiile unor useri,stiu,stiu, e fanatismul asta asa de moment,acum vreo 4 ani asa eram si eu,''ce?e30?phaaa...pai ce au facut nemtii....asta nu se compara cu o supernova'',da e de moment,sunt covins ca si el cu 2.0 luat acum peste un an si ceva nu o s-o mai aibe,Cristiane....simt asa ca esti cam relaxat,cumva....,cumva.....ai scapat de.......?!:)daca da.....ar fi trebuit sa deschizi o sampanie.....pt. ca ai depus mult efort si stres cu vanzarea, apropo cu investitul,pai eu da am investit in ce era mai important,ma refer la piese noi ce tin de mecanica,pivoti,bielete,bucsi,garnituri dar nu nene sa stau acum sa o reconditionez,mai pe romaneste o bag in.....masa de masina,restul pieselor plasticuri sau ce o mai fi second,nu renteaza sa investesti mai mult intr-o asemenea masina,majoritatea se uita la an cand aud....'93?''pai ce nene e veche rau...'' ,cu suspensia da sa-mi de-a unu o suspensie stoc si i-o dau pe a mea sport cu toata placerea,dar nu sa ma duc sa cumpar amortizoare noi,arcuri noi pt ce?cand o pot da la schimb,nu am ce face cu banii decat sa reconditionez o.....,vin unii si spun a ca bmw......totusi e un bmw....si ce ar vrea sa-l tin de poza?,in fine,hai succes man cu bmwul tau,esti bucuros stiu cum te simti acum dar.......cu parerea de rau va veni vremea aia...nasoala,te salut.
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca deja te pierzi in afirmatii....ba ai prefera o supernova, ba e racheta e36. Eu zic ca in viata omul e multumit de ce isi face cu mana lui si pana la urma nu o sa poata nimeni sa-i schimbe parerea. Majoritatea populatiei isi cumpara logan pentru ca e pretul mic pentru o masina noua, chiar daca acea masina va tine 1 an maxim 2 si apoi orice i-ai face tot se simte ca o masina super rulata si descleiata din toate suruburile. Romanul a preferat intotdeauna nou si ieftin, din pacate neintelegand ca ce e ieftin e si prost. Merita sa investesti intr-un E36 pentru a-ti crea cel putin senzatia ca ai una din masinile care a facut istorie in randul celorlalte prin performante, modul in care arata, prin fiabilitate si prin senzatia care ti-o da la condus. Tu traiesti 90% din ceea ce spun altii despre tine si din ceea ce crede lumea referitor la masina ta. Eu personal nu dau doi bani pe labele triste cu loganuri care vin la mine si imi spun ca am motor de 2,8, ca loganul lui consuma 5% in oras....ca poate trece prin gropi cu 90 la ora intr-un ac de par, ca are loc in portbagaj sa-si bage porcul...si ca e fabricate decembrie 2009,,,,samd...Pe mine cel putin masina trebuie sa ma faca sa ma simt bine si sa-mi rup coloana prin gropi si sa consume 30% si sa bag bani atat cat consider in ea. Aici se face diferenta intre o masina de pasionat si o masina luata doar de dragul de a te lauda ca ai masina noua. Nu spune nimeni ca Bmw-ul e cea mai buna masina si in special e36 e cel mai bun coupe facut, dar ideea e ca in 90% din cazuri cand o conduci iti va aduce zambetul pe buze de 10 ori mai repede decat o fac masinile din ziua de azi...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.