Jump to content

E46-mici secrete


zixx

Recommended Posts

salutare, caut si eu un 'user manual' pentru un 316ti compact e46 din 2001 si nu reusesc sa gasesc nimic.

ma poate ajuta cineva cu un pdf ?

scuze daca am postat unde nu trebuia dar am vazut ca topicul de manuale este inchis de ceva vreme

 

vezi pagina 81 ... e uploadat de mine, daca nu mai merge linkul da-mi pm

Link to comment
Share on other sites

whaaaaat? pai si unde stocheaza energia aia? tot trebe sa fie ceva acumulator acolo... poate ii belit ala.

 

 

si acuma ma gandeam la faza pe care ai spus-o inainte... nu are cum sa fie asa. daca ar fi o problema fizica la nivelul geamurilor, s-ar opri si atunci cand le ridic/cobor de la butonul de langa schimbator... ori asta nu se intampla niciodata...

GEAMURILE NU MAI MERG DIN CHEIE DIN CAUZA RELEULUI DIN MODULUL DE INCHIDERE,MODULUL DE INCHIDERE ARE 4 RELEE,2 SUNT PENTRU USI SI 2 SUNT PENTRU GEAMURI,CAND ACESTEA SE DUC NU SE MAI DESCHID GEAMURILE,SI CU USILE ESTE LA FEL CANDSE DUC RELEELE ALEA NU SE MAI DESCHID USILE MEREU CI NUMAI CATEODATA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna Ziua !

 

am si eu o nelamurire,si anume :

 

- de curand mi-am schimbat bmw si mi-am luat unul mai vechi,si anume un 316i[e46] din 2000,77kw,problema mea este ca la aceasta masina nu am acea lista detaliata din manualul masinii in care sunt trecute toate optiunile standard cat si cele optionale[ascunse]ale masinii,intrebarea mea este cum pot afla la acest model ce are pe el,exista vreun cod/serie sa il bag pe internet sa vad ce are,sau trebuie sa merg la un tester[la care anume] sa-mi vada ce are pe el ?

 

va rog mult daca aveti un rsp si pt mine v-as fi foarte recunoscator...

 

O zi buna !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna Ziua !

 

am si eu o nelamurire,si anume :

 

- de curand mi-am schimbat bmw si mi-am luat unul mai vechi,si anume un 316i[e46] din 2000,77kw,problema mea este ca la aceasta masina nu am acea lista detaliata din manualul masinii in care sunt trecute toate optiunile standard cat si cele optionale[ascunse]ale masinii,intrebarea mea este cum pot afla la acest model ce are pe el,exista vreun cod/serie sa il bag pe internet sa vad ce are,sau trebuie sa merg la un tester[la care anume] sa-mi vada ce are pe el ?

 

va rog mult daca aveti un rsp si pt mine v-as fi foarte recunoscator...

 

O zi buna !

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/93054-afla-optiunile-masinii-tale-dupa-vin/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Se pot afla optiunile masinii direct de pe site-ul oficial BMW Romania.

http://www.bmw.ro/ro/ro/owners/parts/electronic-parts-catalogue/electronic-parts-catalogue.html

username „eu111111”

parola „bmwetk1”

apoi din bara de meniu "Options" gasiti informatii despre masina, in urma VIN-ului introdus in prealabil.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Stie cineva..se poate seta din soft la e46 sedan nfl ca atuncea cand deschizi masina sa se aprinda pozitile+stopurile(ca si cum ai aprinde pozitile din bord)??

Eu am asa ceva, dar facut de mine, nu cred ca poti sa faci din soft asa ceva... legi firele de la pozitii la lumina din interior (care se aprinde cand deschizi masina) uite aici un diy despre asta.

Link to comment
Share on other sites

Salut. As avea o intrebare, daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.

Cum as putea sa imi pun finisaje exterioare din nichel la un e46( 320d ) daca el nu le are din fabrica. Se pot cumpara de undeva ? se monteaza greu ? Eu m-am gandit sa caut la dezmembrari...

PS: as vrea sa arate ca originalul si sa fie treaba facuta responsabil, nu vreau sa am surprize neplacute :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.