Jump to content

Reparatii indoituri-infundaturi-fara revopsire.


Recommended Posts

Da, deci am fost prin oras si am lasat masina parcata corespunzator paralel cu drumul.Cand am revenit am gasit o infundatura de toata frumusetea pe aripa din spate stanga(noroc ca nu eram cu bmwu). Problema nu e grava dar as vrea sa o rezolv fara mijloacele conventioanale daca se poate (adica chit revopsire) ci prin metodele astea noi cu ventuze sau alte modalitati.

Lucrarea nu este simpla pentru ca majoritatea tinichigiilor mi-a spus ca nu reusesc sa o aduca la loc fara sa plesneasca vopseaua pe ea.

Intrebarea e cunoasteti pe cineva care se pricepe la asa ceva fara sa deterioreze vopseaua necesitand revopsire?

aici sunt cateva filmulete despre metodele utilizate:

si metoda bazata pe CO2

Link to comment
Share on other sites

Da. Deci am vorbit cu domnu Danaila.Treaba sta in felul urmator, el este din Craiova, daca s-ar strange mai multe masini ar putea veni dansul aici ca sa nu ne mai deplasam pana acolo.IN prealabil trbuie sa-i trimiteti o poza cu indoitura din mai multe unghiuri si masina sa fie curata .

Asa ca cine doreste sa se inscrie la indreptari de genu asta poate sa o faca, cu cat suntem mai multi cu atat mai bine si domnul Danaila vine aici:

1. Stefan e46

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

si eu as vrea, am 3 indoituri, una pe capota, iar 2 pe usi, facute de cineva care a deschis portiera lui direct in a mea.

ti-a spus ceva de preturi ?

 

DA. operatia costa intre 50-200 lei nimic ma mult.

daca ne strangem mai multi .omu va veni aici si evitam sa batem drumu pana la Craiova.

Asa ca inscrieti-va in continuare:

 

1. Stefan_e46

2. MAS

Link to comment
Share on other sites

si eu as vrea, am 3 indoituri, una pe capota, iar 2 pe usi, facute de cineva care a deschis portiera lui direct in a mea.

ti-a spus ceva de preturi ?

Cred ca mai este si colegul aleartsv

 

Cati trebuie sa ne strangem?

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

ESTE UN BAIAT DIN BUC CARE SE PRICEPE LA ASA CEVA ,MIE MIA FACUT O ARIPA LA UN AVEO MAI DEMULT SI A IESIT EXACT CUM TREBUIE FARA VOPSIT FARA KIT ETC, AM SA VB CU EL SA IL ROG SA POSTEZE AICI DACA E CINEVA INTERESAT,O SA CAUT SI NR LUI DE TELEFON SI IL POSTEZ AICI POATE VA AJUTA LA CEVA.

 

Da chiar te rugam sa dai mai multe detalii.Multumesc de implicare.

Link to comment
Share on other sites

In principiu omu mi-a zis ca nu vine doar pt mine pana in Bucuresti, iar zilele trecute a fost pentru 10masini.

Deci in principiu tot ce se aproprie de cifra asta ar fi ok.

 

Vorba lunga, saracia omului! Deschide o lista si hai sa ne trecem in ea. Am si eu doua indoituri si cred ca imi pot face timp sa ma ocup de ele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
metalotehnica.ro, vizavi de Aeroportul Otopeni.

foarte scump de asemenea.. testat de mine.. a ajuns sa ceara 150 lei pe element.. ca zice el.. tot e mai ieftin decat sa dai 200 euro pe vopsit.. pai in stilul asta.. o sa ceara maine poimaine cat vopsitul ca deh.. nu mai vopsesti masina.P.S. nu scoate absolut orice indoitura..unele necesita perforare pe interior...etc.depinde de localizare.

Link to comment
Share on other sites

Depinde de dificultatea operatiunii, indoitura, sculele necesare si timpul alocat.

Mie mi-a cerut, de exemplu, 50 lei pentru o lovitura de portiera cu indoitura in unghi drept de ziceam ca nu scap fara revopsire. A iesit impecabil, nu se cunoaste absolut nimic.

 

Am vazut acolo masini bombardate de grindina pe absolut toate partile, cu geamuri/faruri/ornamente facute praf si care au iesit ca din fabrica.

A trebuit sa astept 2h pentru ca inaintea mea era o Mazda 3 cu o indoitura pe capota. 4 proiectoare bateau pe suprafata capotei, m-am uitat foarte atent din toate partile si eu unul nu vedeam indoitura, insa tipul de acolo nu l-a lasat pe proprietar sa plece pana cand ochiul lui a confirmat ca totul e in ordine.

 

Probabil ca in pretul cerut intra si mai multe elemente de ordin consumabil (gen superglue-ul folosit, acele de tras tabla, timp, curent electric folosit etc etc).Nu mai zic de efortul depus in cazul in care trebuie sa indrepte ceva din fata unei nervuri/intarituri... de cele mai multe ori poate chiar imposibil.

 

Ma rog, pentru rezultatul final mie mi se par niste preturi justificate. Intotdeauna exista varianta revopsirii (desi indoitura tot acolo ramane).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.